دفتر مرکزی
دفتر مرکزی
شهرستان‌ها
+98 21 -91302266 تهران - خیابان مطهری-تقاطع سهروردی-به سمت بهشتی پلاک289 شنبه - پنجشنبه: 9:00 الی 17:00
+98 21 86071623 برای اطلاع از سایر نمایندگی ها با شماره مقابل تماس بگیرید شنبه - پنجشنبه: 9:00 الی 17:00
گواهی‌نامه معتبر
ISO 9001:2008
برترین برندها
رتبه 1 در کره
نماینده انحصاری
در ایران
مشاهده قیمت ها

گاوصندوق دیتا (data safes) چیست؟

گاوصندوق دیتا یا data safes (media safes) چیست ؟ چرا یک گاوصندوق نسوز ممکن است نتواند از تمام اسناد و دارایی های شما را محافظت کند؟
یک گاوصندوق نسوز برای تمام دارایی ها و اسناد و مدارک شما نسوز نشده، زمانی که به دنبال یک گاوصندوق نسوز هستید صرفا واژه نسوز کافی نیست، شما باید رتبه حریق گاوصندوق را بدانید. برخی از اقلام مانند اسناد دیجیتال مانند، فلش، سی دی، کارت حافظه، لپ تاپ و یا اشیا مغناطیسی، حساسیت بیشتری در برابر حرارت و رطوبت دارند و خیلی سریع آسیب می بینند.
این اسناد و مدارک دیجیتال که اصطلاحا به آن ها media گفته می شود مانند پول و طلا و نقدینگی متدوال نیستند، در واقع بیشتر، سازمان ها و ادارات دارای این قبیل اسناد هستند. گاوصندوق هایی که برای نگهداری این اسناد و مدارک ساخته می شوند ( گاوصندوق دیتا یا media safes ) باید به نسب سایر محصولات مقاوم تر باشند، در نتیجه آلیاژ فولاد و نوع عایق بندی که در این محصولات به کار می رود متفاوت تر است و به طور کلی قیمت این محصولات نیز بالاتر می رود.
در صنعت گاوصندوق، گاوصندوق های دیتا یا media safes یا یک دسته مجزا در محصولات هستند که رتبه حریق آن هاطبق استاندارد ul متناسب نگهداری این اقلام است. طبق استاندارد ul رتبه حریق گاوصندوق دیتا نباید از 125 بیشتر باشد. در واقع روی قسمت داخلی درب گاوصندوق حتما باید استاندارد ul125 ذکر شده باشد. یا یک بخش مشخص در یک گاوصندوق با UL پایین تر هستند که صرفا همان بخش برای نگهداری این قبیل دارایی ها مقاوم شده. مانند گاوصندوق های SIS که دارای یک گاوصندوق تمام فولاد داخلی هستند و این گاوصندوق داخلی برای دیتا مدیا طراحی شده و دارای UL CALAS مناسب آن ها است.

گاوصندوق دیتا

گاوصندوق های دیتا چطور کار می کنند؟

گاوصندوق های معمولی عموما دارای یک دیواره مرطوب هستند که در زمان آتش سوزی و افزایش دمای محیط، این دیواره فعال می شود و شروع به تولید بخار و رطوبت می کند تا دمای داخلی گاوصندوق خیلی افزایش پیدا نکند، این رطوبت برای برای برخی از اقلام مانند طلا و جواهر یا حتی کاغذ و پول مشکلی ایجاد نمی کند اما برای برخی اقلام مانند اشیا دیجیتال یا مغناطیسی یا حتی نوارهای خام ویدیو و عکاسی دردسر ساز است و باعث آسیب به آن ها می شود. در گاوصندوق دیتا (media safes) ، این دیواره رطوبت، غیر هادی است و اجازه خارج شدن رطوبت از قسمت دیواره و رسیدن به داخل گاوصندوق را نمی دهد. در واقع این دیواره روطوبت به نوعی یک عایق برای گاوصندوق است. گاوصندوق دیتا اگر دیواره رطوبت نداشته باشد حتما به لحاظ مواد بین دوجداره گاوصندوق و جنس قالب و آلیاژ و بدنه متفاوت است. 

دیتا مدیا (data media) شامل اقلامی می شود؟

در بالا تا حدودی به این اقلام شاره کردیم اما در این جا به عنوان یک جمع بندی تمام محصولاتی که شامل دیتا مدیا می شوند و باید در گاوصندوق های مخصوص نگهداری شوند را عنوان می کنیم.
CD/ DVD
فلاپی دیسک
فلش
کارت حافظه های مختلف
لپ تاپ / موبایل
میکروفیلم
نوارهای ویدیویی یا نگاتیو های عکاسی
هارد اکسترنال

به طور کلی اگر در بین اسنادی که قصد نگهداری آن ها در گاوصندوق دارید، اقلامی مانند DATA MEDIA یا اسناد دیجیتال و مغناطیسی وجود دارد، باید در خرید محصول؛ نکات مربوط به مقاومت گاوصندوق در برابر آتش سوزی را بیشتر لحاظ کنید و حتما محصولی بخرید که کلاس نسوز بودن آن مناسب اسناد دیجیتال باشد.  

یک دیدگاه بگذارید

به راهنمایی نیاز دارید؟ در واتس‌اپ پیام ارسال کنید
Call Now Buttonهمین حالا تماس بگیرید. preloader