دفتر مرکزی
دفتر مرکزی
شهرستان‌ها
+98 21 -91302266 تهران - خیابان مطهری-تقاطع سهروردی-به سمت بهشتی پلاک289 شنبه - پنجشنبه: 9:00 الی 17:00
+98 21 86071623 برای اطلاع از سایر نمایندگی ها با شماره مقابل تماس بگیرید شنبه - پنجشنبه: 9:00 الی 17:00
گواهی‌نامه معتبر
ISO 9001:2008
برترین برندها
رتبه 1 در کره
نماینده انحصاری
در ایران
مشاهده قیمت ها

جک وایلدر : هیچ چیز واقعا قفل نیست

منظور از اصطلاح ضدسرقت چیست؟ آیا واقعا می توان سد مقاومت یک گاوصندوق را شکست؟ یا این ها صرفا مربوط به فیلم های هالیوودی می شود؟ این بار می خواهیم با یک فیلم سینمایی شروع کنیم. فیلم سینمایی blockbuster . یک تیم که معروف به 4 اسب سوار هستند و با روش های خودشان یک گاوصندوق را باز می کنند. جک وایلدر در این فیلم ادعا می کند که هیچ چیز واقعا قفل نیست.

فکر می کنید ادعای جک وایلدر چقدر منطقی و درست است؟ جک وایلدر با یک مغز متفکرانه بدون هیچ آسیبی به گاوصندوق، درب آن را باز می کند. تمام این مقدمات را گفتیم تا بدانیم منظور از عنوان ضدسرقت در یک گاوصندوق چیست؟  یعنی به هیچ عنوان گاوصندوق باز نخواهد شد؟

تمام این مقدمات گفته شد تا بدانیم منظور از ضدسرقت در یک گاوصندوق چیست؟ وقتی گفته می شود یک گاوصندوق، فوق امنیتی است منظور دقیقا چیست؟ یعنی به هیچ عنوان گاوصندوق باز نخواهد شد؟

باید بدانید که در سراسر دنیا، گاوصندوق به عنوان یک عامل تاخیری شناخته می شود که می تواند زمان سرقت را به تاخیر بیندازد، این زمان ممکن است 2ساعت باشد یا حتی چند روز. بنابراین این ادعا که هیچ چیز واقعا قفل نشده صحیح است اما باید بدانید که تمام فعالیت هایی که روی یک گاوصندوق انجام می شود تا تبدیل به یک محصول فوق امن شود، در واقع سد های امنیتی گاوصندوق را بیشتر می کند و طبیعتا زمان بیشتری برای باز کردن قفل گاوصندوق و به سرقت رفتن آن باید صرف شود.

در مقاله استاندارد RSC درباره تمام تست های این استاندارد مفصلا صحبت شد، گفتیم زمانی که روی یک گاوصندوق استاندارد UL-TL 30*6 ثبت می شود یعنی گاوصندوق به مدت 30 دقیقه از جهت به طور همزمان توسط ابزار های مکانیکی و صنعتی پیشرفته مانند ابزار های برش، دریل های کاربیدی، اره های برقی و هرآن چیزی که فکرش را بکنید را مورد آزمایش قرار گرفته و گاوصندوق مقاوم بوده. در این استاندارد ها چند فاکتور مهم مانند زمان، ابزار ها، جهات گاوصندوق و حتی تعداد افرادی که روی گاوصندوق آزمایش می کنند در نظر گرفته می شود. در این جا دقت کنید که حتی گاوصندوقی که بالاترین درجه امنیت گاوصندوق را توانسته دریافت کند و در سطح جهانی به عنوان یک یک محصول Hight security شناخته می شود اگر در شرایط مشابه آزمایشگاهی که گفته شد قرار بگیرد تا مدت زمان مشخصی مقاومت می کند و بعد از آن سد امنیتی گاوصندوق می شکند. اما موضوعی که در این جا باید مطرح کرد. آیا فراهم کردن شرایط آزمایشگاهی این چنینی برای سرقت گاوصندوق راحت به همین سادگی است؟

3 نکته مهم در ارتقا لایه های امنیت یک گاوصندوق

وزن گاوصندوق : وزن بالای گاوصندوق باعث می شود تا جابه‌جایی آن سخت تر شود اما همان طور که می دانید همیشه امکان خرید گاوصندوق سنگین وجود ندارد، گاهی اوقات باید وزن گاوصندوق را به کمک روش های دیگر مانند نصب گاوصندوق به کمک رول بولت های فولادی جبران کرد.

سیستم رمزنگاری : سیستم قفل گاوصندوق باید حتما توسط یک مرکز معتبر طراحی شده باشد تا ضدهک، ضدشوک و نفوذ ناپذیر باشد. سیستم رمزنگاری گاوصندوق اولین سد امنیت یک گاوصندوق است که اگر درست طراحی نشود دیگر نیازی به جابه‌جایی آن برای سرقت گاوصندوق نیست.

طراحی قالب درب و بدنه : جنس آلیاژی که در گاوصندوق استفاده می شود، میزان ضخامت فولاد استفاده شده و همه مواردی که به نوعی در ساخت قالب گاوصندوق استفاده می شود تعیین کننده میزان مقاومت گاوصندوق در برابر دریل، برش و ابزار های مکانیکی می شود.

نتیجه گیری : 

در همه جای دنیا گاوصندوق به عنوان یک عامل تاخیر در سرقت است. منظور از ضدسرقت بودن در محصولات امنیتی یعنی زمانی که برای دستبرد به آن لازم است خیلی طولانی تر از زمانی است که یک سارق می تواند صرف کند. گاوصندوق ضدسرقت در واقع می تواند زمان بخرد و از این طریق امنیت محصول را بالا ببرد. 

یک دیدگاه بگذارید

به راهنمایی نیاز دارید؟ در واتس‌اپ پیام ارسال کنید
Call Now Buttonهمین حالا تماس بگیرید. preloader