دفتر مرکزی
دفتر مرکزی
شهرستان‌ها
+98 21 -91302266 تهران - خیابان مطهری-تقاطع سهروردی-به سمت بهشتی پلاک289 شنبه - پنجشنبه: 9:00 الی 17:00
+98 21 86071623 برای اطلاع از سایر نمایندگی ها با شماره مقابل تماس بگیرید شنبه - پنجشنبه: 9:00 الی 17:00
گواهی‌نامه معتبر
ISO 9001:2008
برترین برندها
رتبه 1 در کره
نماینده انحصاری
در ایران
مشاهده قیمت ها

گاوصندوق کوکاکولا و حواشی آن

گاوصندوق کوکاکولا، شاید به گوش تان خورده باشد و هراز چند گاهی حواشی مربوط به لو رفتن فرمولاسیون آن را شنیده باشید، اما فرمولاسیون اینو نوشیدنی داخل این گاوصندوق بزرک با نماد شیشه کوکاکولا در وسط آن، نگهداری می شود، کوکاکولا دومین اصطلاح پرکاربرد دنیا بعد ok شناخته شده ؛ شاید همین موضوع در وهله اول بتواند درجه اهمیت این نوشیدنی و فرمولاسیون آن را نشان بدهد.  فرمول کوکاکولا یکی از اسناد تجاری است مهم در تاریخ است که رقبای کوکا سعی دارند از فرمولاسیون آن برای عطر و طعم محصولاتشان استفاده کنند. طبق یک داستان و سناریو که وجود دارد گفته می شود تا به الان صرفا 2 نفر توانسته اند فرمول کوکاکولا را ببیند، اما آن چیزی که مهم است، عملکرد کوکاکولا برای محافظت از این دستور العمل در برابر چشم های کنجکاو است. این شرکت برای محافظت از فرمولاسیون محصول خود از محافظت فراتر رفته و یک اتاق امن برای آن ایجاد کرده. 

کوکاکولا و فرمول لذت بخش محصولاتش، هر از چند گاهی جنجالی به پا می کند اما کماکان کوکاکولا می گوید که فرمولاسیون آن مخفی و تحت اختیار خودش است. فرمولاسیون کوکاکولا به سال 1886 برمیگردد، شاید جالب باشد بدانید که در روز حدود 1.7 میلیارد وعده در دنیا کوکاکولا مصرف می شود. شاید صرفا همین موضوع کافی باشد تا بدانیم دلیل همه ی محافظت ها از فرمولاسیون کوکا چیست. گاهی اوقات بعضی از اسناد و مدارک ارزشی دارند که از دست دادن آن ها غیرقابل جبران است، آن مدرک می تواند یک کاغذ ساده از فرمولاسیون محصول یک شرکت باشد یا حتی اسناد و مدارکی که در هر ارگان و سازمانی وجود دارد. مدارکی مانند اسناد مالیاتی، دارایی، سرمایه گذاری ها و اطلاعات شخصی کارکنان آن سازمان. نگهداری این اسناد و مدارک، یک وظیفه مهم برای هر اداره و سازمانی است. اما انتخاب روش محافظت از آن ها به پارامتر های زیادی بستگی دارد.

کوکاکولا و نگهداری فرمولاسیون ( coca cola valut )  

چه خطراتی اسناد و مدارک شما را تهدید می کند؟

این موضوع مهم ترین بخش برای انتخاب روش محافظت از اسناد و دارایی های یک سازمان است.

به جرات می توان گفت در 90% سازمان و ادارات، نگرانی افراد از بابت سرقت و دستبرد اسناد و مدارک شان است. در شرکت های تولیدی انحصاری مانند کوکاکولا که تمام نگرانی آن ها از بابت لو رفتن فرمول محصولاتشان است یا حتی در شرکت های تولید کننده های گاوصندوق نیز، فرمول مواد و آلیاژی که برای ساخت محصولاتشان از آن استفاده می کنند.  اما همیشه موضوع به سرقت ختم نمی شود، گاهی اوقات یک جرقه کوچک که تبدیل به یک آتش سوزی مهیب می شود یا حتی یک پوسیدگی لوله که ممکن است باعث نشت آب و ترکیدگی لوله ها شود، می تواند تمام دارایی ها و اسناد و مدارک شما را به یکجا نابود کند.

گاوصندوق کوکاکولا

گاوصندوق ، جزء جدانشدنی ادارت و سازمان ها

همه ارگان ها و سازمان ها مانند کوکاکولا امکان ساخت یک اتاق امن برای نگهداری اسناد مهم شان را ندارند، البته که اتاق امن نیز برای همه کاربردی نیست و فقط در شرایط مشابهی مانند کوکا، یا حتی بانک های معتبر می توان از آن استفاده کرد در غیر این صورت هزینه کردن برای آن معقول نخواهد بود و باید از یک جایگزین امن استفاده کرد. گاوصندوق های اداری همیشه جزء مهم در سازمان ها و ادارات بزرگ و کوچک هستند. عموما تمام شرکت های تولید کننده گاوصندوق، در زمینه گاوصندوق های اداری فعالیت می کنند اما گاوصندوق اداری نیز باید متناسب با دغدغه ها و نیازی باشد که یک سازمان به آن احتیاج دارد.

نسوز بودن : گاوصندوق اداری بدون هیچ تردیدی باید نسوز باشد، در ادارت و سازمان ها آتش سوزی بر اثر اتصالات برقی و الکترونیکی و حتی سیم کشی های فرسوده خیلی محتمل است. گاوصندوق اداری حتما باید نسوز باشد. اما همین جا این نکته را اصلاح کنیم که صرفا واژه نسوز برای گاوصندوق کافی نیست. باید رتبه حریق گاوصندوق مشخص باشد. برای مشخص کردن رتبه حریق در گاوصندوق اداری باید مشخص کنید چه اقلامی قرار است در گاوصندوق نگهداری کنید.

مدارک و دارایی ها : اگر مدارک و اسناد شما صرفا مدارک کاغذی هستند، می توانید به یک گاوصندوق نسوز با درجه UL 350  اکتفا کنید. اما اگر مدارکی مانند CD، DVD، فلش، کارت حافظه و  … دارید قطعا یک گاوصندوق نسوز با کلاس UL 350  برای شما کافی نیست. این رتبه حریق صرفا برای اسناد کاغذی کارآمد است. در خرید گاوصندوق با این ویژگی ها توجه داشته باشید که صرفا موضوع نسوز بودن کافی نیست، علاوه بر این باید بدانید گاوصندوق برای چه محصولی نسوز شده باید ساعت و بازه زمانی نسوز بودن گاوصندوق را نیز بسنجید. مثلا گاوصندوق شما 1 ساعت در دمای 945 درجه برای اسناد و مدارک کاغذی نسوز است یا 2 ساعت در دمای 945 درجه برای اسناد و مدارکی مانند DATA MEDIA. در انتخاب این موضوع باید ارزش دارایی ها را در نظر داشته باشید و اینکه ممکن است آتش سوزی از نزدیک ترین نقطه به گاوصندوق شما شروع شود.

سهولت دسترسی در کنار امنیت : در مراکز اداری عموما صرفا یک نفر به گاوصندوق دسترسی ندارد. بلکه در اعضای هیئت مدیره شاید لازم باشد اکثریت افراد به آن دسترسی داشته باشند. در شرایط این چنینی عموما گاوصندوق های اداری پیشنهاد می شود که دارای قفل دیجیتال هستند. این قفل ها علاوه بر امنیت بالایی که دارند، سرعت عملکرد بالاتری دارند و خیلی سریع با یک رمز عددی یا حتی اسکن اثرانگشت باز خواهند شد.

رتبه امنیت مناسب با گاوصندوق اداری : بررسی این موضوع که آیا گاوصندوق در برابر دریل، و برش و ابزار های مکانیکی مقاوم است یا نه، کار هر کسی نیست. در واقع باید جنس مواد به کار رفته در ساخت بدنه، ضخامت لایه فولاد، مواد به کار رفته در دوجداره گاوصندوق، نوع سیستم امنیت قفل و بسیاری از موارد دیگر مشخص باشد تا بتوان رتبه امنیت گاوصندوق را مشخص کرد. در گاوصندوق های اداری طبق استاندارد RSC رتبه RSC LEVEL 2 می تواند یک رتبه امنیت عالی برای گاوصندوق های اداری باشد مگر اینکه ارزش دارایی های شما به حدی باشد که نیاز به یک گاوصندوق فوق امنیتی داشته باشد.

گاوصندوق کوکاکولا یا اتاق امن 

ما در مقاله گاوصندوق اداری یا اتاق امن درباره تفاوت های این دو و همچنین ویژگی های اتاق های امن صحبت کردیم، اتاق امن، در واقع فراتر از یک گاوصندوق اداری است. زمانی که گاوصندوق اداری برای دارایی های شما کافی نیست و احتیاج به امنیت و یا حتی ظرفیت بیشتری دارید باید سراغ اتاق های امن باشید. بسیاری از شرکت ها مانند کوکاکولا در واقع یک Valut room دارند.

2 پاسخ
  1. رضائی

    کوکاکولا هم همیشه با همین حواشی خودشو بالا نگه داشته. یبار بحث گاوصندوقش وده الان بحثش با رونالدو.

    1. مهدیه ابراهیمی

      با تشکر از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان گذاشتید. نظر شما تا حدودی درست است. بعضی از برندها از روش‌های مختلفی برای تبلیغات و وایرال شدن استفاده می‌کنند، که برای مطالعه بیشتر درباره روش‌های تبلیغاتی می‌توانید به این لینک مراجعه نمایید. اما به طور واقعی بحث امنیت برای برندهای بزرگی مثل کوکا کولا بسیار اهمیت دارد. به همین دلیل آن‌ها از گاوصندوق‌هایی با امنیت بسیار بالا برای نگهداری اسناد و مدارک خود استفاده می‌کنند، تا برندشان را همیشه در انحصار نگه دارند.

یک دیدگاه بگذارید

به راهنمایی نیاز دارید؟ در واتس‌اپ پیام ارسال کنید
Call Now Buttonهمین حالا تماس بگیرید. preloader