دفتر مرکزی
دفتر مرکزی
شهرستان‌ها
+98 21 -91302266 تهران - خیابان مطهری-تقاطع سهروردی-به سمت بهشتی پلاک289 شنبه - پنجشنبه: 9:00 الی 17:00
+98 21 86071623 برای اطلاع از سایر نمایندگی ها با شماره مقابل تماس بگیرید شنبه - پنجشنبه: 9:00 الی 17:00
گواهی‌نامه معتبر
ISO 9001:2008
برترین برندها
رتبه 1 در کره
نماینده انحصاری
در ایران
مشاهده قیمت ها

ارتقا امنیت ادارات و سازمان ها

در ادارات و سازمان ها، موضوعی که همیشه تیم های مختلف در حال بررسی کیفیت و چند و چون آن هستند، بحث ایجاد و ارتقا امنیت در سازمان است. موضوع امنیت در سازمان ها از 3 جهت بررسی می شود. مورد اول، امنیت شبکه ها و سرورهای سازمانی است. مورد دوم مربوط به امنیت فضای ساختمان اداره و مورد آخر امنیت اسناد و مدارک اداری است.  

حفظ امنیت شبکه ها و سرور های سازمانی و اسناد و مدارک در یک راستا قرار دارد اما راهکارهای این دو از هم کاملا متفاوت است. دسترسی غیر مجاز به سرورهای سازمانی می تواند اطلاعات کاربران، کارمندان و ذینغعان سازمان را به خطر بیندازد، و اسناد و مدارک اداری که شامل بیمه نامه ها، قراردادها، اطلاعات کارمندان، سرمایه گذاری ها و … می شود نیز جزء اطلاعات مهمی هستند که ممکن است در صورت از دست دادن آنها راه جبرانی نباشد و باید حتما به خوبی از آن ها محافظت شود.

امنیت اسناد و مدارک اداری

اسناد و مدارک در هر سازمان و شرکتی جزء دارایی های مهم آن مجموعه محسوب می شود. خطراتی مانند سوء استفاده های احتمالی، آتش سوزی، آب گرفتگی، بلایای طبیعی و بسیاری از موارد دیگر ممکن شما را دچار دردسر کند. بهترین راهکاری که برای ایجاد امنیت این اقلام وجود دارد، گاوصندوق اداری است. اما چه گاوصندوقی؟

یک گاوصندوق نسوز اداری با تمام امکانات امنیتی. اگر شما مسئول خرید یک مجموعه هستید، یا صاحب شرکت هستید باید بدانید چه گاوصندوقی مناسب مجموعه و بخش شماست. در این بخش تمام مواردی که در خرید گاوصندوق اداری باید بدانید را بررسی می کنیم .

  1. گاوصندوق حتما نسوز باشد.

در مراکز اداری به دلیل مصرف بالای انرژی، تعدد دفاتر و وسایل الکترونیکی و گاها سیم کشی های فرسوده آتش سوزی های بسیاری رخ می دهد که ایجاب می کند از مقاومت گاوصندوقتان در برابر حرق مطمعن باشید.

اما معیار های یک گاوصندوق نسوز چیست؟

شاید موضوع نسوز بودن بیشترین موضوعی است که اغلب در مورد تمامی گاوصندوق ها به آن اشاره کرده ایم. گاوصندوقی نسوز است که توسط یک استاندارد معتبر تایید شده باشد. عموما در استاندارد ها یک مورد مشخص وجود دارد و آن مدت زمانی است که گاوصندوق در زمان آتش سوزی می تواند تحمل کند. مورد دومی که در گاوصندوق های نسوز اهمیت دارد این است که گاوصندوق برای چه اقلامی نسوز طراحی شده. اگر گاوصندوق برای کاغذ مقاوم شده قطعا از اقلام دیجیتال شما نگهداری نخواهد کرد.

به طور مثال باید بدانید گاوصندوق مد نظر شما در دمای 926 درجه به مدت یک ساعت از اسناد و مدارک کاغذی نگهداری خواهد کرد. در گاوصندوق های اداری دو استاندارد مهم وجود دارد. استاندارد KSG و استاندارد UL .

استاندارد KSG زمانی می تواند معتبر باشد که شما صرفا قصد نگهداری اقلام کاغذی در گاوصندوق داشته باشید، اما استاندارد ul یک استاندارد جامع و معتبر در کل دنیاست که برای هر دسته از لوازمی از می توانید در گاوصندوق نگهداری کنید استاندارد معتبری ارایه داده، به طور مثال اگر شما قصد نگهداری فیلم های عکاسی و ویدیو دارید باید گاوصندوق ul 150 انتخاب کنید، اگر محصول شما فلش، سی دی، کارت حافظه و اقلام اینچنینی است به ul 125 نیاز خواهید داشت و اگر صرفا اقلام کاغذی است، ul گاوصندوق شما باید 350 باشد.

اما تمامی گاوصندوق ها دارایی یک لیبل مشخص روی درب محصول هستند که نمودار مقاومت محصول بر حسب زمان روی آن درج شده، این بهترین و مطمعن تری راهی است که می تواند شما را از درجه نسوز بودن گاوصندوق مطمعن کند.

  1. قفل چندکابره انتخاب کنید.

عموما در محیط های اداری و شرکت های مختلف حساب های بانکی چند امضا رواج دارد و این موضوع برای حفظ اعتماد بین افراد هیئت مدیره لازم است. گاوصندوق نیز از این قائده مستثنی نیست. دسترسی به اقلامی که قرار است داخل گاوصندوق نگهداری کنید برای افراد اعضای هیئت مدیره ضروری است. اما منظور ما از دسترسی به گاوصندوق، داشتن یک رمز عبور واحد نیست بلکه هر نفر رمز عبور منحصر به خودش را داشته باشد، مانند اسکن اثر انگشت.

در مراکز اداری با توجه به تناوب باز و بسته کردن درب گاوصندوق، ریسک بالای سوء استفاده از گاوصندوق و تعدد افرادی که به محصول دسترسی دارند گاوصندوق های دیجیتال اداری  توصیه می شود. قفل های دیجیتال امکانات خوبی دارند که گزینه مناسبی برای مراکز اداری است.

  1. حتما وزن گاوصندوق را در نظر داشته باشید.

اگر محل کار شما در طبقات بالا قرار دارد و عموما مجبور به جابه‌جایی هستید گاوصندوق های سنگین توصیه نمی شود چراکه هزینه ای که هر ساله متحمل می شود ممکن درد سر ساز باشد.

اگر گاوصندوق اداری سنگینی انتخاب می کنید توجه داشته باشید زیر ساز و بنای ساختمان شما ظرفیت تحمل وزن گاوصندوق را داشته باشد. در غیر این صورت ممکن است با یک فاجعه جبران ناپذیر روبه‌رو شوید.

  1. در یک کلام گاوصندوق شما معیار های یک گاوصندوق امن را داشته باشد. این موضوع بیشتر به لحاظ فنی و ساختاری عنوان شده، مثلا نوع لولاها، جنس بدنه، زبانه ها و … پیشنهاد می کنم حتما مقاله معیار های یک گاوصندوق امن را بخوانید. 
  2. گاوصندوق دکوراتیو برای مشتریان که به دیزاین حساس اند. 

اگر دیزاین محل کار برای شما است، سراغ گاوصندوق های دکوراتیو بروید. عموما در شرکت های بین المللی این موضوع خیلی مهم است تا دیزاین محیط شما با وجود یک محصول زیر سوال نرود.

  1. اگر هدف شما نگهداری فایل های اداری است که لزومی برای نگهداری آن ها در یک گاوصندوق فوق امنیتی نیست، می توانید از فایل های اداری نسوز استفاده کنید که درای قفل دیجیتال هستند. 

پیشنهاد می کنم حتما صفحه قیمت گاوصندوق را چک کنید و قیمت و ویژگی های گاوصندوق های اداری را بدانید.  

امنیت فضای ساختمان سازمان

این موضوع بیشتر در قالب دوربین های مداربسته، دزدگیر، گیت های ورودی و سیستم های هوشمند است. اما آن چیزی که مهم است شما حتما باید بدانید تمامی این سیستم ها در چه فضایی باید قرار بگیرند و نقشه طراحی آن باید مشخص باشد. علاوه بر این در نصب دوربین مداربسته در سازمان ها و ادارات قوانینی وجود دار که حامی حقوق کارمندان است و باید حتما رعایت شود.

امنیت شبکه ها و سرور ها 

این بخش نیز جزء مواردی است که اگر برای آن فکری نکنید قطعا با حملات سایبری دچار دردسر خواهید شد. آنتی ویروس KASPERSKY یکی از نرم افزار هایی که می تواند از شبکه های شما در سازمان های مختلف محافظت کند و امنیت این شبکه ها را تامین کند. وبسایت رسمی کسپرسکی یکی از مراکز معتبر برای خرید این نرم افزار برای کاربران مختلف است.

یک دیدگاه بگذارید

به راهنمایی نیاز دارید؟ در واتس‌اپ پیام ارسال کنید
Call Now Buttonهمین حالا تماس بگیرید. preloader