دفتر مرکزی
دفتر مرکزی
شهرستان‌ها
+98 21 86072900 تهران - خیابان سپهبد قرنی -خیابان کلانتری - پلاک 55 - طبقه سوم شنبه - پنجشنبه: 9:00 الی 17:00
+98 21 86071623 برای اطلاع از سایر نمایندگی ها با شماره مقابل تماس بگیرید شنبه - پنجشنبه: 9:00 الی 17:00
گواهی‌نامه معتبر
ISO 9001:2008
برترین برندها
رتبه 1 در کره
نماینده انحصاری
در ایران
مشاهده قیمت ها

انواع گاوصندوق | چند مدل گاوصندوق در بازار وجود دارد؟

فکر می کنید چند مدل گاوصندوق در این صنعت وجود دارد؟ شاید جالب باشد بدانید که بیش از 10 مدل گاوصندوق در این صنعت تولید می شود. اما برای اینکه بهتر با انواع گاوصندوق ها آشنا شوید بهتر است درباره نحوه دسته بندی این محصولات بدانید. در این صنعت دسته بندی محصولات عموما روی دو ستون اصلی انجام می شود. کاربرد و ویژگی ها. بر اساس ویژگی های محصولات، گاوصندوق ها در دسته های نسوز، دیجیتال و یا دکوراتیو دسته بندی می شوند. دسته بندی محصولات بر اساس کاربرد تقریبا واضح تر است. گاوصندوق های خانگی، اداری، بانکی که تقریبا بین همه شناخته شده هستند. 

در واقع صنعت گاوصندوق خیلی گسترده تر از آن چیزی است که ما صرفا در بازار داخلی می بینیم. گاوصندوق جزء صنایع امنیتی است که با پیشرفت زمان و تغییرات در سبک زندگی و نیاز های جدید بشر گسترش پیدا کرد. امروزه بازار گاوصندوق مملو از محصولات مختلف با ویژگی ها و کاربرد های متنوع است که هرکدام بنا به پاسخ به نیاز های مشتریان تولید شده است. 

انواع گاوصندوق بر اساس کاربرد

خانگی : گاوصندوق های خانگی که تقریبا از پرفروش ترین های این صنعت هستند. تقریبا همه ما مدارک و اسنادی داریم که از دست دادن آن ها به هر دلیلی برایمان گران تمام می شود. گاوصندوق خانگی عموما در ابعاد کوچکتری تولید می شوند، وزن آن ها کمتر است و به لحاظ ظاهری طراحی ظریف تری دارند. در گاوصندوق های خانگی عموما از سیستم های رمزنگاری تاچ، کیبوردی ، فینگرپرینت استفاده می شود که سرعت عملکرد و ضریب امنیت بالاتری دارند.

اداری : گاوصندوق های اداری عموما محصولات سنگین تر و بزرگ تری هستند. در همه ادارات و سازمان ها هر چند  کوچک یک گاوصندوق اداری لازم است. در واقع گاهی اوقات از یک گاوصندوق اداری در سازمان ها به عنوان قلب امنیت یک شرکت نام برده می شود. در گاوصندوق های اداری فضای داخلی کامل برای قرار دادن زونکن ها طراحی می شود. سیستم رمزنگاری طوری انتخاب می شود به علت تعدد رفت و آمد و امکان لو رفتن رمز و همچنین تناوب دسترسی به محصول، تغیرر رمز و باز و بسته کردن آن پیچیده نباشد.

فروشگاهی : دیپازیت سیف یا گاوصندوق های سپرده جعبه های امنی هستند که هر فردی می تواند به آن واریزی داشته باشد. با یک مثال موضوع را روشن تر می کنیم. تصور کنید کارمند شما قرار است در موعد مقرری که شما در دفترتان حضور ندارید یک چک مهم یا اطلاعات مربوط به سرمایه گذاری تان را تحویل دهد. دیپازیت سیف ها این امکان را ایجاد کردند تا کارمند شما بتواند آن چک را داخل گاوصندوق بیندازد اما دسترسی به محتویات داخل گاوصندوق نداشته باشد. عموما این محصولات به گاوصندوق های فروشگاهی نیز معروف هستند که در رستوران ها و فروشگاه ها کاربرد دارند.

مدارک : گاوصندووق های مدارک همان طور که از نامشان مشخص است صرفا برای نگهداری اسناد و مدارک کاغذی و دیجیتال طراحی شده اند. عموما این سری از محصولات در ابعاد مشخص و کوچک و قابل حمل هستند. گاوصندوق های مدارک بیشتر به عنوان یک محصول مکمل کاربرد دارند. عموما این محصولات نسوز  و ضدآب هستند.

انواع گاوصندوق بر اساس ویژگی ها

انواع گاوصندوق

نسوز : نسوز بودن جزء ویژگی های یک گاوصندوق است که در هر محصولی باید وجود داشته باشد. اما اینکه گاوصندوق چقدر باید نسوز باشد و در واقع چقدر در برابر حرارت مقاوم باشد بسته به جنس اقلامی که قرار داخل یک گاوصندوق نسوز نگهداری شود، محیط و میزان خطرات احتمالی ( مثلا محیط های کارگاهی و صنعتی که احتمال آتش سوزی بیشتر است ) همه در میزان نسوز بودن محصول موثر است.

دیجیتال : گاوصندوق های دیجیتال در بازار امروز جزء محصولات پرطرفداری هستند که تقریبا سهم زیادی از بازار را به خودشان اختصاص داده اند. در گاوصندوق های دیجیتال عموما اثری از کلید و اهرم دیده نمی شود و سیستم رمزنگاری بر اساد رمز های عددی و حتی کد های ژنتیکی طراحی می شوند. در واقع محصولات دیجیتال به خوبی توانستند نقاظ ضعف محصولات مکانیکی را پوشش دهند. سرعت عملکرد بیشتر، سهولت در باز و بسته شدن درب، ضریب امنیت بالاتر همگی از ویژگی های محصولات دیجیتال است .  

مدل های گاوصندوق

دکوراتیو : محصولات دکوراتیو جزء محصولات جدید در این بازار هستند. این محصولات دقیقا انتخاب افرادی است که موضوع زیبایی و امنیت برای آن ها به یک اندازه اهمیت دارد. در گاوصندوق های دکوراتیو علاوه بر موضوع امنیت روی ظاهر محصول و تمام المان هایی که باعث می شوند ظاهر زیباتری وجود داشته باشد تمرکز می کنند. عموما در محصولات دکوراتیو، لولا ها پنهان طراحی می شوند، سیستم های رمزنگاری لمسی است، در فضای داخلی و بیرونی عموما از المان های چوب و چرم طبیعی استفاده می شود .

پنهان : گاوصندوق های پنهان یکی از انواع گاوصندوق است که ویژگی اصلی آن ها در معرض دید نبودن است. در واقع در گاوصندوق های پنهان بیشتر روی هوش سرقت کار می کنند و محصول را طوری طراحی می کنند که در فضا هایی مانند دیوار یا داخل زمین قرار بگیرند. گاوصندوق های پنهان به گاوصندوق های دیواری و زیر زمینی گفته می شود. در این محصولات نیز تمام ویژگی های یک گاوصندوق مانند نسوز و ضدسرقت بودن وجود دارد. البته این سری از محصولات عموما در بازار ایران خیلی پررنگ نیستند و مهم ترین دلیل آن ها فراهم کردن فضای این محصولات است. به عنوان مثال گاوصندوق های زیرزمینی عموما در گاراژ ها کار گذاشته می شوند که با زندگی آپارتمان نشینی امروزی همخوانی ندارد. 

کلام آخر

در این جا درباره انواع گاوصندوق ها که بر اساس کاربرد و ویژگی هایی که دارند دسته بندی می شود صحبت کردیم. هر کدام از این محصولات دقیقا مخاطبان خودشان را دارند. در خرید گاوصندوق نکته مهمی که وجود دارد تعیین نیاز ها م دغدغه هایی است که مشتری دارد. در واقع انتخاب بین انواع گاوصندوق ها تا حد زیادی به تعیین همین موارد بستگی دارد. وقتی شما نیاز ها و توقعاتی که از محصول دارید را مشخص می کنید حالا بهتر می توانید از میان مدل های گاوصندوق که در بازار وجود دارد انتخاب کنید.  

یک دیدگاه بگذارید

به راهنمایی نیاز دارید؟ در واتس‌اپ پیام ارسال کنید
preloader