دفتر مرکزی
دفتر مرکزی
شهرستان‌ها
+98 21 86072900 تهران - خیابان سپهبد قرنی -خیابان کلانتری - پلاک 55 - طبقه سوم شنبه - پنجشنبه: 9:00 الی 17:00
+98 21 86071623 برای اطلاع از سایر نمایندگی ها با شماره مقابل تماس بگیرید شنبه - پنجشنبه: 9:00 الی 17:00
گواهی‌نامه معتبر
ISO 9001:2008
برترین برندها
رتبه 1 در کره
نماینده انحصاری
در ایران
مشاهده قیمت ها

انواع گاوصندوق را بشناسید

مدل های گاوصندوق را چقدر می شناسید؟ فکر می کنید چند مدل گاوصندوق داریم؟ اگر بخواهیم انواع گاوصندوق را به لحاظ کاربردی که دارند دسته بندی کنیم باید بگوییم 9 مدل گاوصندوق داریم. 9 مدل ساید کمی زیاد به نظر برسد چرا که عموما تفکر ما از گاوصندوق یا گاوصندوق خانگی یا اداری.

قبل از اینکه بخواهیم وارد ادامه بحث شویم همین جا توافق کنیم که دسته بندی بر اساس کاربرد گاوصندوق است، اگر قرار باشد بر اساس ویژگی های یک گاوصندوق دسته بندی انجام بدهیم شاید به جرات بالای 15 مدل گاوصندوق داشته باشیم.

معروف ترین انواع گاوصندوق که همه می شناسیم

گاوصندوق خانگی و گاوصندوق اداری

ساده ترین و معروف ترین مدل های گاوصندوق همین گاوصندوق خانگی و گاوصندوق اداری است. این دو گاوصندوق به لحاظ برخی ویژگی ها مانند ابعاد ، نوع قفل ، طراحی ظاهری و استاندارد های امنیتی به زیرشاخه های دیگری تقسیم بندی می شوند که عموما در خرید گاوصندوق با آن ها برخورد می کنیم مثل گاوصندوق دیجیتال خانگی ، گاوصندوق های خانگی بایومتریک  و…

تا اینجا همه با این مدل های گاوصندوق آشنا بودیم اما از این جا مدل هایی مانند گاوصندوق ساعت ، گاوصندوق جواهرات ، گاوصندوق های اسلحه شاید کمتر در بازار دیده باشید.

گاوصندوق اسلحه

گاوصندوق های اسلحه جزء آن دسته از محصولاتی هستند که بسیاری از کمپانی ها سعی می کنند یک محصول ایده آل ارایه دهند. گاوصندوق هایی نسوز و در عین حال با امنیت بالا . بحث ایمنی در گاوصندوق اسلحه خیلی پررنگ تر است و عموما رمز های اثرانگشتی در آن ها به کار برده می شود. رمز های اثرانگشتی که حساس به جریان خون هستند. گاوصندوق های اسلحه در دو  نوع کلی gun safe و  hand gun safe وجود دارد.

گاوصندوق اسلحه را با کابین اسلحه اشتباه نگیرید.

عموما مشتریان گاوصندوق اسلحه ، این محصول را با کابین اسلحه اشتباه می گیرند ، کابین های اسلحه همان طور که از نامشان پیداست ، یک محفظه برای نگهداری گاوصندوق است و به لحاظ نسوز بودن و امکانات امنیتی قابل قیاس با گاوصندوق اسلحه نیست.

گاوصندوق طلا و جواهرات

گاوصندوق جواهرات همان طور که مشاهده می کنید یک گاوصندوق اختصاصی برای نگهداری طلا و جواهر است. گاوصندوق های جواهرات عموما یک گاوصندوق فوق امنیتی هستند و فضای داخلی آن ها با پارچه های مخمل درجه یک پوشانده شد.

گاوصندوق جواهرات برای چه افرادی مناسب است؟

اگر به جواهرات علاقه دارید و همیشه طرح های نو و از طراحی های مختلف هستید شما می توانید به عنوان یک مخاطب گاوصندوق جواهرات باشید تا بتوانید از آن ها خوب نگهداری کنید. گاوصندوق جواهر برای هر کسی مناسب نیست، اگر تعداد جواهرات شما کم است یک گاوصندوق که برای نگهداری اسناد و مدارک و پول ها دارید کفایت می کند. 

گاوصندوق ساعت

حداقل در بازار ایران این مدل از گاوصندوق به ندرت دیده می شود شاید صرفا یک یک جایگاه استند ساعت در گاوصندوق های لوکس و دکوراتیو ببینید. اما در این صنعت گاوصندوق های ساعت به عنوان یک خط تولید جداگانه هستند که در کشور های اروپایی و آمریکایی گاوصندوق محبوبی است. مخاطبان گاوصندوق ساعت کلکسیون داران و یا افراد متمولی هستند که همیشه به دنبا ساعت های rolex  و patel  هستند. گاوصندوق ساعت نیز دو مدل سبک و قابل حمل و سنگین دارد که گاوصندوق های ساعت سبک بیشتر جنبه یک نگهداره امن ساعت در مسافرت ها می تواند باشد.

گاوصندوق پنهان

وقتی درباره گاوصندوق پنهان صحبت می کنیم بیشتر یاد فیلم های جاسوسی و جیمز باند می افتیم. گاوصندوق هایی در زیر زمین یا دیوار پنهان می شوند.

گاوصندوق پنهان شامل 4 دسته گاوصندوق می شود. گاوصندوق های زیرزمینی یا under floor ، گاوصندوق های floor board  ، گاوصندوق دیواری یا wall safe و همچنین گاوصندوق های compact

گاوصندوق زیرزمینی

گاوصندوق زیرزمینی یک گاوصندوق نسوز و امن است که با بتن ریزی در زمین فیکس می شود. این مدل گاوصندوق غیرقابل حمل و جابه‌جایی است و اگر در محلی قرار داده شود دیگر امکان جابه‌جا کردن آن وجود ندارد. این گاوصندوق ها در بین گاوصندوق های پنهان بیشترین ضریب امنیتی را دارند و به عنوان یک گاوصندوق فوق امن شناخته می شوند.

گاوصندوق های floor bord به هرجهت مشابه گاوصندوق های زیرزمینی هستند با این تفاوت که این گاوصندوق ها دیگر با بتنفیکس نمی شنوند و برای اتصال آن ها از پیچ و مهره استفاده می شود.

گاوصندوق های compact

گاوصندوق های compact در دسته گاوصندوق های مخفی از امنیت بسیار کمتری برخوردار هستند اما از آن جایی که به لحاظ ظاهر و حتی ابعاد کوچک به راحتی در فضاهای متفاوت قرار می گیرند و پنهان می شوند کماکان تقاضا دارد.

گاوصندوق مدارک

گاوصندوق مدارک را با گاوصندوق اداری اشتباه نگیرید. گاوصندوق مدارک برای حجم کمتری از اسناد و مدارک طراحی شده. برای شرایط بینابینی که نه امکان خرید یک گاوصندوق خانگی کوچک وجود دارد نه هزینه کردن برای یک گاوصندوق اداری. گاوصندوق مدارک به کاربر این امکان را می دهد تا بتواند مدارک مهم را در یک محفظه طبقه بندی شده که مقاوم در برابر حرارت و نفوذ آب است حفظ کند. گاوصندوق مدارک باز از آن دسته محصولاتی است که کمتر در بازار ایران می توان مشاهده کرد.

گاوصندوق سپرده

گاوصندوق سپرده یا  DEPOSIT SAFES محصولاتی هستند که برای شرایط خاص طراحی شده اند. دیپازیت سیف یا گاوصندوق های سپرده جعبه های امنی هستند که هر فردی می تواند به آن واریزی داشته باشد. حتما متعجب شده اید که اگر قرار باشد همه به آن دسترسی داشته باشند دیگر اسم گاوصندوق برای آن منطقی نخواهد بود.  با یک مثال موضوع را روشن تر کنیم. تصور کنید کارمند شما قرار است در موعد مقرری که شما در دفترتان حضور ندارید یک چک مهم یا اطلاعات مربوط به سرمایه گذاری تان را تحویل دهد. دیپازیت سیف ها این امکان را ایجاد کردند تا کارمند شما بتواند آن چک را داخل گاوصندوق بیندازد اما دسترسی به محتویات داخل گاوصندوق نداشته باشد.

گاوصندوق های سپرده بسته نوع محفظه طراحی شده برای واریزی به 4 مدل مختلف تقسیم می شوند.

تمامی این گاوصندوق ها باید یک وجه اشتراک داشته باشند. امنیت کافی. در غیر این صورت عنوان گاوصندوق برای آن ها بی معنا است. تفاوتی نمی کند که کدام یک از انواع گاوصندوق را خریداری می کنید، گاوصندوقی که انتخاب می کنید باید حتما نسوز و امن باشد. برخی از آپشن های امنیتی اضافی می تواند بهتر پاسخگو دغدغه و نیازهای مشتری باشد.

یک دیدگاه بگذارید

preloader