دفتر مرکزی
دفتر مرکزی
شهرستان‌ها
+98 21 86072900 تهران - خیابان سپهبد قرنی -خیابان کلانتری - پلاک 55 - طبقه سوم شنبه - پنجشنبه: 9:00 الی 17:00
+98 21 86071623 برای اطلاع از سایر نمایندگی ها با شماره مقابل تماس بگیرید شنبه - پنجشنبه: 9:00 الی 17:00
گواهی‌نامه معتبر
ISO 9001:2008
برترین برندها
رتبه 1 در کره
نماینده انحصاری
در ایران
مشاهده قیمت ها

استاندارد KSG چیست؟

در خرید یک گاوصندوق، نسوز بودن محصول یک معیار مهم و اساسی در انتخاب آن است. عنوان نسوز برای یک گاوصندوق کافی نیست بلکه اطلاعات تکمیلی است که می تواند به شما کمک کند تا انتخاب درستی داشته باشید، مانند مدت زمانی که گاوصندوق در دمای بیرونی مشخص مقاوم است.

استاندارد KSG چیست ؟

KSG استاندارد مقاومت در برابر حریق از کشور کره جنوبی است که برای تست گاوصندوق و محصولات امنیتی مورد استفاده قرار می گیرد. این استاندارد تعیین کننده قابلیت محافظت گاوصندوق از اقلام کاغذی در برابر آتش سوزی است و با عنوان KSG 4500 شناخته می شود یعنی دمای داخلی گاوصندوق از ۱۷۷ درجه سانتی گراد بالاتر نخواهد رفت. این دمایی است که در آن محصولات کاغذی خوانایی خود را حفظ می کنند، در این دما رطوبت محیط به حداقل حالت خود رسیده و صرفا مناسب اقلام کاغذی است. عموما در قسمت داخلی درب گاوصندوق یکی از استاندارد هایی که موفق به دریافت آن شده با نمودار و توضیحات ثبت می شود که قابل استناد است و تضمین کننده مقاومت آن گاوصندوق در برابر حریق است. فراموش نکنید که هر گاوصندوق اعم از ایرانی و خارجی با گاوصندوق اداری و خانگی باید دارای یک استاندارد نسوز باشد تا بتواند ضمانت دهد که در چه دمایی و به چه مدت زمان مقاوم است. 

  1. استاندارد KSG 4500_60

گاوصندوق دارای استاندارد KSG 4500_60 در دمای بیرونی ۹۲۴ درجه سانتی گراد به مدت یک ساعت مقاوم بوده و دمای داخلی آن از ۱۷۷ درجه سانتی گراد در این زمان بالاتر نخواهد رفت.

  1. استاندارد KSG 4500_120

طبق این استاندارد گاوصندوق در دمای بیرونی ۱۰۱۰ درجه سانتی گراد به مدت دو ساعت نسوز بوده و دمای داخلی آن از ۱۷۷ درجه سانتی گراد بالاتر نخواهد رفت.

  1. استاندارد KSG 4500_180

این استاندارد مقاوم ترین نوع استاندارد KSG  در برابر حریق است و به معنای مقاومت گاوصندوق به مدت ۳ ساعت در دمای بیرونی ۱۱۲۲ درجه سانتی گراد می باشد. در طی این زمان دمای داخل گاوصندوق از ۱۷۷ درجه سانتی گراد بالاتر نخواهد رفت. 

استاندارد های یک گاوصندوق چقدر روی قیمت موثر است ؟

در زمان آتش سوزی به دلیل دمای بالای محیط احتمال سقوط  آوار و  اجسام زیاد است، در استاندارد های گاوصندوق در برابر آتش سوزی حتما باید این مورد لحاظ شود و مقاومت گاوصندوق در دمای بالا همزمان با سقوط و فشار آوار سنجیده شود، KSG جزء آن دسته از استاندارد هایی است که تمام موارد را لحاظ کرده و ضمانت داده است. زمانیکه یک گاوصندوق در لیست استاندراد های معتبر جهانی قرار می گیرد و موفق به عبور از تست های دشوار این شرکت ها می شود در واقع توانسته یک اعتماد جهانی را جلب کند که قطعا روی قیمت گاوصندوق تاثیرگذار خواهد بود. اما این موضوع قیمت گاوصندوق باعث نشود که یک گاوصندوق با درجه نسوز پایین تر انتخاب کنید. گاوصندوق خریدی است که مدت ها می توان از آن استفاده کرد. در حالت کلی قیمت گاوصندوق را فدای کیفیت آن نکنید. قطعا یک قیمت گاوصندوق با استاندارد های معتبر جهانی ، قفل های بایومتریک و درجه ایمنی مطلوب با قیمت گاوصندوقی که صرفا یک سری فاکتورهای اولیه مبتدی را دارد متفاوت است.   

یک دیدگاه بگذارید

preloader