دفتر مرکزی
دفتر مرکزی
شهرستان‌ها
+98 21 86072900 تهران - خیابان سپهبد قرنی -خیابان کلانتری - پلاک 55 - طبقه سوم شنبه - پنجشنبه: 9:00 الی 17:00
+98 21 86071623 برای اطلاع از سایر نمایندگی ها با شماره مقابل تماس بگیرید شنبه - پنجشنبه: 9:00 الی 17:00
گواهی‌نامه معتبر
ISO 9001:2008
برترین برندها
رتبه 1 در کره
نماینده انحصاری
در ایران
مشاهده قیمت ها

گاوصندوق نسوز، معرفی و دسته بندی محصولات

گاوصندوق نسوز | جستجو و مقایسه انواع گاوصندوق نسوز خانگی و اداری در میان محصولات معتبر در بازار | چه گاوصندوق نسوزی برای من مناسب است ؟

گاوصندوق نسوز یک دسته جداگانه در این صنعت هستند که بسته به نحوه کاربرد می‌تواند در رده محصولات خانگی، دکوراتیو یا اداری/تجاری قرار گیرد. هنگام انتخاب محصول، ضد سرقت بودن عموما اولین ویژگی است که به ذهن مخاطبان خطور می‌کند و اغلب از ویژگی نسوز بودن محصول غافل می شوند. گاوصندوق نسوز بسته به جنس اقلامی که قرار است داخل آن نگهداری شود و حتی موقعیت قرار گرفتن محصول دسته بندیهای متفاوتی دارند. یک گاوصندوق نسوز باید در دمای بالای 900 درجه حداقل به مدت 1 ساعت مقاوم باشد. برخی از گاوصندوق های نسوز بخصوص مدل هایی که در شرکت ها و سازمان ها کاربرد دارند می توانند تا 3 ساعت در آتش سوزی های بزرگ مقاوم و امن باشند. 

بنابر گزارش خبرگزاری مهر بین سالهای 1384 تا 1394 آمار تعداد آتش سوزی در شهر تهران تا حدود سه برابر افزایش داشته است. بطوریکه در سال 1393، 21 هزار و 583 آتش سوزی مورد در تهران رخ داده است؛ یعنی به طور متوسط، روزانه 55 مورد آتش سوزی. بنابراین ریسک از دست دادن مدارکتان در اثر حریق، اگر بیشتر نباشد چندان هم کمتر از خطر ربوده شدنشان در سرقت نیست.

اما متاسفانه اغلب افراد در انتخاب و تصمیم گیری درباره گاوصندوق بیشتر به ویژگی های امنیتی آن در برابر سرقت توجه می کنند. یک گاوصندوق مطابق با استاندارد های بین المللی علاوه بر ویژگی های امنیتی مانند ضد دیلم، ضد دریل بودن و … باید در شرایط محیطی غیرقابل پیش بینی مانند بلایی طبیعی و آتش سوزی ها نیز مقاوم باشند که این موضوع در برخی موارد و شرایط مهم تر است و حساسیت بیشتری باید برای آن خرج کنید. 

مقاومت محصول در آتش سوزی از آن ویژگی‌هایی است که حتما می‌بایست هنگام خرید گاوصندوق به آن دقت کنید. خصوصا و بویژه اگر شرکت شما در شهرک‌های صنعتی یا دیگر محل‌هایی که احتمال آتش سوزی در حوالی آن زیاد است واقع شده یا خانه  و دفترکارتان در قسمت‌های پرتراکم شهر قرار داشته باشد در خرید گاوصندوق باید به ویژگی هایی مانند مقاومت در شرایط آتش سوزی های بزرگ باید حساسیت بیشتری به خرج داد . این یک حقیقت تلخ است ولی:

آتش سوزی در پلاسکو به ذهن هیچکدام از ما حتی خطور هم نمی کرد. آمارها نشان می‌دهند که در آمریکا سالانه 352 هزار خانه دچار آتش سوزی می‌شوند یعنی به طور متوسط روزانه 1000 خانه.

امیدواریم هیچ وقت به این نیاز پیدا نکنید که مقاومت گاوصندوق نسوز در برابر آتش سوزی محک زده شود؛ اما اگر به هر دلیل به بک گاوصندوق نسوز فکر می‌کنید، بد نیست موارد زیر را در نظر داشته باشید.

هنگام خرید گاوصندوق نسوز به چه مواردی باید دقت کرد؟

      گاوصندوق شما می‌بایست حتما در فهرست UL قرار داشته باشد. پیش از خرید از این موضوع اطمینان حاصل کنید. قرار داشتن یک گاوصندوق در لیست UL به این معناست که محصول گواهی نامه گاوصندوق نسوز را دریافت کرده و از پس آزمون‌های لازم برای اثبات ضدحریق بودن به خوبی برآمده است. این مقاله مرتبط را بخوانید: فهرست UL چیست و چه کاربردی دارد؟

      مدارک کاغذی در دمای بالاتر از 350 درجه فارنهایت از بین میروند، بنابراین دمای داخلی گاوصندوق برای حفاظت از این اسناد می‌بایست کمتر از 350 درجه باشد (گاوصندوق کلاس 350). یعنی اگر دمای بیرونی گاوصندوق، هنگام آتش سوزی تا 2000 درجه فارنهایت (یا حدود 1100 درجه سلیوس) هم افزایش پیدا کند، دمای داخلی کمتر از 350 درجه باقی خواهند ماند.

    ✔  برای اینکه خیالتان از امنیت مدارک غیر کاغذی (فلش و سی دی و …) راحت باشد باید گاوصندوقی با آستانه دمای داخلی پایین‌تری انتخاب کنید(کلاس 150). به عبارت دیگر، مدارک مغناطیسی در برابر گرما و حرارت آسیب‌پذیر‌تر از مدارک کاغذی هستند.

 

قیمت گاوصندوق

به راهنمایی و کمک نیاز دارید؟ اگر هنوز محصول موردنظرتان را انتخاب نکرده اید، یا برای خرید گاوصندوق نسوز تصمیم نگرفته‌اید می‌توانید از خدمات مشاوره رایگان کارشناسان اسپیتامن استفاده کنید.

مدل‌های گاوصندوق نسوز

پیش از انتخاب مدل و خرید گاوصندوق نسوز می‌بایست به مواردی مانند فضایی که برای قرار دادن گاوصندوق در اختیار دارید یا نوع و جنس مدارکی که می‌خواهید در آن نگهداری کنید دقت کنید. شاید برایتان جالب باشد بدانید که گاوصندوق‌های نسوز خوب، غالبا ویژگی ضد آب قوی‌ای نیز دارند. بنابراین محصولات مختلف بنابر ویژگی‌ها و نقاط قوت متفاوتی که دارند، کاربردهای متفاوتی نیز خواهند داشت. بر این اساس گاوصندوق‌های نسوز را بر حسب محل کاربردشان در زیر برایتان فهرست کرده‌ایم.

گاوصندوق نسوز اداری

کسب و کار در امنیت

گاوصندوق‌های اداری نسوز اسپیتامن برای نگه داری مدارکی مانند دیسک‌های مغناطیسی، فلش درایوها و هارد دیسک‌ها بسیار مناسب هستند. این گاوصندوق‌ها با قفل‌های فوق امنیتی، برای دفاتر کار و استفاده در آفیس‌ها بسیار مناسب هستند.

گاوصندوق نسوز خانگی

اطمینان خاطر در خانه

این گاوصندوق‌ها ضمن رعایت تمام استانداردهای ضد سرقت بگونه‌ای طراحی شده اند که برای قرارگرفتن در محیط‌های کوچک‌تر و خانگی مناسب باشند. همچنین گاوصندوق‌های نسوز خانگی عموما از لحاظ طراحی ظرافت بیشتری دارند.

محصولات ویژه و پرطرفدار

به راهنمایی نیاز دارید؟ در واتس‌اپ پیام ارسال کنید
preloader