دفتر مرکزی
دفتر مرکزی
شهرستان‌ها
+98 21 -91302266 تهران - خیابان مطهری-تقاطع سهروردی-به سمت بهشتی پلاک289 شنبه - پنجشنبه: 9:00 الی 17:00
+98 21 86071623 برای اطلاع از سایر نمایندگی ها با شماره مقابل تماس بگیرید شنبه - پنجشنبه: 9:00 الی 17:00
گواهی‌نامه معتبر
ISO 9001:2008
برترین برندها
رتبه 1 در کره
نماینده انحصاری
در ایران
مشاهده قیمت ها

مواردی که در هنگام وقوع سیل باید بدانید

متاسفانه از ابتدای سال نو تا به امروز شاهد وقوع سیل در نقاط مختلفی از ایران بوده ایم که در هر استان نیز با خسارات زیادی رو به رو شده، تا به جایی که با وقوع سیل در شیراز تعدادی از هموطنانمان نیز جانشان را از دست دادند.

در حال حاضر سرکوب و گلایه از مدیریت بحران فایده ای نخواهد داشت، با توجه به گزارش هواشناسی و احتمال وقوع سیل در نقاط مختلف ایران تا روز چهارشبه بهتر است بدانیم، چه مواردی می تواند در هنگام وقوع سیلاب به ما کمک کند تا حداقل خسارت جانی نبینیم.

این سیلاب هایی که در این چند روز اخیر در نقاط مختلف اتفاق افتاد جزء سیلاب های ناگهانی است. در این مرحله اقدامات مهندسی که باید در فضای شهری و در مسیر رودخانه ها انجام می شده تا آب جاری شده توسط سیلاب هدایت شود دیگر کارساز نخواهد بود و نوش دارو پس از مرگ سهراب است که قطعا بی فایده است. در این مرحله صرفا آگاهی افراد است که می تواند به آن ها کمک کند تا خسارت کمتری ببینند. در اکثر استان های غربی کشور هشدار سیل داده شده اما در جایی که آگاهی نباشد هشدار بی فایده خواهد بود. موارد زیر می تواند به شما کمک کند تا در زمان هشدار ها عاقلانه تر عمل کنید. 

  • حتما خبرگزاری ها را چک کنید. اگر اعلام تخلیه خانه ها یا محیط ها در موارد ضروری داده شد، به آن ها توجه داشته باشید. برای اطلاع از وضعیت آب و هوا و هشدار ها خبرگزاری ایسنا منبع معتبر و به روزی است که می توانید به آن استناد کنید.
  • اگر شما مجبور هستید منزل خودتان را به دلیل نزدیک بودن به مسیر های رودخانه یا قرار گرفتن در دره ها، ترک کنید، وسایل با ارزش خودتان را در بالاترین نقطه مورد نظر قرار دهید. اگر یک گاوصندوق واترپروف دارید که فبها المراد، صرفا جانتان را نجات دهید. دیگر دغدغه ای لوازم با ارزشتان نداشته باشید.
  • حتما جریان برق و گاز را قطع کنید. تا اگر از سیلاب جان سالم به در بردید گرفتار انفجار و خطرات اینچنینی نشوید.
  • در مسیر کانال های فاضلاب نباشید.
  • گول ظاهر جویبار های آرام را نخورید، سیلاب ها و طغیان های ناگهانی، اسمشان مشخص است.
  • اگر در بیرون از منزل هستید و سیلاب جاری شده در مسیر آب حرکت نکنید. ارتفاع 15 سانتی متر آب می تواند به راحتی تعادل شما را بهم بزند و شما را ناخواسته وارد جریان آب کند.
  • خودرو شما قطعا جای امنی نخواهد بود، ارتفاع 30 سانتی متر آب می تواند هر خوردرویی را شناور کند، حتی اگر خوردو سنگین مانند کامیون دارید، فریب وزن آن را نخورید و قدرت آب را جدی بگیرید.
  • اگر به هر دلیلی مجبور شدید در مسیر هایی که سیلاب جریان دارد حرکت کنید، چند نفر باهم عبور کنید، دستان یکدیگر را بگیرید، در این حالت تعادل یکدیگر را می توانید حفظ کنید.
  • اگر هنوز ارتفاع آب به حدی نرسیده که برای شما جای نگرانی داشته باشد و تصمیم دارید خیلی سریع با خوردو خود از محیط دور شوید و به مکان امن تری منتقل شوید حتما با دنده سنگین حرکت کنید، تحت این شرایط عموما به دلیل وجود آب ترمز ها به خوبی کار نمی کنند و باید بیش از پیش احتیاط کنید.

یک دیدگاه بگذارید

به راهنمایی نیاز دارید؟ در واتس‌اپ پیام ارسال کنید
Call Now Buttonهمین حالا تماس بگیرید. preloader