دفتر مرکزی
دفتر مرکزی
شهرستان‌ها
+98 21 -91302266 تهران - خیابان مطهری-تقاطع سهروردی-به سمت بهشتی پلاک289 شنبه - پنجشنبه: 9:00 الی 17:00
+98 21 86071623 برای اطلاع از سایر نمایندگی ها با شماره مقابل تماس بگیرید شنبه - پنجشنبه: 9:00 الی 17:00
گواهی‌نامه معتبر
ISO 9001:2008
برترین برندها
رتبه 1 در کره
نماینده انحصاری
در ایران
مشاهده قیمت ها

گاوصندوق ضدآب

گاوصندوق ضدآب ، در برخی از محصولات مانند گاوصندوق های صرافی و یا اداری یک آپشن مهم محسوب می شود. در راهنمای خرید گاوصندوق یک گذر کوتاهی به گاوصندوق ضدآب زدیم اما از کجا می توانیم مطمئن شویم که یک گاوصندوق ضدآب یا همان واترپروف است؟ قبل از اینکه بخواهیم وارد این مبحث شویم شاید بد نباشد تبلیغ گوشی های موبایل سونی را به یاد بیاورید، برای اینکه نشان بدهند گوشی موبایل واترپروف است آن را در عمق آب انداختند تا غوطه ور شود. این تبلیغ یک گوشی واترپروف بود. 

در خرید گاوصندوق ضد آب ممکن است با دو عنوان روبه‌رو شوید

  • گاوصندوق Waterproof
  • گاوصندوق Water resistant

وقتی گفته می شود گاوصندوقی water resistant است ، یعنی در برابر آب مقاوم است اما نه بدین صورت که گاوصندوق در عمق مشخصی از آب قرار بگیرد و قطره ای از آب در آن نفوذ نکند. فرض کنید یکباره حجم زیادی آب روی گاوصندوق شما بریزد، اگر گاوصندوق water resistant باشد دیگر نیازی نیست نگران مدارک تان در گاوصندوق باشید، فقط آب روی گاوصندوق را خشک کنید. در این حالت عایق بندی گاوصندوق به نوعی انجام شده که در شرایط این چنینی مقاوم است اما اگر در عمق مشخصی از آب قرار بگیرد در برابر فشار آب ایمن نیست.

گاوصندوق water proof

 وقتی روی گاوصندوق عنوان واترپروف یا ضدآب درج شده باید به دنبال یک گواهی دالِ بر اثبات این قضیه باشید. در این گواهی جزئیات ایمنی گاوصندوق مشخص می شود، دقیقا همانند استاندارد نسوزِ گاوصندوق، مشخص می شود که گاوصندوق در چه عمقی از آب به چه مدت می تواند مقاوم باشد. عموما عمق آب را بر حسب اینچ عنوان میکنند. هر اینچ حدود 2.5 سانتی متر است. فرضا گفته می شود گاوصندوق در عمق 50 اینچ ( حدود 127 سانتی متر ) به مدت 45 دقیقه مقاوم است.

استاندارد های ضدآب گاوصندوق

 یکی از استانداردهای معروف گاوصندوق ضدآب استاندارد etl  است که توسط یک مرکز آمریکایی انجام می شود. در این استاندارد گاوصندوق هایی که ادعا دارند به صورت واترپروف طراحی شدند در آب به عمق مشخصی غوطه ور می شود تا مشخص شود گاوصندوق چقدر می تواند در این شرایط مقاوم باشد.

تفاوت گاوصندوق ضدآب با نسوز

گاوصندوق نسوز، ضد آب نیست

یک باور اشتباه بین مشتریان گاوصندوق وجود دارد که تصور می کنند هر گاوصندوقی که در برابر قدرت آتش مقاوم شده باشد قطعا یک گاوصندوق ضدآب خواهد بود. مقاومت گاوصندوق در برابر نفوذ حرارت به عایق بین دو جداره و ضخامت فولاد بدنه بستگی دارد اما بحث مقاومت در برابر نفوذ آب شامل دو بخش است. یکی مقاومت قفل بخصوص قفل های دیجیتال و دیگری عایق بندی درست درب و بدنه. ممکن است یک گاوصندوق به خوبی در برابر نفوذ حرارت مقاوم شده باشد اما در برابر نفوذ آب اتصالی کند یا حتی عایق بندی خوبی در برابر نفوذ آب نداشته باشد. 

چه کسانی باید به دنبال گاوصندوق ضدآب باشند؟

ویژگی ضدآب بودن گاوصندوق عموما کمتر از سایر ویژگی ها مانند نسوز بودن مورد توجه است. اما برای برخی محیط های جغرافیایی که احتمال وقوع سیلاب در آن ها بالا است یا برخی کسب و کارها مانند صرافی ها که نقدینگی زیادی داخل گاوصندوق نگهداری می کنند ضدآب بودن گاوصندوق به عنوان یک ویژگی اساسی لازم است. 

یک دیدگاه بگذارید

به راهنمایی نیاز دارید؟ در واتس‌اپ پیام ارسال کنید
Call Now Buttonهمین حالا تماس بگیرید. preloader