دفتر مرکزی
دفتر مرکزی
شهرستان‌ها
+98 21 -91302266 تهران - خیابان مطهری-تقاطع سهروردی-به سمت بهشتی پلاک289 شنبه - پنجشنبه: 9:00 الی 17:00
+98 21 86071623 برای اطلاع از سایر نمایندگی ها با شماره مقابل تماس بگیرید شنبه - پنجشنبه: 9:00 الی 17:00
گواهی‌نامه معتبر
ISO 9001:2008
برترین برندها
رتبه 1 در کره
نماینده انحصاری
در ایران
مشاهده قیمت ها

درب خزانه valut door چیست

درب خزانه یا  valut door  در معنای لغوی به معنی درب امن است. البته درب امن را با درب ضدسرقت اشتباه نگیرید. کاربرد درب های خزانه یا valut door ها با درب های ضدسرقتی که همه با آن ها آشنا هستیم کاملا متفاوت است. درب خزانه در واقع یک درب گاوصندوق است، که تمام اجزای آن از لولاها تا سیستم رمزنگاری، امن طراحی شده است. درب های خزانه عموما از فولاد مستحکم ساخته می شوند و کاملا نسوز و ضد دریل هستند .

درب خزانه همانند درب های ضدسرقت کاربرد عمومی ندارد بنابراین اطلاعات عمومی درباره این محصولات نیز بسیار محدود است . این محصولات عموما برای بانک ها و شرکت ها و سازمان های بزرگی استفاده می شود که منفعت و سود آن  از هزینه طراحی و اجرای یک اتاق امن با درب خزانه برای آن ها بیشتر است. یکی از شرکت هایی که دارای اتاق امن با درب امن است، شرکت کوکاکولا است که جنجنال های زیادی به پا کرد. یکی دیگر از این شرکت ها شرکت نوتلا است که فضای کارخانه و نگهداری فرمولاسیون ها در اتاق های امن با valut door های اختصاصی است و متدوال ترین کاربرد درب های خزانه در بانک ها و صندوق امانات است .

 در انتخاب درب خزانه به چه مواردی باید دقت کرد ؟

از آن جایی که درب های خزانه جزء آن دست از محصولات امنیتی هستند که خیلی متدوال و روزمزه نیستند اطلاعات کمی هم در این زمینه وجود دارد. در این جا آن دسته از نکات مهمی که برای خرید این محصولات لازم است بدانید را جمع بندی کردیم تا در نهایت بتوانید تصمیم بگیرید دقیقا به چه درب امنی نیاز دارید. در درب های امن خزانه از آن جایی که بحث امنیت بسیار مهم است دیگر نباید سراغ استاندارد ها و مراکز ناشناس بود. بلکه باید به دنبال بهترین و سخت ترین مراکز برای تایید ایمنی محصول باشید.

✅ استحکام در محصول : مرکز ul آمریکا یکی از سخت گیر ترین مراکز در تایید ایمنی درب های امن است. طبق استاندارد این مرکز استحکام و امنیت درب ها خزانه به 3 دسته 30 دقیقه، 60 دقیقه و 120 دقیقه تقسیم می شود. در این بازه زمانی درب های امن توسط دو نفر با انواع ابزار های صنعتی و قوی  تست می شود. در واقع تست های درب های امن به دلیل موقعیت کاربرد آن ها بسیار سخت تر از گاوصندوق است.

✅ ابعاد : در انتخاب ابعاد این محصولات باید بدانید که برای ورود و خروج چه چیزهایی قرار است اسفاده می شود . اقلام کوچک است، آیا باید ابعاد برای لیفتراگ تنظیم شده باشد یا در حد یک درب با ابعاد پیش فرض کفایت می کند.

✅ نوع سیستم قفل : روی این محصولات دقیقا همانند درب های گاوصندوق می تواند سیستم های رمزنگاری مختلفی نصب شود. از قفل های مکانیکی تا قفل های اثرانگشتی و حتی اسکنر عنبیه . انتخاب نوع سیستم رمزنگاری بسته به تعداد کاربران و تناوب دسترسی متفاوت است. اگر تعداد دفعاتی که نیاز به ورود به خزانه را دارید زیاد است یا تعداد کاربران آن بخش زیاد است بهتر از سیستم های بایومتریک و اسکنر استفاده شود.

✅ تعمیر و پشتیبانی : درب های امن هر 6 ماه یکبار باید از پشت درب باز شوند و در صورت نیاز روغن کاری شوند. عموما این فعالیت به عهده پشتیبانی مراکز فروش درب ها است .

✅ نصب و حمل و نقل : حمل  نصب این محصولات کار هرکسی نیست. این محصولات  بسیار سنگین هستند و جفت و جور کردن آن ها در محل بدون هیچ مشکلی باید توسط کارشناسان و متخصصان انجام شود. عموما شرکت های ارایه دهنده این محصولات باید وظیفه حمل و نصب آن ها را نیز متقبل شوند. 

جمع بندی 

تولید درب های خزانه در ایران با توجه به میزان تقاضا زیاد نیست. به همین دلیل تنوع محصولات و قدرت انتخاب بسیار کمتر از سایر محصولات امنیتی است. در انتخاب شرکت مناسب برای درب های خزانه حتما تجربه و روزمه آن ها را بررسی کنید. شرکت هایی که با بانک ها و مراکز این چنینی همکاری دارند می توانند انتخاب مناسبی برای این محصولات باشند. 

یک دیدگاه بگذارید

به راهنمایی نیاز دارید؟ در واتس‌اپ پیام ارسال کنید
Call Now Buttonهمین حالا تماس بگیرید. preloader