دفتر مرکزی
دفتر مرکزی
شهرستان‌ها
+98 21 -91302266 تهران - خیابان مطهری-تقاطع سهروردی-به سمت بهشتی پلاک289 شنبه - پنجشنبه: 9:00 الی 17:00
+98 21 86071623 برای اطلاع از سایر نمایندگی ها با شماره مقابل تماس بگیرید شنبه - پنجشنبه: 9:00 الی 17:00
گواهی‌نامه معتبر
ISO 9001:2008
برترین برندها
رتبه 1 در کره
نماینده انحصاری
در ایران
مشاهده قیمت ها

حجم یک گاوصندوق چقدر است؟

در این مقاله می خوانید که حجم یک گاوصندوق چقدر است؟ واحد حجم گاوصندوق چیست و چه عواملی بر حجم یک گاوصندوق مؤثر است… علاوه براین فرمول محاسبه حجم گاوصندوق را در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم. برای اینکه به پاسخ سوالات خود در زمینه عوامل مؤثر بر حجم و نحوه محاسبه حجم گاوصندوق و … برسید، پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مقاله با اسپیتامن همراه باشید… .

واحد حجم گاوصندوق چیست؟

واحد حجم گاوصندوق چیست؟ در پاسخ به این سؤال باید بگوییم به طور کلی واحد حجم میلی‌متر مکعب، سانتی‌متر مکعب، متر مکعب و کیلومتر مکعب است و حجم یک جسم بر اساس ابعاد آن محاسبه میشود.

به طور مثال جسمی نظیر گاوصندوق با ابعادی بر مبنای متر، حجم معادل متر مکعب دارد. بنابراین واحد حجم گاوصندوق، متر مکعب می باشد و اگر حجم گاوصندوقی ۶ متر مکعب باشد به این معنی است که در آن ۶تر مکعب آب جای میگیرد تا فضای داخل محفظه گاوصندوق پر شود.

شرکت های تولید کننده انواع صندوق ایرانی و خارجی برای تامین نیاز مصرف کنندگان، گاوصندوقهایی با حجم های مختلف تولید می کنند. سازندگان گاوصندوق زمانی که وارد مراحل ساخت گاوصندوق می شوند از مهم ترین محاسباتی که انجام می دهند، محاسبه حجم گاوصندوق است.

برای طراحی هر گاوصندوق، فاکتورهای مختلفی معیار محاسبه حجم گاوصندوق هستند که در تولید یک محصول اعمال می شود. همانطور که م می‌دانید هر مدل و طرح گاوصندوق که تولید می شود، حجم آن برای استفاده در مکانی ویژه در نظر گرفته شده است. به طور مثال، گاوصندوق های مخفی و گاوصندوق های خانگی معمولا حجم کم دارند.

در ادامه می خوانی که چگونه می توان حجم گاوصندوق را محاسبه کرد و چه عواملی بر محاسبه حجم گاوصندوق مؤثر هستند. اگر قصد ساخت گاوصندوق دارید لازم است استانداردهای لازم برای ساخت و ایمنی یک گاوصندوق را در نظر داشته باشید.

واحد حجم گاوصندوق چیست؟

نحوه محاسبه حجم گاوصندوق

اگر بخواهیم به زبان ساده نحوه محاسبه حجم گاوصندوق را شرح دهیم باید بگوییم، گاوصندوق معمولا به شکل یک مکعب مستطیل ساخته می شود و اگر بخواهیم حجم یک مکعب مستطیل را محاسبه کنیم، فرمول آن بسیار ساده است.

فرمول محاسبه حجم مکعب مستطیل همان فرمول محاسبه حجم گاوصندوق است که در ریاضیات دوره ابتدایی آموخته ایم. بنابراین به خاطر داشته باشید که حجم یک مکعب، از حاصلضرب ابعاد آن بدست می آید.

حجم یک گاوصندوق چقدر است؟

برای اینکه بدانید حجم یک گاوصندوق چقدر است فقط کافیست طول گاوصندوق مورد نظر را ضرب در عرض گاوصندوق، ضربدر ارتفاع گاوصندوق کنید. فرمول محاسبه حجم گاوصندوق به شرح زیر است:

طول گاوصندوق * عرض گاوصندوق * ارتفاع گاوصندوق

پیشنهاد می کنیم برای مشاهده قیمت گاوصندوق با حجم های مختلف می توانید وارد فروشگاه آنلاین اسپیتامن شوید.

عوامل مؤثر بر حجم گاوصندوق چیست؟

اما عوامل مؤثر بر حجم گاوصندوق چیست؟ در پاسخ به این سؤال باید بگوییم، عوامل مختلف بر حجم نهایی گاوصندوق تاثیر می گذارند. تولید کنندگان گاوصندوق باید به این ملاک ها توجه داشته باشند تا بتوانند گاوصندوق های استاندارد تولید کنند.

از عوامل مؤثر بر حجم گاوصندوق ها، وزن آنها است. ابعاد و وزن گاوصندوق در ارتباط مستقیم با واحد نهایی حجم گاوصندوق هستند. می‌دانید منظور از ابعاد یک گاوصندوق در واقع طول، عرض و ارتفاع آن است. به طور مثال ابعاد گاوصندوق هتلی از خانگی بزرگتر است و در نتیجه حجم بیشتری دارد.

در هنگام تولید گاوصندوق هایی نظیر گاوصندوق اسلحه، میزان وزن گاوصندوق در مقایسه با گاوصندوق های معمولی بسیار بیشتر است تا ایمنی این گاوصندوق ها افزایش پیدا کند. میزان حجم یک گاوصندوق بستگی به کاربرد آن دارد، گاوصندوق های اداری حجم نسبتا زیادی دارند زیرا معمولا در این گاوصندوق ها از اسناد، مدارک کاغذی و پرونده ها نگهداری می شود.

اما یک گاوصندوق خانگی مخفی، نیاز به حجم بالا ندارد و با ابعاد و حجم کم طراحی و ساخته می شود. پنهان کردن گاوصندوق با ابعاد کم ساده‌تر است و حجم پایین برای نگهداری اشیا و مدارک محدود مناسب است. علاوه براین طراحی داخلی گاوصندوق ها از ملاک های مؤثر در محاسبه حجم است زیرا معمولا گاوصندوق ها دارای کشو یا طبقات برای نگهداری و نظم دارایی های داخل گاوصندوق هستند.

برای خرید گاوصندوق با حجم مورد نیاز خود می توانید وارد فروشگاه آنلاین اسپیتامن شوید و یا برای مشاوره رایگان تلفنی در زمینه خرید گاوصندوق اداری، خانگی و …. از راهنمایی کارشناسان تیم اسپیتامن بهره‌مند شوید.

به طور کلی می توان گفت چهار عامل مهم و اصلی در محاسبه حجم گاوصندوق شامل موارد زیر است:

  • کاربرد گاوصندوق
  • طراحی داخلی گاوصندوق
  • وزن صندوق
عوامل موثر بر حجم گاوصندوق چیست؟
Tresor

آیا حجم گاوصندوق بر قیمت آن مؤثر است؟

در پاسخ به این سؤال که آیا حجم گاوصندوق بر قیمت مؤثر است، باید بگوییم همیشه حجم بالا دلیل مؤثر بر افزایش قیمت نیست، مگر اینکه نوع گاوصندوق هایی که مقایسه می کنید یکسان باشد و فقط از نظر ابعاد و حجم با هم متفاوت باشند. برای درک بهتر این موضوع به مثال زیر توجه داشته باشید:

دو نوع گاوصندوق اداری با طراحی مشابه و با ابعاد بزرگ و کوچک را در نظر بگیرید، واضح است که گاوصندوق بزرگتر به علت مصرف مواد اولیه بیشتر نظیر ورق فولادی، از قیمت بالاتری برخوردار است. اما اگر بخواهیم قیمت یک گاوصندوق هتلی بزرگ را با یک گاوصندوق ضد سرقت و فوق امنیتی دکوراتیو کوچک مقایسه کنید باید بگوییم قیمت گاوصندوق هتلی با وجود اینکه حجم بیشتری دارد، ارزان‌تر است.

زیرا وزن گاوصندوق هتلی بسیار سبک و در حدود ۱۰ الی ۱۵ کیلوگرم است، بنابراین فولاد به کار رفته در آن بسیار کم‌تر از گاوصندوق فوق امنیتی دکوراتیو است. بنابراین حجم معیار اصلی محاسبه قیمت گاوصندوق نیست و قیمت گاوصندوق با توجه به ویژگی های مختلف محاسبه می شود. اما می توان گفت قیمت گاوصندوق هایی با حجم بالاتر گرانتر از گاوصندوق هایی با حجم پایین است؛ البته در صورتی که مدل و طراحی آنها مشابه باشد.

خرید گاوصندوق با حجم  مناسب

پیشنهاد می کنیم برای مشاهده گاوصندوق های دکوراتیو ایگل که طراحی بسیار زیبا دارند و خرید گاوصندوق با حجم مورد نیاز خود، به فروشگاه آنلاین اسپیتامن مراجعه کنید. علاوه براین می توانید سوالات خود را در زمینه انتخاب گاوصندوق با حجم مورد نیاز با توجه به نوع کاربری، در قسمت دیدگاه ها درج نمایید و منتظر پاسخ فوری کارشناسان اسپیتامن باشید.

اگر نمی دانید یک گاوصندوق استاندارد باید چه حجمی داشته باشد و حجم مورد نیاز شما برای نگهداری از اموال و دارایی ها چقدر است، می توانید با پشتیبانی اسپیتامن تماس گرفته و از خدمات مشاوره رایگان ما استفاده کنید.

انواع مدل های گاوصندوق خارجی با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت، در فروشگاه آنلاین اسپیتامن موجود است. این گاوصندوق ها از مرغوب ترین مواد اولیه و بهترین نوع آلیاژ ساخته شده اند و بعد از ثبت سفارش در محل تحویل داده می شوند.

یک دیدگاه بگذارید

به راهنمایی نیاز دارید؟ در واتس‌اپ پیام ارسال کنید
Call Now Buttonهمین حالا تماس بگیرید. preloader