دفتر مرکزی
دفتر مرکزی
شهرستان‌ها
+98 21 -91302266 تهران - خیابان مطهری-تقاطع سهروردی-به سمت بهشتی پلاک289 شنبه - پنجشنبه: 9:00 الی 17:00
+98 21 86071623 برای اطلاع از سایر نمایندگی ها با شماره مقابل تماس بگیرید شنبه - پنجشنبه: 9:00 الی 17:00
گواهی‌نامه معتبر
ISO 9001:2008
برترین برندها
رتبه 1 در کره
نماینده انحصاری
در ایران
مشاهده قیمت ها

منبع تغذیه در گاوصندوق ها | دوام باتری ها چقدر است؟

منبع تغذیه در چه گاوصندوق هایی وجود دارد؟ دوام منبع تغذیه چقدر است و اگر منبع انرژی به هر دلیلی قطع شود چه اتفاقی می افتد ؟ در این نوشته قصد داریم مفصل درباره منبع تغذیه گاوصندوق ها صحبت کنیم. سوالات زیادی در خصوص منبع تغذیه گاوصندوق ها می شود، از نوع منبع که باتری است یا با جریان مستقیم کار می کند تا نگرانی هایی که در خصوص تمام شدن منبع انرژی وجود دارد.

🔰 در گاوصندوق های دیجیتال عملکرد سیستم قفل به کمک منبع تغذیه انجام می شود. انرژی سیستم رمزنگاری در گاوصندوق های دیجیتال به کمک باتری و حتی در برخی مدل ها جریان مستقیم تامین می شود. در برخی از مدل های گاوصندوق های الکترونیکی شما صرفا رمز را وارد می کنید و به صورت اتومات زبانه ها آزاد و درب رها می شود اما در برخی مدل های گاوصندوق دیجیتال یک بخش از باز و بسته شدن درب به کمک اهرم های مکانیکی انجام می شود که در باره تفاوت این محصولات و میزان مصرف انرژی آنها در ادامه بیشتر صحبت می کنیم.

 انواع منبع تغذیه در گاوصندوق ها 

منبع تغذیه ثابت در این محصولات باتری است که در تمام گاوصندوق های دیجیتال وجود دارد. اما در برخی از مدل ها که مصرف انرژی بالاتری دارند از جریان مستقیم و آداپتور هم برای تامین انرژی محصول استفاده می شود. دقت کنید که استفاده از جریان مستقیم عموما جنبه کمکی دارد و در صورت قطع شدن برق منبع باتری به عنوان منبع تغذیه اصلی باید شارژ باشد.

دوام باتری هایی که استفاده می شود چقدر است؟

بیشترین نگرانی افراد در خرید این محصولات دوام باتری است. دوام باتری به عوامل مختلفی از جمله نوع قفل، فرکانس استفاده از گاوصندوق و شرایط جوی و محیطی بستگی دارد. هر کدام از این عوامل در دوام باتری ها به شدت موثر هستند. به عنوان مثال در گاوصندوق هایی که در شرایط محیطی شرجی قرار دارند دوام باتری ها به یک سوم می رسد. در ادامه هر کدام از این عوامل را دقیق تر بررسی می کنیم.

✔️ نوع قفل ( موتورایز یا ساده ) : در محصولات دارای قفل موتورایز شما فقط رمز را وارد می کنید و کار دیگری ندارید. صدای موتور کوچک را می شنوید که زبانه ها را آزاد می کند و در اینجا شما فقط باید درب را باز کنید. زمانیکه کار شما با محصولتان به پایان رسید فقط کافی است که درب را سرجای خود برگردانید حسگر ها فعال می شود و مجددا صدای موتور را می شنوید که درب را قفل می کند. به این نوع قفل ها موتورایز می گویند. طبیعی است که این محصولات انرژی بیشتری مصرف می کنند چراکه همه چیز در آنها توسط انرژی باتری کنترل می شود. تقریبا اگر هر روز از محصولتان استفاده کنید و یک باتری مناسب داشته باشید تقریبا تا یک سال نیاز به تعویض باتری نخواهید داشت. 

✔️ شرایط محیطی و جوی : تغییرات شدید دما و شرایط جوی نامتعادل تاثیر مسقیمی روی دوام باتری ها دارد. اگر شما در محیط مرطوب و شرجی هستید یا در شرایط کارگاهی و صنعتی با آب و هوای نامتعادل هستید باید تقریبا هر 7 یا 8 ماه یکبار باتری ها را تست کنید تا نشست نکنند و سولفاته نشوند.

✔️ فرکانس استفاده از محصول : این مورد خیلی واضح است. وقتی شما ماهی یکبار از محصول استفاده می کنید با زمانیکه هر روز با  آن کار دارید مصرف انرژی کاملا متفاوت است. هرچقدر فرکانس استفاده شما از محصول بیشتر باشد باید بیشتر وضعیت باتری ها را چک کنید. اگر طولانی مدت با محصول تان کار ندارید می توانید باتری ها را خارج کنید. هر زمان که نیاز داشته باشید فقط چند دقیقه کافیست تا باتری ها را سرجای خود قرار بدهید تا سیستم رمز شروع به کار کند. 

🔰 یکی از دغدغه های اساسی مشتریان ضعیف شدن باتری هاست. اینکه اگر باتری ضعیف شود و دیگر نتواند درب را باز کند چه اتفاقی می افتد؟ آیا امکان ریست شدن و حذف شدن رمز ها و اثر انگشت ها وجود دارد یا خیر ؟

قطعا مهندسان فکر این بخش را کرده اند. محل تعویض باتری را از بیرون محصول است و اگر باتری تمام یا ضعیف شود به راحتی می توانید آن ها را تعویض کنید. فقط کافیست تا محل قرار گرفتن باتری ها را بدانید. تعویض باتری در اغلب مدل ها یکسان است. در مقاله نحوه تعویض باتری گاوصندوق محل قرا گرفتن باتری در چند مدل محصول مختلف را نشان و کامل آموزش داده ایم. اما نگرانی دوم درباره ریست شدن رمز عبور ها. با اتمام باتری صرفا انرژی قطع شده، حافظه ذخیره سازی رمز ها پاک نمی شود، فقط کافیست باتری را عوض کنید و دوباره همانند قبل رمز را وارد و از محصول استفاده کنید.

👈 چه باتری استفاده کنیم؟

پیشنهاد ما باتری های اورجینال سونی است. اغلب این باتری ها حدود 2 تا 3 سال در شرایط متعادل کار می کنند اما طبیعتا بسته به میزان استفاده  و شرایط محیطی هر 6 ماه یکبار بهتر است تست کنید تا سلامت باتری مطمئن شوید. همیشه به تعداد مورد نیاز باتری داشته باشید در شرایط اضطراری دچار اضطراب نشوید. و اما به عنوان نکته آخر باتری هارا داخل گاوصندوق نگذارید. جای باتری داخل گاوصندوق نیست.

2 پاسخ

یک دیدگاه بگذارید

به راهنمایی نیاز دارید؟ در واتس‌اپ پیام ارسال کنید
Call Now Buttonهمین حالا تماس بگیرید. preloader