دفتر مرکزی
دفتر مرکزی
شهرستان‌ها
+98 21 -91302266 تهران - خیابان مطهری-تقاطع سهروردی-به سمت بهشتی پلاک289 شنبه - پنجشنبه: 9:00 الی 17:00
+98 21 86071623 برای اطلاع از سایر نمایندگی ها با شماره مقابل تماس بگیرید شنبه - پنجشنبه: 9:00 الی 17:00
گواهی‌نامه معتبر
ISO 9001:2008
برترین برندها
رتبه 1 در کره
نماینده انحصاری
در ایران
مشاهده قیمت ها

معرفی گاوصندوق مناسب حسابداری

گاوصندوق مناسب حسابداری باید چه ویژگی هایی داشته باشد ؟ برای خرید یک گاوصندوق مناسب حسابداری چقدر باید هزینه کرد ؟

حسابداری و مالی در هر مجموعه ای نقش حیاتی و کلیدی در مدیریت جریانات پولی و مالی دارد . اغلب اسناد و مدارکی که در واحد حسابداری نگهداری می شود اسناد مهمی هستند که امنیت آنها برای شرکت بسیار مهم و حیاتی است. اوراق های مهم مالیاتی، قرار داد ها، دسته چک ها و … . داشتن یک گاوصندوق برای واحد های حسابداری در هر مجموعه بزرگ و کوچکی جزء ملزومات اساسی آن واحد است. در این نوشته قصد داریم در ابتدا درباره ویژگی ها و آپشن های کاربردی در یک گاوصندوق مناسب حسابداری صحبت کنیم و در ادامه چند نمونه گاوصندوق مناسب حسابداری معرفی خواهیم کرد.

گاوصندوق مناسب حسابداری

چه ویژگی هایی در گاوصندوق های حسابداری نیاز است ؟

هرچند نسوز و ضدسرقت بودن جزء مشخصه های اصلی یک گاوصندوق است و امنیت گاوصندوق را فراهم می کند اما مواردی وجود دارند که بسته به کاربرد هر فرد از گاوصندوق می تواند به تجربه کاربری بهتر کمک کند. مثلا بسته به کاربرد بخش مالی داشتن فضای مفید داخلی، باز و بسته شدن سریع گاوصندوق، امکان دسترسی دو کاربر ( مدیر مالی و مدیر عامل ) به گاوصندوق می تواند به شما کمک کند تا انتخاب بهتری داشته باشید. گاوصندوق یکبار خریداری می شود و برای مدت طولانی در محیط استفاده می شود. بنابراین قبل از تصمیم گیری نهایی باید مطمئن شوید که گاوصندوق دقیقا مطابق به نیاز و دغدغه های شما انتخاب شده است.

سهولت تغییر رمز و باز و بسته شدن قفل : در محیط های پر و رفت و آمد که امکان لو رفتن رمز عبور زیاد است سهولت تغییر رمز مهم می شود. تغییر رمز در گاوصندوق های مکانیکی با رمز های چرخشی بسیار پیچیده و سخت است و به هیچ عنوان برای محصولات واحد مالی و حسابداری پیشنهاد نمی شود. باز و بسته شدن قفل برای یک صندوق در بخش مالی باید خیلی سریع انجام شود. استفاده از رمز های پیچیده و یا ترکیبی که اغلب سرعت باز و بسته شدن قفل را کند تر می کند گزینه های مناسبی برای این واحد ها نیستند.

دسترسی به دو کاربرد مجزا :  یکی دیگر از مواردی که در یک گاوصندوق مناسب حسابداری و مالی مهم است امکان دسترسی دو کاربر مجزا به گاوصندوق است. از آنجایی که اغلب دسته چک، نقدینگی و مدارک مهم داخل گاوصندوق مالی نگهداری می شود لازم است تا مدیر عامل و مدیر مالی هر دو بتوانند به محتویات داخل صندوق دسترسی داشته باشند.

👈 پیشنهاد ما : به طور کلی با توجه به دغدغه ها و نیاز های یک واحد مالی گاوصندوق های دیجیتال گزینه مناسب تری هستند. در گاوصندوق دیجیتال سرعت عملکرد قفل و تعویض رمز ها نسبت به مدل های مکانیکی بسیار بهتر است. در محصولات دیجیتال اغلب امکان دسترسی حداقل دو کاربر مجزا برای محصول تعریف شده است که می تواند نیاز ها و دغدغه های شما را پوشش دهد.

فضای مفید داخلی : با توجه به تنوع اسناد و مدارکی که در واحد مالی نگهداری می شود امکان دسته بندی و تفکیک آنها بسیار مهم است. فضای داخلی یک محصول حداقل باید دارای یک کشو و فضای جداگانه برای اقلام کوچکتری مانند نقدینگی و دسته چک ها داشته باشد. علاوه بر این در خرید گاوصندوق دقت کنید که حتما امکان قرار دادن یک یا حداقل دو زونکن داخل صندوق را داشته باشید. هرچقدر محصول فضای داخلی مفید تر و کاربری تری داشته باشد بهتر است. در بعضی از صندوق ها حتی جای کارت و کلید در قسمت درب تعبیه شده که فضای مرتب و کاربردی را ایجاد می کند.

امکان غیرفعال کردن سیستم قفل : در محیط های اداری و یا موقعیت هایی که بیشتر احتمال سوء استفاده از اسناد و مدارک و … وجود دارد سیستم های تاخیر می تواند آپشن های مناسبی برای جلوگیری از این وقایع باشند. در سیستم تاخیر قفل محصول به مدت مشخصی غیرفعال می شود و حتی در صورت وارد کردن رمز عبور صحیح نیز باز نخواهد شد و صرفا صاحب محصول که سیستم تاخیر را فعال کرده می تواند مجدد آن را غیرغعال کند.

فضای مفید داخلی مناسب برای گاوصندوق حسابداری

میزان نسوز بودن گاوصندوق مناسب حسابداری

میزان مقاومت و نسوز بودن محصول بسته به جنس اقلام و همینطور محیط قرار گرفتن محصول متفاوت است. اگر در محیط های صنعتی و پرخطر هستید گاوصندوق نسوزی انتخاب کنید که زمان بیشتری در شرایط آتش سوزی مقاوم است. برخی از گاوصندوق نسوز تا 3 ساعت در دمای کوره و بالای 1000 درجه مقاوم هستند که این محصولات گزینه بهتری برای این موقعیت ها هستند.

جنس اقلام و دارایی هایی که می خواهید نگهداری کنید در تعیین میزان نسوز بودن گاوصندوق بسیار مهم است. اگر در میان اسنادی که می خواهید داخل صندوق نگهداری کنید اقلام دیجیتال مانند هارد های اکسترنال، کارت حافظه و اقلام این چنینی نیز وجود دارد باید گاوصندوق نسوز با درجه مقاومت ul 125 انتخاب کنید. این اقلام در مقابل تغییرات دما و رطوبت بسیار حساس و آسیب پذیر تر هستند به همین دلیل باید از محصولاتی استفاده کنید که استاندارد نسوز آنها مناسب نگهداری این اقلام است.

برای خرید  گاوصندوق مناسب واحد حسابداری چقدر باید هزینه کرد ؟

قیمت گاوصندوق تحت تاثیر عوامل مختلفی مانند ابعاد و سایز ، میزان امنیت محصول، درجه نسوز بودن آن، نوع رمزنگاری و آپشن های محصول متفاوت است. برای خرید گاوصندوق با ارتفاع تقریبی 60 به بالا که فضای مفید داخلی مناسب و ضریب امنیت بالایی داشته باشد تقریبا باید از محدوده بالای 15 میلیون تومان در نظر بگیرید. اما برای اینکه بتوانید یک برآوردی از قیمت گاوصندوق ها داشته باشید پیشنهاد می کنم حتما سری به صفحه فروشگاه و قیمت گاوصندوق ها بزنید و به کمک فیلتر هایی که در کنار صفحه می بینید محصولات را فیلتر کنید تا بتوانید به یک محدوده قیمت تقریبی در خصوص هزینه ای که باید برای خرید گاوصندوق در نظر بگیرید برسید.

2 پاسخ

یک دیدگاه بگذارید

به راهنمایی نیاز دارید؟ در واتس‌اپ پیام ارسال کنید
Call Now Buttonهمین حالا تماس بگیرید. preloader