دفتر مرکزی
دفتر مرکزی
شهرستان‌ها
+98 21 -91302266 تهران - خیابان مطهری-تقاطع سهروردی-به سمت بهشتی پلاک289 شنبه - پنجشنبه: 9:00 الی 17:00
+98 21 86071623 برای اطلاع از سایر نمایندگی ها با شماره مقابل تماس بگیرید شنبه - پنجشنبه: 9:00 الی 17:00
گواهی‌نامه معتبر
ISO 9001:2008
برترین برندها
رتبه 1 در کره
نماینده انحصاری
در ایران
مشاهده قیمت ها

آموزش صفر تا صد مراحل ساخت گاوصندوق

در این مقاله آموزش صفر تا صد مراحل ساخت گاوصندوق را می خوانید. مراحل ساخت گاوصندوق با آلیاژهای مختلف انجام می شود و نوع طراحی هر گاوصندوق، بستگی به نوع کاربرد آن دارد. طراحی و ساخت انواع گاوصندوق های معمولی، گاوصندوق های ضد حریق، ضد سرقت، خانگی، اداری، دکوراتیو، گاوصندوق مخفی و … با هم متفاوت است. پیشنهاد می کنیم برای آشنایی با مراحل ساخت گاوصندوق تا انتهای این مقاله با اسپیتامن همراه باشید:

 

قطعات لازم در مراحل ساخت گاوصندوق

پیش از آنکه آموزش صفر تا صد ساخت گاوصندوق را بخوانید، در این قسمت به معرفی قطعات لازم در مراحل ساخت گاوصندوق پرداخته ایم. در ساخت گاوصندوق در مدل های نسوز، ضد سرقت و …، از قطعات مختلف استفاده می شود. این قطعات شامل موارد زیر است:

 • ورق های فولادی با ضخامت های مختلف برای ساخت گاوصندوق
 • لولاها
 • بتن مسلح
 • زبانه ها و میلگردها
 • پیچ، مهره، واشر
 • سیستم قفل و رمز گاوصندوق

قطعات مختلفی در ساخت گاوصندوق ها به کار می رود و موارد ذکر شده در ساخت اغلب مدل های گاوصندوق به کار می رود. گاوصندوق ها باید به گونه ای طراحی شوند که در نهایت یک محصول غیر قابل نفوذ و ایمن تولید شود. ایمنی و ضریب امنیت بالا در گاوصندوق به معنی نفوذ ناپذیر بودن گاوصندوق در برابر تلاش سارقان و مقاومت در برابر انواع آسیب های محیطی، احتراق، انفجار، حرارت، رطوبت و … است. آموزش صفر تا صد مراحل ساخت گاوصندوق

قطعات مورد استفاده در مدل های پیشرفته گاوصندوق در نهایت به افزایش ضریب امنیت گاوصندوق ها کمک می کنند. در واقع گاوصندوق ها مانند یک پازل یا ماشین مونتاژ شده هستند که با انواع طراحی های گوناگون برای مصارف مختلف کاربران ساخته می شوند. 

 

مراحل ساخت گاوصندوق

مراحل ساخت گاوصندوق به ترتیب زیر است:

 1. انتخاب نوع ورق فولادی 
 2. طراحی قالب
 3. جوشکاری گاوصندوق
 4. ساخت درب لولا و زبانه های گاوصندوق
 5. مهر و موم و عایق بندی
 6. نصب قفل (مکانیکی، اثرانگشتی، یا دیجیتالی)
 7. تست امنیت و عملکرد گاوصندوق

در ساخت انواع گاوصندوق از آلیاژ فولاد استفاده می شود. این آلیاژ به همراه کربن و آهن، از ساده ترین مواد اولیه در ساخت گاوصندوق هستند و باعث استحکام فولاد می شوند. 

در گاوصندوق های نسوز، علاوه بر مواد عایق که در میان جداره بدنه گاوصندوق به کار می رود، حتما باید از تنگستن و فولاد استفاده شود. این آلیاژ دارای نقطه ذوب بالاتری است و در برابر گرما مقاومت خوبی دارد. حتی می توان گفت، مقاومت آن از بتن هم بیشتر است.

در واقع جنس به کار رفته در صندوق های نسوز، به همراه ضخامت بالای به کار رفته در فولاد و مواد عایق بین دو جداره می تواند حدود ۷۰ الی ۷۵ درصد مقاومت گاوصندوق را در برابر آتش و گرما افزایش دهد. ۲۵ الی ۳۰ درصد مابقی نیز بستگی به سیستم قفل گاوصندوق و ویژگی های آن در برابر سرقت، رطوبت و … دارد. 

برای ساخت گاوصندوق های فوق امنیتی از یک لایه اضافی فولاد منگنز استفاده می شود. با این روش در زمان گریل کردن قفل گاوصندوق، درب محصول بسته می ماند و قفل مرکزی آسیب نمی بیند. 

این عملیات به این علت انجام می شود که وقتی مشتری سفارش ساخت گاوصندوق فوق امنیتی می دهد، انتظار دارد که صندوق او از درجه امنیتی بالا برخوردار باشد. ساخت و طراحی قفل صندوق، زمان بسیار زیادی نیاز دارد تا بتواند از درجه کیفیت مناسب برخوردار باشد. 

مراحل ساخت گاوصندوق

آموزش صفر تا صد ساخت گاوصندوق

در آموزش صفر تا صد ساخت گاوصندوق می خوانید که ساخت گاوصندوق چگونه است و در تولید انواع گاوصندوق لازم است به چه نکاتی توجه داشته باشید:

برای ساخت گاوصندوق لازم است با ساختار و نوع عملکرد گاوصندوق آشنا باشید. ساخت گاوصندوق خانگی، گاوصندوق اداری و … مراحل متفاوتی دارد بنابراین ابتدا لازم است نوع کاربری گاوصندوق را مشخص کنید. 

هر روز که می گذرد، راههایی جدید سرقت توسط سارقان گاوصندوق طراحی می شود، به همین دلیل صنعت ساخت گاوصندوق نیز به سرعت درحال پیشرفت است تا مانع از سرقت سارقان شود و مقاومت خوبی در برابر آسیب های گوناگون احتمالی به گاوصندوق داشته باشد.

 

ساخت گاوصندوق اثر انگشتی

با توجه به افزایش آمار دزدی و سرقت از گاوصندوق ها، ساخت گاوصندوق اثر انگشتی، می تواند به کاهش این آمار کمک کند. قفل های گاوصندوق اثر انگشتی هوشمند هستند و هک کردن آن کار ساده ای نیست. می توان از قفل های دیجیتال اثر انگشتی استفاده کرد که فقط با اثر انگشت های تعریف شده برای گاوصندوق باز می شوند. 

ساختار به کار رفته در ساخت گاوصندوق اثر انگشتی به گوه ای است که درب آنها فقط با اسکن اثر انگشت یا اسکن مردمک چشم و یا وارد کردن کد رمز باز می شود. بسیاری از گاوصندوق های اثر انگشتی برای افزایش امنیت، دارای قفل های ترکیبی هستند. امنیت گاوصندوق های اثر انگشتی سرقت را برای سارقان محال کرده است. 

اگر می خواهید برای ساخت گاوصندوق اثر انگشتی اقدام کنید می توانید قفل دیجیتال را از برندهای معتبر نظیر سامسونگ تهیه کنید. قفل گاوصندوق هایی نظیر ایگل و لوسل، سامسونگ است. برای خرید انواع گاوصندوق دیجیتال خارجی با برند کره ای ایگل و لوسل می توانید وارد فروشگاه آنلاین اسپیتامن شوید. 

ساخت گاوصندوق اثر انگشتی

مراحل ساخت گاوصندوق دیجیتالی

برخی دیگر از محصولات در زمان ساخت برای آنها قفل های دیجیتالی تعبیه می شود، یعنی ساختار آنها به این صورت است که درب این محصولات با استفاده از یک رمز عددی که کاربر برای آن تنظیم کرده است باز می شود.

از آنجایی که در صد تقاضا برای خرید اینگونه محصولات بسیار بالا است ما در وب سایت سیف کاوه یک دکمه ساخت رمز طراحی کرده ایم که کاربر می تواند با کلیک بر روی آن رمز دلخواه خود را در تعداد رقم دلخواه وارد نماید و سپس با زدن دکمه ی تولید رمز، یک رمز ایمن و مطمئن برایش تولید می‌شود و می‌تواند آن را به عنوان رمز محصول خود استفاده نماید. 

 

مراحل ساخت گاوصندوق با کیفیت بالا

برای ساخت گاوصندوق با کیفیت بالا، لازم است به کیفیت بدنه صندوق اهمیت دهید. بدنه گاوصندوق شامل سه دیواره اصلی است. این دیواره در بخش بیرونی از آلیاژ تنگستن استنلس ساخته شده و در بخش داخلی و در جداره بدنه، توسط مواد مقاوم در برابر حریق، ضربه و… پر شده است. در واقع شکاف میان بدنه بیرونی و درونی با مواد متروم پر می شود تا در زمان حریق و حرارت منبسط شود و صندوق به خوبی مهر و موم شود تا در زمان حریق و حرارت منبسط شود و از محفظه داخلی گاوصندوق در برابر حرارت محافظت کند.  

وقتی از این مواد در ساخت بدنه گاوصندوق استفاده شود، کیفیت بالا می رود. بنابراین اگر قصد ساخت گاوصندوق با کیفیت بالا را دارید، به نوع آلیاژی که استفاده می کنید توجه داشته باشید تا حتما از جنس مرغوب و استاندارد باشد. 

 مراحل ساخت و مونتاژ درب گاوصندوق

مراحل ساخت گاوصندوق و مونتاژ درب گاوصندوق مانند چیدن یک پازل است و لازم است همه چیز دقیقا حساب شده و استاندارد سر جای خود قرار بگیرد تا گاوصندوق ایمن و نفوذ ناپذیر باشد. درب گاوصندوق اولین جایی است که معمولا سارقان برای نفوذ به آن تلاش می کنند.

بنابراین لازم است محکم تر و ضخیم تر از بدنه باشد. معمولا در طراحی قالب گاوصندوق در بدنه ای که از دو لایه تشکیل شده است، درب سه لایه فولاد دارد.

البته در ساخت گاوصندوق های سفارشی می توان ضخامت درب گاوصندوق را تا چهار لایه هم افزایش داد که دو لایه آن فولاد است. 

 

اهمیت لولای درب گاوصندوق در ساخت ایمن

لولای درب گاوصندوق تاثیر مستقیم در افزایش ایمنی گاوصندوق دارد. اگر لولای درب صندوقی که می سازید، به درستی طراحی نشود، سارق به راحتی با از بین بردن لولا می تواند به محتویات داخل گاوصندوق دسترسی داشته باشد. 

در مراحل ساخت گاوصندوق به این نکته توجه داشته باشید که معمولا لولاها از قسمت داخلی به خوبی محکم می شوند تا اگر سارق لولا را برش داد،اتصالات از داخل از بین نرود و درب گاوصندوق همچنان بسته بماند. 

طراحی زبانه های قفل از نقطه نظرهای مختلف متفاوت است و به عنوان یک کمکی برای لولاها به کار می رود. اگر لولا آسیب ببیند زبانه می می تواند به عنوان زاپاس، نقش نگهدارنده درب گاوصندوق را داشته باشد. 

در مرحله پایانی ساخت گاوصندوق می توان قفل را نصب کرد تا به کمک زبانه حرکت کند. این زبانه ها از زوایای مختلف درون درب گاوصندوق نصب می شوند تا توسط قفل کنترل شوند. 

به طور کلی در ساخت گاوصندوق می توان از سه نوع قفل استفاده کرد، این قفل ها شامل موارد زیر هستند که هر کدام نقاط قوت و ضعف ویژه خود را دارند:

 • قفل های دیجیتال
 • قفل های های مکانیکی 
 • قفل های ترکیبی

اهمیت لولای درب گاوصندوق در ساخت ایمن

نکات مهم در ساخت گاوصندوق

 1. از مهم ترین بخش های طراحی و مراحل ساخت گاوصندوق، انتخاب قفل مناسب است. قفل اولین و اصلی ترین مانع برای سارقان گاوصندوق محسوب می شود. دومین معیار مهم در امنیت گاوصندوق ها، وزن است هنگام اجرای مراحل ساخت گاوصندوق لازم است به ضخامت آلیاژ به کار رفته در تولید بدنه، درب و جداره گاوصندوق توجه داشت. 
 2. جنس آلیاژ بکار رفته در ساخت گاوصندوق در وزن نهایی آن موثر است. گاوصندوق های سنگین به راحتی جابجا نمی شوند و مقاومت خوبی در برابر ضربه، دریل و … دارند. 
 3. اما اگر قصد ساخت گاوصندوق هتلی یا خانگی را دارید، لازم است دقت داشته باشید که این گاوصندوق ها نباید سنگین باشند. به طور مثال وزن تقریبی که برای ساخت گاوصندوق هتلی در نظر گرفته می شود، حدود ۱۲ الی ۲۰ کیلوگرم است. زیرا معمولا این گاوصندوق ها برای نگهداری اسناد و مدارک شناسایی مهمانان هتل به کار می روند و ممکن است بارها به علت تغییر دکوراسیون هتل، از جایی به جای دیگر منتقل شوند. اگر گاوصندوق سنگین باشد، هر بار جابجایی آن با هزینه های سنگین همراه خواهد بود. زیرا گاوصندوق های سنگین را فقط از طریق تماس با شرکت های حمل و نقل گاوصندوق می توان جابجا کرد. 
 4. اگر قصد ساخت گاوصندوق های خانگی یا کوچک را دارید، لازم است این گاوصندوق ها را به گونه ای طراحی کنید که قابلیت اتصال به زمین یا دیوار را توسط پیچ داشته باشند و این پیچ ها از داخل گاوصندوق باز یا بسته شوند. 
 5. لولاها از بخش های اصلی ساخت درب گاوصندوق هستید، بنابراین باید به گونه ای طراحی شوند که توسط ضربه یا دریل از بین نروند و درب گاوصندوق باز نشود. 
 6. در ساخت گاوصندوق های مخفی نیز باید توجه داشته باشید که این گاوصندوق ها معمولا در زمین یا دیوار دفن می شوند و لازم است سیستم قفل و آلیاژ بدنه و درب گاوصندوق از نوع ضد زنگ باشد. همچنین قفل گاوصندوق های مخفی باید سطح صاف و هموار داشته باشد زیرا ممکن است کاربران آن را در دیوار و پشت قاب عکس و … مخفی کنند. گاوصندوق دیواری جاساز یکی از انواع گاوصندوق مخفی است که قابلیت نصب در دیوار را دارد. 
 7. در طراحی سیستم قفل و انتخاب نوع قفل نیز لازم است از جدیدترین تکنولوژی ساخت استفاده شود تا سیستم بتواند مانع از سرقت سارقان شود. پیشنهاد می کنیم از قفل گاوصندوق دیجیتال یا قفل های ترکیبی استفاده کنید. انواع قفل دیجیتال، اثر انگشتی، اسکن مردمک چشم و … از برندهای مختلف نظیر سامسونگ در بازار موجود است. 
 8. اگر قصد ساخت گاوصندوق هایی نظیر گاوصندوق طلافروشی (زیرویترینی) یا همان گاوصندوق آسانسوری را دارید، بهتر است از جدیدترین فناوری در ساخت گاوصندوق استفاده کنید. 

ساخت کلید گاو صندوق

اگر با مشکل شکستن کلید گاوصندوق روبرو شده اید و یا قصد ساخت کلید گاوصندوق گم شده خود را دارید، می توانید با فروشگاه اسپیتامن در تهران تماس بگیرد.

 

بهترین طراحی در ساخت گاوصندوق

با توجه به مواردی که تا اینجا شرح داده ایم، بهترین طراحی در ساخت گاوصندوق برای کاربردهای مختلف متفاوت است. به طور مثال برای مصارف خانگی ، ملاک های مهم در ساخت گاوصندوق، امنیت، وزن استاندارد، زیبایی ظاهری و … است. یکی از بهترین طراحی ها در ساخت گاوصندوق، طراحی گاوصندوق دکوراتیو می باشد. می توانید نمونه های گاوصندوق دکوراتیو را از فروشگاه آنلاین اسپیتامن خریداری کنید. 

گاوصندوق های دکوراتیو بهترین انتخاب برای استفاده در منزل و محل کار هستند. افرادی که به دکوراسیون و زیبایی دکور اتاق در منزل یا محل کار خود اهمیت می دهند می توانند از گاوصندوق دکوراتیو استفاده کنند. برای خرید انواع گاوصندوق خانگی، اداری، کوچک، بزرگ و … می توانید وارد فروشگاه آنلاین اسپتامن شوید. 

علاوه براین می توانید سوالات خود را در زمینه مراحل ساخت گاوصندوق و آموزش صفر تا صد ساخت گاوصندوق در بخش دیدگاه ها درج نمایید و منتظر پاسخ فوری اسپیتامن باشید. اگر برای خرید گاوصندوق نیاز به کسب راهنمایی دارید، می توانید از طریق تماس تلفنی با اسپیتامن، از خدمات مشاوره رایگان خرید انواع گاوصندوق ساخت کره جنوبی استفاده کنید. 

یک دیدگاه بگذارید

به راهنمایی نیاز دارید؟ در واتس‌اپ پیام ارسال کنید
Call Now Buttonهمین حالا تماس بگیرید. preloader