دفتر مرکزی
دفتر مرکزی
شهرستان‌ها
+98 21 -91302266 تهران - خیابان مطهری-تقاطع سهروردی-به سمت بهشتی پلاک289 شنبه - پنجشنبه: 9:00 الی 17:00
+98 21 86071623 برای اطلاع از سایر نمایندگی ها با شماره مقابل تماس بگیرید شنبه - پنجشنبه: 9:00 الی 17:00
گواهی‌نامه معتبر
ISO 9001:2008
برترین برندها
رتبه 1 در کره
نماینده انحصاری
در ایران
مشاهده قیمت ها

وزن گاوصندوق استاندارد چقدر باید باشد؟

شاید این سؤال برای شما هم پیش آمده باشد که وزن گاوصندوق استاندارد چقدر باید باشد؟ در این مقاله می خوانید که به طور استاندارد، وزن انواع گاوصندوق نظیر گاوصندوق دو طبقه، گاوصندوق کوچک، گاوصندوق خانگی و گاوصندوق های کاوه و ایران کاوه چقدر است؟

وزن گاوصندوق استاندارد چقدر باید باشد؟

وزن انواع گاوصندوق

وزن گاوصندوق ممکن است بسیار سنگین یا سبک و قابل حمل باشد. از یک دیدگاه می توان گفت وزن سنگین گاوصندوق یک ملاک امنیتی محسوب می شود و سارقان نمی توانند آن را جابجا کرده و از محل خارج کنند. اما از نظر دیگر می توان گفت وزن بالا برای گاوصندوق، مشکلات حمل و جابجایی برای صاحب گاوصندوق را به دنبال دارد.

سوالی که مطرح می شود این است که وزن گاوصندوق استاندارد چقدر باید باشد و هنگام خرید گاوصندوق با چه وزنی باید بخریم؟ از عوامل مؤثر بر وزن گاوصندوق ابعاد آن است. البته به شرط در نظر گرفتن جنس و ضخامت مشابه درب و بدنه در گاوصندوق ها می توان گفت گاوصندوق هرچقدر بزرگتر باشد، سنگین تر خواهد بود.

جنس بدنه گاوصندوق ها معمولا از جنس فولاد است اما ضخامت آن در گاوصندوق های مختلف متفاوت می باشد. ضخامت ورق به کار رفته در ساخت گاوصندوق، تاثیر مستقیم بر افزایش یا کاهش وزن گاوصندوق دارد. به طور مثال گاوصندوق های هتلی بسیار بزرگ هستند ولی ضخامت بدنه و درب آنها کم است به همین دلیل بسیار سبک بوده و وزن آنها حتی از یک گاوصندوق کوچک خانگی بسیار کمتر است.

وزن انواع گاوصندوق نسوز، معمولا در مقایسه با گاوصندوق های معمولی، سنگین تر است. زیرا جنس مواد نسوز به کار رفته در میانه جداره بدنه بر افزایش وزن گاوصندوق مؤثر است. نوع مواد به کار رفته در گاوصندوق های نسوز موادی نظیر بتن می باشد که مقاومت گاوصندوق را در برابر حریق، ضربه، دما، رطوبت، دریل و … افزایش می دهد.

 

وزن گاوصندوق استاندارد چقدر است؟

با توجه به توضیحاتی که خواندید، می توان گفت چیزی تحت عنوان وزن گاوصندوق استاندارد وجود ندارد. زیرا ملاک های مختلف در تعیین وزن گاوصندوق مؤثر است. اما می توان انواع گاوصندوق را از نظر وزن در سه دسته کلی قرار دارد:

۱- وزن گاوصندوق کوچک

۲- وزن گاوصندوق کوچک یا معمولی

۳- وزن گاوصندوق بزرگ

** در ادامه می خوانید که وزن استاندارد گاوصندوق هایی در سه سایز کوچک، متوسط و بزرگ حدودا چقدر باید باشد….

 

وزن استاندارد گاوصندوق‌ در سایزهای مختلف

وزن استاندارد گاوصندوق در سایز های مختلف، متفاوت است. گاوصندوق ها در ابعاد و با ویژگی های مختلف ساخته می شوند و وزن استاندارد آنها به شرح زیر است:

وزن استاندارد گاوصندوق‌ در سایزهای مختلف

 1. وزن استاندارد گاوصندوق کوچک :

وزن استاندارد گاوصندوق های کوچک معمولا بین ۲۵ تا ۱۲۰ کیلوگرم است. این میزان وزن، ارتباط مستقیم با ابعاد گاوصندوق دارد. البته وزن پایین گاوصندوق یا کوچک بودن آن، تاثیری بر کاهش امنیت آن ندارد. زیرا:

 • نباید تصور کنید که هر چقدر گاوصندوق سنگین تر باشد، امنیت آن بیشتر است. زیرا گاوصندوق های کوچک با قابلیت پیچ کردن به دیوار و زمین، قابلیت مخفی کردن، قابلیت ضد سرقت و ضد حریق، ضد دیلم و … با وجود وزن سبک، دارای ضریب امنیت بسیار بالایی هستند.
 • بنابراین هنگام خرید گاوصندوق، بیش از آنکه به فکر انتخاب گاوصندوق سنگین وزن باشید، به ویژگی های امنیتی گاوصندوق نظیر ضد حریق، ضد سرقت، ضد ضربه بودن و … توجه داشته باشید.
 • برای انتخاب اندازه گاوصندوق، لازم است بدانید قرار است از چه چیزهایی در محفظه داخلی گاوصندوق محافظت کنید. به طور مثال اگر قرار است در منزل چند شی کوچک قیمتی را نگهداری کنید، نیازی به یک گاوصندوق بزرگ و غول آسا نخواهید داشت.

وزن استاندارد گاوصندوق کوچک :

 1. وزن استاندارد گاوصندوق متوسط یا معمولی:

وزن استاندارد گاوصندوق هایی با ابعاد متوسط یا معمولی در حدود ۱۲۰ تا ۲۸۰ کیلوگرم است. به گاوصندوق هایی با ابعاد متوسط، گاوصندوق خانگی نیز می گویند. معمولا گاوصندوق هایی با سایز متوسط، دارای یک طبقه متحرک یا کشو هستند تا بتوان فضای داخلی محفظه گاوصندوق را طبقه‌بندی کرد.

وزن گاوصندوق های متوسط به طور استاندارد ۱۲۰ تا ۲۸۰ کیلو است و معمولا در منازل مورد استفاده قرار میگیرند. زیرا لازم است خانه تحمل وزن گاوصندوق را داشته باشد و در صورت نیاز به جابجایی، بتوان با کمک چند نفر برای این کار اقدام کرد. معمولا گاوصندوق هایی با سایز متوسط امکان نصب و ثابت شدن در یک محل را دارند.

وزن استاندارد گاوصندوق متوسط یا معمولی:

 1. وزن استاندارد گاوصندوق بزرگ

وزن استاندارد گاوصندوق بزرگ که به آن گاوصندوق اداری هم گفته می شود، بیش از ۲۸۰ کیلوگرم است. گاوصندوق بزرگ با وجود وزن بالایی که دارد، قابلیت نصب را دارد. معمولا این گاوصندوق ها مناسب محیط های اداری است که تا مدت نسبتا طولانی، نیازی به جابجایی گاوصندوق نباشد. علاوه براین باید ساختمان اداری قدرت تحمل وزن گاوصندوق را داشته باشد. هزینه حمل و جابجایی گاوصندوق بزرگ به دلیل وزن بالا، گران است.

 

وزن گاوصندوق دو طبقه ایران کاوه

یکی از گاوصندوق های تولید ایران، گاوصندوق ایران کاوه است. در این قسمت می خوانید که وزن گاوصندوق دو طبقه ایران کاوه چقدر است. گاوصندوق های ایران کاوه از استاندارد لازم برخوردارند به طور مثال وزن گاوصندوق ایران کاوه با مشخصات زیر ۱۵۰ کیلوگرم است:

 • ارتفاع ۸۰cm
 • عرض ۳۹cm
 • عمق ۳۵cm
 • وزن ۱۵۰kg

جنس این گاوصندوق ضد حریق است و با توجه به آلیاژ به کار رفته در جداره و ضخامت فلز بدنه و درب، به طور کلی ۱۵۰ کیلوگرم وزن دارد. 

 

وزن گاوصندوق خانگی دو طبقه کاوه

برند کاوه از تولیدات داخلی معتبر در ایران است که از استانداردهای لازم در تولید گاوصندوق برخوردار است. به طور مثال گاو صندوق دو طبقه کاوه با ارتفاع ۱۲۰ سانتی‌متر، عرض ۵۱ سانتی و عمق ۵۶ سانتی‌متر دارای وزن ۴۴۸ کیلوگرم است. این گاوصندوق در صورتی که ساختمان، تحمل وزن آن را داشته باشد، مناسب استفاده در خانه، شرکت ها و فروشگاه ها است. وزن گاوصندوق های کاوه معمولا از حدود ۱۰۰ الی ۵۰۰ کیلوگرم است. 

 

آیا وزن گاوصندوق استاندارد نشان دهنده امنیت است؟

پاسخ این سؤال یک بله قاطع است، زیرا اگر وزن گاوصندوق استاندارد باشد با توجه به ابعاد و قابلیتی که دارد، وزن آن به طور استاندارد مشخص است. گاوصندوق های غیر استاندارد از امنیت و ایمنی برخوردار نیستند زیرا نوع طراحی آنها غیر اصولی است.

از وزن یک گاوصندوق می توانید به رعایت اصول استاندارد در ساخت و طراحی صندوق پی ببرید. گاوصندوق های سنگین به راحتی جابجا نمی شوند و سارقان نمی توانند گاوصندوق را از محل خارج کنند تا سر فرصت درب آن را باز کنند. گاوصندوق های کوچک، برای حفظ امنیت، قابلیت اتصال به زمین (از داخل گاوصندوق) توسط پیچ های بلند را دارند.

البته هنگام خرید گاوصندوق ملاک اصلی برای تامین امنیت ، وزن گاوصندوق نیست. بلکه لازم است به ویژگی های امنیت شامل ضد سرقت بودن، سیستم قفل و رمز گاوصندوق، ضخامت درب، ضخامت بنه، جنس آلیاژ به کار رفته در جداره گاوصندوق، جنس لولا، جنس زبانه، مدل طراحی، نوع لایه های فولادی به کار رفته در ساخت گاوصندوق، نوع قالب و … توجه داشته باشید.

گاوصندوق ایمن، گاوصندوقی است که قابلیت نفوذ توسط سارق را نداشته باشد و در برابر حوادث و آسیب های محیطی و واقع مختلف، مقاوم باشد. بحث جابجایی و وزن گاوصندوق، فقط یکی از ملاک های امنیت گاوصندوق است.

 

عوامل مؤثر بر وزن گاوصندوق استاندارد 

یکی از سوالاتی که در مورد وزن گاوصندوق مطرح می شود این است که در طراحی انواع گاوصندوق استاندارد، وزن بر چه اساسی تعیین می شود. در پاسخ به این سؤال باید بگوییم، چهار پارامتر اصلی در انتخاب و تعیین وزن و ابعاد گاوصندوق مؤثر هستند، این پارامترها شامل موارد زیر می باشند:

 1. وضعیت مالکیت منزل یا اداره در احتمال جابجایی گاوصندوق (گاوصندوق های سنگین مناسب مستاجران نیست).
 2. حجم اموال و مدارکی که در گاوصندوق نگهداری میشوند
 3. محل قرارگیری گاوصندوق صندوق
 4. کشش و مقاومت ساختمان برای تحمل وزن گاوصندوق

اگر قصد دارید در گاوصندوق اسناد، دارایی و مدارک با حجم بسیار زیاد را نگهداری کنید، نیاز به یک گاوصندوق بزرگ دارید. البته لازم است در نظر بگیرید که محل نگهداری گاوصندوق، مقاومت لازم برای تحمل وزن گاوصندوق را دارد یا نه؛ زیرا یک گاوصندوق بزرگ استاندارد حداقل ۲۸۰ کیلوگرم وزن دارد.

اگر برای انتخاب گاوصندوق با وزن و قابلیت های مورد نیاز سردرگم شده اید، نگران نباشید برای مشاوره خرید گاوصندوق می توانید از خدمات مشاوره رایگان اسپیتامن استفاده کنید. 

 

گاوصندوق با وزن استاندار از کجا بخرم؟

برای خرید گاوصندوق با وزن استاندارد می توانید به فروشگاه آنلاین اسپیتامن مراجعه کنید. وزن انواع گاوصندوق با مشخصات مختلف (ضد سرقت، ضد حریق، خانگی اداری و …) را می توانید از سایت فروشگاهی اسپتامن خریداری کنید. 

این فروشگاه نماینده فروش گاوصندوق های خارجی از برندهای معتبر کره جنوبی شامل گاوصندوق های ایگل و لوسل است. می توانید انواع گاوصندوق با وزن استاندارد را به راحتی خریداری کرده و در محل تحویل بگیرید. 

اسپتامن با سابقه درخشان در فروش انواع گاوصندوق، انواع گاوصندوق نسوز، دکوراتیو، خانگی، اداری با قفل های پیشرفته و ضد سرقت را در اختیار شما عزیزان در سراسر کشور قرار داده است. 

این گاوصندوق ها با آخرین تکنولوژی دنیا ساخته شده اند و استاندار وزن گاوصندوق و ایمنی در تمامی گاوصندوق های موجود در فروشگاه اسپیتامن رعایت شده است. می توانید برای خرید گاوصندوق با وزن استاندارد و امنیت بالا، به همراه استفاده از خدمات گارانتی و پس از فروش با پشتیبانی سایت اسپیتامن تماس حاصل فرمایید. 

یک دیدگاه بگذارید

به راهنمایی نیاز دارید؟ در واتس‌اپ پیام ارسال کنید
Call Now Buttonهمین حالا تماس بگیرید. preloader