دفتر مرکزی
دفتر مرکزی
شهرستان‌ها
+98 21 -91302266 تهران - خیابان مطهری-تقاطع سهروردی-به سمت بهشتی پلاک289 شنبه - پنجشنبه: 9:00 الی 17:00
+98 21 86071623 برای اطلاع از سایر نمایندگی ها با شماره مقابل تماس بگیرید شنبه - پنجشنبه: 9:00 الی 17:00
گواهی‌نامه معتبر
ISO 9001:2008
برترین برندها
رتبه 1 در کره
نماینده انحصاری
در ایران
مشاهده قیمت ها

امنیت گاوصندوق نسوز در چه حد است؟

امنیت گاوصندوق نسوز اغلب موردیست که در هنگام خرید نادیده گرفته می‌شود. طبق تجربه ما افراد معمولا خودشان نمی‌دانند چه نوع محصولی مناسب نیازشان است؛ و بنابراین در نهایت نیز نمی‌توانند انتخاب درستی انجام دهند. در این مقاله ما قصد داریم به شما بگوییم اولا امنیت گاوصندوق نسوز را زیر ذره‌بین قرار دهیم؛ ثانیا درباره تشخیص نسوز بودن محصول نکات مهمی را بازگو کنیم.

تعریف گاوصندوق نسوز

ادعاهای فراوان و بعضا ضد و نقیضی در رابطه با گاوصندوق نسوز از افراد مختلف شنیده می‌شود؛ اما گاهی افراد به سمت گاوصندوق نسوز سوق داده می‌شوند؛ اما هیچ درکی از اینکه این محصول قرار است چه کاری برایشان انجام دهد ندارند. ابتدا بیایید گاوصندوق نسوز را تعریف کنیم؛ و تا انتهای مطلب هرکجا راجع به گاوصندوق نسوز حرف زدیم؛ بدانیم منظورمان دقیقا چیست. گاوصندوق نسوز، محصولی‌ست که واقعا در برابر آتش مقاوم است. یعنی در مدت زمان معین و دمای معینی، باید بتوانددر برابر دود و حرارت از وسایل شما مراقبت کامل به عمل بیاورد.

گاوصندوق

در باره امنیت حرفی برای گفتن دارد؟

گاهی برخی گاوصندوق‌ها با فولاد سنجه ۱۶ یا ۱۸ ساخته می‌شوند و البته ضدحریق هم هستند؛ اما در بحث امینت حرفی برای گفتن ندارند. در حالی که اکثر افراد هدف اصلی‌شان از خرید محصولی مثل گاوصندوق، تأمین امنیت‌شان است. درواقع این نوع محصولات تأکید را روی بخش دوم گذاشته‌اند و امنیت گاوصندوق را نادیده گرفته‌اند. یک گاوصندوق در بهترین حالت، برای آنکه در برابر حریق امن باشد؛ باید دو جداره فلزی داشته باشد؛ که مابین آن‌ها با مواد و آلیازهای مقاوم در برابر دما پر شده است. در واقع جداره بیرونی گاوصندوق در برابر دمای زیاد و دود مقاوم است و جداره میانی و نهایی نیز، امنیت گاوصندوق را در برابر ابزارهای برش دستی تأمین می‌کند.

امنیت گاوصندوق نسوز چقدر مهم است؟

برای پاسخ به این سوال در وحله اول باید ببینیم فاکتورهای امنیت گاوصندوق چه مواردی هستند. در این مطلب راجع به فاکتورهای یک گاوصندوق امن، که باعث می‌شوند برچسب امن بودن را به آن بزنیم؛ صحبت شده است. برای مثال یکی از این فاکتورها عامل نسوز بودن استس. گرچه عوامل بسیار مهم دیگری، مثل زبانه‌های قوی بدنه مستحکم و قفل مناسب نیز، جزء عوامل جدانشدنی امنیت محصول هستند.

در وحله دوم نیز باید به این سوال جواب بدهید که  چه اقلامی می‌خواهید در صندوق‌تان نگه‌داری کنید؛ سپس تصمیم بگیرید امنیت گاوصندوق نسوزتان باید در چه حد باشد. ما طبق تجربه دریافته‌ایم معمولا افراد می‌خواهند از وسایل ارزشمندی مثل طلا و جواهرات و اسناد و مدارک مهم‌شان نگه‌داری کنند. اقلامی که کاملا ارزش این را دارند؛ که سرمایه‌گذاری برای خرید گاوصندوق را  جدی بگیریم و بخواهیم از این اقلام به خوبی مراقبت کنیم.

بررسی امنیت گاوصندوق نسوز

چه‌طور نسوز بودن را تشخیص دهیم؟

معمولا استانداردهایی برای تعیین وضعیت نسوز بودن محصول تعریف می‌شود. استاندارد ul آمریکا، یکی از معتبرترینِ این استاندارد‌هاست. این نوع استاندارد، محصولات امنیتی را در سه دسته‌بندی مختلف تقسیم می‌کند. حداقل درجه‌بندی، برای نگهداری اقلام فلزی مثل طلاجواره و اسناد کاغذی می‌تواند کافی باشد. اما برای نگهداری اقلام متادیتا و حساس‌تر، باید سراغ دسته‌بندی‌های قوی‌تر برویم.

این استانداردها معمولا با دو فاکتور تعیین می‌شوند؛ بالاترین دمایی که گاوصندوق می‌تواند تحمل کند؛ و مدت زمانی که می تواند در آن دما مقاومت کند. وقتی گاوصندوقی ادعا می‌کند در دمای ۹۰۰ درجه و به مدت ۱ ساعت نسوز است؛ د ر این دما نباید هیچ‌گونه آسیبی به اقلام داخل محصول وارد بشود. مثلا اگر در داخل محصول کاغذ نگه‌داری می کنیم؛ در این دما و مدت زمان، حتی کاغذها نباید کمی جمع شده باشند و باید کاملا سالم بمانند.

امنیت اسناد کاغذی در گاوصندوق نسوز

امنیت گاوصندوق نسوزبرای نگهداری کاغذ وقتی کافیست؛ که محصول بتواند حداقل یک ساعت در دمای بالا دوام بیاورد. در واقع اگر درجه نسوز بودن آن کمتر از یک ساعت باشد؛ اصلا نمی‌تواند سلامت اسناد کاغذی شما را تأمین کند. چرا که منبع آتش‌سوزی ممکن است درست کنار گاوصندوق شما باشد و اقلام شما، در جوار دمای بسیسار شدیدی قرار داشته باشند.

یکی از موادی که برای بالا بردن امنیت گاوصندوق نسوز باید رعایت کنیم؛ این است که محصول را در جای مطمئنی قرار دهیم. در این مقاله راجع به بهترین محل قرار دادن گاوصندوق به طور مفصل صحبت کرده‌ایم. اگر اطمینان حاصل کردید که محصول‌تان را در جای امی قرار داده‌اید؛ امنیت شما در ربابر آتش‌سوزی نیز بالاتر خواهد رفت.

چند نکته مهم:

در این قسمت می خواهیم برخی از تجارب خودمان را با شما در میان بگذاریم؛ تا هنگام خرید آن‌ها را سرلوحه خود قرار دهید و به دام اشتباهاتی که برخی از افراد افتاده‌اند؛ نیفتید.

👈گاوصندوق زیرزمینی برای محافظت در برابر آتش مناسب نیست

گاوصندوق‌های زیرمینی، برای محافظت از طلا و جواهرات و طلافروشی‌ها بسیار عالی هستند این نوع گاوصندوق در داخل زمین قرار می‌گیرد و در برابر حملات سرقت، خیلی خوب عمل می‌کند. اکثر این محصولات، برای نگهداری در زیرزمین، در حصاری از بتن قرار داده می شوند؛ اما درب آن ها نمی‌تواند در برابر آتش‌سوزی مقومتی از خود نشان دهد. بنابراین این نوع محصول برای محل‌هایی که احتمال آتش‌سوزی وجود دارد؛ توصیه نمی‌شوند.

👈گاوصندوق دیواری، محدودیت آتش سوزی

گاوصندوق‌های دیواری، که در داخل دیوار کار گذاشته می‌شوند؛ نمی‌توانند عایق خوبی برای حرارت باشند. درست است که  جاسازی گاوصندوق در دیوار می‌تواند تا حدی امنیت آن را بالا ببرد؛ اما در مواقع آتش سوزی، با خم شدن و جمع شدن دیوارها، به آن فشار آمده و باعث تخریبش می‌شود. بنابراین برای امینت در برابر آتش‌سوزی، توصیه می‌کنیم سراغ گاوصندوق‌های دیاری نروید.

سخن نهایی

در هنگام خرید گاوصندوق نسوز، ادعاهای فراوان و ضد و نقیضی به گوش می‌رسد. در این مقاله ما تلاش کردیم در ابتدا توضیح دهیم نسوز بودمن این محصول به درد چه کسانی می‌خورد و در انتها نکاتی راجع به تشخیص این نسوز بودن به شما یاد دادیم. از اینکه تا اینجای مطلب با ما همراه بودید؛ سپاسگزاریم.

یک دیدگاه بگذارید

به راهنمایی نیاز دارید؟ در واتس‌اپ پیام ارسال کنید
Call Now Buttonهمین حالا تماس بگیرید. preloader