دفتر مرکزی
دفتر مرکزی
شهرستان‌ها
+98 21 -91302266 تهران - خیابان مطهری-تقاطع سهروردی-به سمت بهشتی پلاک289 شنبه - پنجشنبه: 9:00 الی 17:00
+98 21 86071623 برای اطلاع از سایر نمایندگی ها با شماره مقابل تماس بگیرید شنبه - پنجشنبه: 9:00 الی 17:00
گواهی‌نامه معتبر
ISO 9001:2008
برترین برندها
رتبه 1 در کره
نماینده انحصاری
در ایران
مشاهده قیمت ها

امنیت کاخ سفید چگونه تامین می شود؟

کاخ سفید در خیابان 1600 pennsylvania در واشنگتن دی سی از سال 1800 تا به امروز محل اقامت رسمی و محیط کار رئیس جمهور ایالت متحده آمریکا است. کاخ سفید در سال 1792 توسط معمار ایرلندی “جیمز هوبان” به سبک نئوکلاسیک و با الهام از ساختمان Leinster House ایرلند طراحی و ساخته شد . کاخ سفید برای اولین بار در سال 1800 میزبان رئیس جمهور آمریکا جان آدامز شد و پس از آن افراد زیادی در آنجا مستقر شدند و در این روز ها صحبت از نفر بعدی است که قرار است تا سال 2024 در کاخ سفید زندگی کند.

از زمان ساخت کاخ سفید تا به الان بازسازی های زیادی انجام شده است .در حالیکه بسیاری از این بازسازی ها برای گسترش فضای زندگی و کار و شخصی سازی دکوراسیون انجام میشد با وجود نیاز فزاینده به امنیت باعث بازسازی هایی در جهت ارتقا امنیت کاخ سفید انجام شد. در دهه 1950 تونل ها و پناهگاه های زیرزمینی ساخته شدند که رئیس جهمور و کارمندان وی بتوانند در شرایط اضطراری سریع از محیط خارج شوند. میزان امنیت کاخ سفید به دلایل امنیتی هیچگاه منتشر نشد اما در طول زمان بر اثر حوادثی که رخ داد بخشی از ویژگی های امنیتی آن مشخص شد.

4 راه شناخته شده برای حفظ امنیت کاخ سفید 

امنیت کاخ سفید

✔️ پنجره های ضدگلوله 

در هر عکسی که از کاخ سفید که میبینید تعداد زیادی پنجره وجود دارد. پنجره ها طبیعتا در برابر هر سلاحی بسیار آسیب پذیر هستند و اینطور به نظر می رسد که باید تاثیر منفی روی امنیت کاه سفید داشته باشند. در سال 2011 در اثر تیراندازی پی درپی یک مهاجم به شیشه های کاخ سفید مشخص شد که تمام این شیشه ها ضدگلوله و مقاوم هستند. شاید جالب باشد بدانید که وظیفه مقاوم سازی اغلب ساختمان های دولتی واشنگتن به عهده شرکت total security solution است.

✔️ موشک های زمین به هوا

واشنگتن دی سی منطقه پرواز ممنوع است. هر هواپیمای برنامه ریزی نشده ای اگردر این مسیر قرار بگیرد در ابتدا با اخطار مواجه می شود و اگر هیچ نتیجه ای دریافت نشود توسط یکی از موشک های زمین به هوا ساقط می شود. اینکه بالای کاخ سفید یک موشک انتقام جو قرار دارد بیشتر شبیه به داستان هاست و هیچ وقت تایید نشده اما امنیت کاخ سفید مجهز به سیستم های قوی لیزری است که با تکنولوژی های پیشرفته هر تهدید احتمالی را می تواند از فاصله یک کیلومتری تشخیص و به سیستم های موشکی حوالی پایتخت گزارش دهد.

✔️ حسگر های مادون قرمز 

هر اینچ از محیط کاخ سفید به کمک لیزر های مادون قرمز کنترل می شود تا کوچک ترین تهدید ها نیز به موقع شناسایی شود. این سنسور ها امنیت کاخ سفید را از زمین و هوا کنترل می کنند. حسگرهای مادون قرمز در کاخ سفید خیلی دقیق هر نقطه ای را زیرنظر دارند تا هر جنبنده ای در آن حوالی را رصد کنند.

✔️ هواپیمای بدون سرنشین

در ژانویه سال 2015 یکی از کارمندان دولتی که نامش همیشه نامشخص ماند پس از شیفت کاری خود با هواپیمای بدون سرنشین سرگرم بود. این هواپیما قادر بود از طریق سیستم های شناسایی پرواز و محیط اطراف را رصد کند.  اما در آن روز کنترل از دستان کارمند آماتور کاخ سفید خارج شد و هواپیما محکم به زمین برخورد کرد. تمام سیستم های هشدار فعال و آشوبی کاخ سفید برپا شد. از آن زمان امنیت کاخ سفید هواپیمای بدون سرنشین خود را با دقت بیشتری به کار گرفت تا هم به عنوان دوربین امنیتی در حوالی منطقه حال حرکت باشد و هم هر هواپیمای بدون سرنشین دیگری که وارد منطقه می شود را سرنگون کند.

پنجره های ضدگلوله برای حفظ امنیت کاخ سفید

کلام آخر

عمارت 55000 فوت مربعی در واشنگتن دی سی در طی تمام این سالها محل رسمی زندگی و اجرایی رئیس جمهور و کارکنان وی در ایالت متحده آمریکا بوده است. در سال 1980 بیش از 6000 بازدید کننده از این عمارت دیدن کردند و این خود به تنهایی تهدید امنیتی بزرگی محسوب میشد. بلیط بازدید از کاخ سفید عموما با قیمت های بالا به توریست ها فروخته میشد تا جایی که در سال 2001 در 11 سپتامبر تمام بازدید ها به تعلیق در آمدند و پروسه دریافت بلیط بازدید بسیار سختگیرانه تر و نزدیک به 6 ماه رسید. 

2 پاسخ

یک دیدگاه بگذارید

به راهنمایی نیاز دارید؟ در واتس‌اپ پیام ارسال کنید
Call Now Buttonهمین حالا تماس بگیرید. preloader