دفتر مرکزی
دفتر مرکزی
شهرستان‌ها
+98 21 -91302266 تهران - خیابان مطهری-تقاطع سهروردی-به سمت بهشتی پلاک289 شنبه - پنجشنبه: 9:00 الی 17:00
+98 21 86071623 برای اطلاع از سایر نمایندگی ها با شماره مقابل تماس بگیرید شنبه - پنجشنبه: 9:00 الی 17:00
گواهی‌نامه معتبر
ISO 9001:2008
برترین برندها
رتبه 1 در کره
نماینده انحصاری
در ایران
مشاهده قیمت ها

گاوصندوق یا اتاق امن

تفاوت گاوصندوق و اتاق امن (valut) چیست؟ شما به یک گاوصندوق احتیاج دارید یا یک اتاق امن؟ اتاق امن بیشتر در چه مکان هایی کاربرد دارد؟ در این جا قصد داریم به این سوال ها پاسخ بدهیم و قبل از هرچیزی بهتر است بدانید که این نوشته بیشتر مناسب ادارت و سازمان هایی است که قصد دارند یک محیط امن برای نگهداری دارایی های با ارزش شرکت فراهم کنند اما بین خرید یک گاوصندوق اداری و ساخت یک اتاق امن مردد هستند. ما در این جا سعی کردیم تمام تفاوت های بین گاوصندوق و  valut room را به زبان ساده عنوان کنیم تا بتوانید در نهایت به انتخاب درست برسید.

قبل از اینکه بخواهیم وارد بحث اصلی مان شویم و تفاوت های یک گاوصندوق و valut room را عنوان کنیم، به مشترکات آن می پردازیم. هر دو این ها برای تامین امنیت ساخته شده اند و قرار است دارایی های با ارزشی همانند پول، اسناد و مدارک، فلزات و … را در آن نگهداری شود تا علاوه بر محافظت در برابر سرقت، در برابر خطرات زیست محیطی نیز امن شوند. اگر بخواهیم یک مثال کلی درباره این دو بزنیم باید بگوییم که هر اتاق امنی یک گاوصندوق است ولی عکس این موضوع صادق نیست.

تفاوت گاوصندوق و اتاق امن (valut)

در تصویر بالا شما یک اتاق امن می بینید که عموما برای بانک ها و سازمان های مهم و بزرگ و طراحی می شوند. 

تفاوت های اتاق امن و گاوصندوق 

اولین تفاوت بین گاوصندوق و اتاق امن در ابعاد آن است.

عموما یک گاوصندوق اداری ابعاد کوچک تری دارد و بر اساس یک سری نیاز های کلی مشتریان توسط کمپانی های تولید کننده گاوصندوق ساخته می شود. این گاوصندوق ها بر اساس کاربرد، ابعاد و ویژگی های متفاوتی دارند. اما به هر حال یک وسیله امن برای نگهداری اشیا با ارزش شما محسوب می شوند.

اتاق های امن عموما در اندازه های بزرگ تری ساخته می شوند. شاید بد نباشد این طور بگوییم در جایی که یک گاوصندوق اداری پیش ساخته نتواند نیاز مشتری را حل کند اتاق های امن به میان می آیند. مانند بانک ها و سازمان های بزرگی که باید مقدار زیادی طلا و پول نگهداری کنند.

جابه‌جایی و حرکت

وقتی درباره valut room صحبت می کنیم در واقع درباره سکون و عدم حرکت صحبت کرده ایم. اگر برای سازمان شما مهم است که بعد از مدتی بتواند جابه‌جایی داشته باشد، اتاق امن مناسب نخواهد بود. شما نیاز به یک گاوصندوق اداری خواهید داشت که در مواقع لزوم بتوانید آن را جابه‌جا کنید.

موردی دیگری که باید به آن توجه کنید این است که برخی از گاوصندوق ها نیز با شرایط خاصی نصب می شوند. مثل گاوصندوق های زیرزمینی که با بتن نصب می شوند و امکان جابه ‌جایی آن ها وجود ندارد. اگر موضوع حرکت و جابه‌جایی  برای شما مهم است منظور ما نصب با بولت است. اما عموما گاوصندوق های اداری دارای وزن زیادی هستند که به دلیل وزن بالا نصب نمی شوند. نصب گاوصندوق موردی که به امنیت آن در برابر سرقت کمک می کند و روی گاوصندوق های سبک اعمال می شود.

ساخت و زمان

شاید به جرات می توان گفت که پیدا کردن یک کمپانی معتبر برای ساخت یک valut room مناسب با محیط شما خیلی سخت تر از پیداکردن گاوصندوق اداری مناسب است بخصوص در ایران که ساختن اتاق های امن هنوز جا نیفتاده و مشکلات خودش را دارد. ساخت یک اتاق امن خیلی تخصصی تر از آن چیزی است که فکر می کنید. اینکه فولاد به کاررفته در ساخت دیواره گاوصندوق دارای چه ضخامتی باشد تا بتواند در برابر حرارت مقاوم شود. ضخامت چند سانتی یک فولاد می تواند ضدبرش یا ضد دریل شود.

در گاوصندوق ها این مشکلات با دریافت استاندارد هایی که مشخص می کند گاوصندوق در چه دمایی و به چه مدت نسوز است یا اینکه آیا ضدسرقت است یا خیر حل شده.

شما احتیاج به valut room دارید یا گاوصندوق؟

به عنوان یک جمع بندی، اگر نیاز هایی شما را یک گاوصندوق اداری تامین نمی کند باید به فکر اتاق امن باشید. در انتخاب یک کمپانی برای ساخت اتاق امن دقت کنید که حتما یک مرکز معتبر و متخصص انتخاب می کنید. اگر دارایی های شما انقدر زیاد است که برای نگهداری آن ها نیاز به اتاق امن دارید به این موضوع فکر کنید که امنیت این دارایی ها برای شما اولویت است و باید یک اتاق امن اصولی داشته باشید.

یک دیدگاه بگذارید

به راهنمایی نیاز دارید؟ در واتس‌اپ پیام ارسال کنید
Call Now Buttonهمین حالا تماس بگیرید. preloader