دفتر مرکزی
دفتر مرکزی
شهرستان‌ها
+98 21 -91302266 تهران - خیابان مطهری-تقاطع سهروردی-به سمت بهشتی پلاک289 شنبه - پنجشنبه: 9:00 الی 17:00
+98 21 86071623 برای اطلاع از سایر نمایندگی ها با شماره مقابل تماس بگیرید شنبه - پنجشنبه: 9:00 الی 17:00
گواهی‌نامه معتبر
ISO 9001:2008
برترین برندها
رتبه 1 در کره
نماینده انحصاری
در ایران
مشاهده قیمت ها

مقاومت گاوصندوق چگونه باید باشد؟

در این مقاله می خوانید که مقاومت گاوصندوق چگونه باید باشد و فیلم نحوه تست مقاومت گاوصندوق با ترقه و مواد منفجره و تست مقاومت گاوصندوق با آتش‌سوزی را مشاهده می کنید.
بسیاری از افراد برای نگهداری از اسناد و مدارک ارزشمند و یا اموال و دارایی های خود از گاوصندوق های خانگی، اداری و … استفاده می کنند. اما از کجا باید بفهمیم که مقاومت گاوصندوق ما برای حفاظت از اموالمان کافی است یا نه؟! شاید بارها این فکر به ذهنتان رسیده باشد که چگونه می توان مقاومت گاوصندوق را در مقابل حوادث طبیعی، آتش‌سوزی و انفجار یا سرقت تست کرد. اگر میخواهید به پاسخ تمامی این سوالات برسید، پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مقاله با اسپیتامن همراه باشید.

 

مقاومت گاوصندوق چگونه باید باشد؟

گاوصندوق باید از مقاومت کافی برای حفاظت از محتویات داخل محفظه را داشته باشد. اما سؤال اساسی این است که مقاومت گاوصندوق چگونه باید باشد تا خیالمان بابت امنیت گاوصندوق راحت باشد.

در ابتدا باید یک پاسخ بسیار ساده به این سؤال بدهیم، لازم است بدانید اگر یک گاوصندوق معمولی برای نگهداری اسناد و مدارک خریداری کرده اید، نمی توانید از آن انتظار مقاومت گاوصندوق های ضد سرقت و ضد حریق را داشته باشید. برای اینکه بدانید مقاومت گاوصندوق شما چقدر است، لازم است ضریب امنیت آن را بررسی کنید.

گاوصندوق ها دارای یک کد یا همان عدد ضریب امنیت هستند که نشان دهنده میزان مقاومت گاوصندوق در برابر سرقت، حوادث طبیعی، آتش‌سوزی و … است. هرچقدر این عدد بزرگتر باشد، ضریب امنیت و مقاومت گاوصندوق شما در برابر سرقت و آسیب بالاتر است.

شرکت ها برای بررسی میزان مقاومت گاوصندوق و تعیین ضریب امنیت، تست های مختلفی انجام می دهند. قیمت یک گاوصندوق نیز ارتباط مستقیم با میزان مقاومت یا همان ضریب امنیت آن دارد. در ادامه این قسمت می خوانید که مقاومت گاوصندوق چیست و چطور می توان آن را بررسی کرد.

مقاومت گاوصندوق چیست؟

امنیت و مقاومت گاوصندوق، فقط به معنی پنهان بودن و دور از دسترس بودن آن نیست، بلکه لازم است در صورتی که سارق گاوصندوق را پیدا کرد، امکان باز کردن آن را نداشته باشد و اگر گاوصندوق در معرض حوادث نظیر آتش‌سوزی قرار گرفت، مقاومت بالایی در برابر آسیب داشته باشد.

میزان مقاومت گاوصندوق های مختلف با هم متفاوت است. به طور مثال مقاومت گاوصندوق خانگی پایین‌تر از مقاومت گاوصندوق های اداری و گاوصندوق های ضد سرقت بانک است. از معیار های بررسی مقاومت گاوصندوق، میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

مقاومت گاوصندوق چگونه باید باشد؟

۱- تاثیر وزن در مقاومت گاوصندوق

تاثیر وزن در مقاومت گاوصندوق به این شکل است که وزن بالای گاوصندوق موجب می شود که سارق نتواند آن را جابه جا کرده و از محل خارج کند. زیرا باز کردن درب گاوصندوق حتی با ابزار کار ساده ای نیست و ممکن است سارق برای داشتن زمان بیشتر، سعی کند گاوصندوق را از محل خارج کند.

بنابراین اگر گاوصندوق بزرگ و سنگین وزن خریداری کرده اید، باید بگوییم این یک مزیت امنیتی به شمار می رود. اگر به فضای کمی برای نگهداری از اموالتان نیاز دارید و قصد خرید گاوصندوق سبک وزن و کوچک دارید، پیشنهاد می کنیم حتما گاوصندوق های کوچک که قابلیت مخفی کردن یا اتصال به زمین و دیوار را دارند، انتخاب کنید.

این گاوصندوق ها از داخل به زمین یا دیوار با پیچ متصل می شوند و سارق امکان جابجا کردن گاوصندوق را نخواهد داشت. می توانید برای خرید انواع گاوصندوق سنگین یا سبک وزن به فروشگاه آنلاین اسپیتامن مراجعه کنید.

1- تاثیر وزن در مقاومت گاوصندوق

۲- مقاومت گاوصندوق نسوز

نسوز بودن گاوصندوق از معیارهای مقاومت گاوصندوق است. البته میزان مقاومت در گاوصندوق های نسوز باهم متفاوت است. ممکن است یک گاوصندوق فقط نیم الی یک ساعت در برابر حریق و حرارت مقاومت داشته باشد ولی گاوصندوق نسوز با مقاومت بالاتر، قابلیت مقاومت در برابر حریق و حرارت تا ۴ الی ۵ ساعت را داشته باشد.

اما معنی مقاومت در برابر حرارت چیست؟ گاوصندوق های نسوز، به گونه ای طراحی می شوند که بتوانند طی زمان مشخص، از محتویات داخل محفظه در برابر حرارت محافظت کنند و دمای محیط داخلی گاوصندوق را پایین نگه دارند. بنابراین اگر قصد خرید گاوصندوق نسوز را دارید، قبل از انتخاب میزان مقاومت گاوصندوق نسوز، لازم است مشخص کنید که قرار است از چه دارایی هایی در آن نگهداری کنید.

آیا فقط نگهداری اسناد و پرونده های کاغذی را دارید یا در گاوصندوق از لوازم دیجیتالی حساس به حرارت نگهداری می کنید؟ پیشنهاد می کنیم برای انتخاب گاوصندوق مناسب، حتما از راهنمایی مشاوران ما در اسپیتامن استفاده کنید.

۳- نشان استاندارد، ملاک مقاومت گاوصندوق

از ملاک های بررسی مقاومت گاوصندوق و اطمینان از امنیت قفل گاوصندوق، داشتن نشان استاندارد است. نشان استاندارد، ضامن ایمنی گاوصندوق است.

۴- گاوصندوق ضد سرقت/ مقاومت گاوصندوق

برای اینکه خیالتان بابت مقاومت گاوصندوق راحت باشد، لازم است گاوصندوق ضد سرقت انتخاب کنید. این گاوصندوق ها در مقایسه با گاوصندوق های معمولی، مقاومت بیشتری در برابر سرقت و هک قفل دارند. میزان ضریب امنیت گاوصندوق های ضد سرقت با هم متفاوت است. هر چقدر ضریب امنیت عدد بزرگتری باشد، امنیت و قیمت گاوصندوق ضد سرقت بیشتر خواهد بود.

در بررسی میزان مقاومت گاوصندوق های ضد سرقت باید به معیارهایی نظیر، ضخامت بدنه و درب گاوصندوق، نوع قفل، ضد دیلم بودن، ضد ضربه بودن و … توجه داشت.

۵- تاثیر جنس فولاد در مقاومت گاوصندوق

جنس بدنه و درب گاوصندوق تاثیر مستقیم در افزایش مقاومت گاوصندوق دارد. قطر فولاد به کار رفته در ساخت بدنه و درب گاوصندوق ها با هم متفاوت است. فولاد به کار رفته تاثیر بر افزایش وزن گاوصندوق و افزایش مقاومت در برابر ضربه و … را دارد.

5- تاثیر جنس فولاد در مقاومت گاوصندوق

۶- امکانات ویژه برای افزایش مقاومت گاوصندوق

برخی از گاوصندوق ها دارای امکانات ویژه برای افزایش مقاومت در برابر سرقت هستند، ممکن است مجهز به سیستم دزدگیر باشند. یکی دیگر از امکانات این گاوصندوق ها، داشتن سیستم پنل پیامک است، این سیستم در صورت تلاش مشکوک برای باز کردن درب گاوصندوق یا باز شدن درب آن، به صاحب گاوصندوق پیامک ارسال می کند.

 ۷- ضد انفجار، ضد دیلم و ضربه بودن 

از ملاک های مهم برای بررسی مقاومت گاوصندوق، داشتن ویژگی هایی نظیر ضد انفجار بودن، ضد دیلم و ضد ضربه بودن گاوصندوق است.

می توان در نظر داشت که تمامی فاکتورهای ذکر شده ملاک های مؤثر در افزایش مقاومت گاوصندوق به شمار می روند. بنابراین هنگام خرید گاوصندوق به نکات مذکور توجه داشته باشید.

لازم است گاوصندوق از امنیت و مقاومت بالا در برابر سرقت، آتش‌سوزی و حوادث طبیعی داشته باشد تا بتواند از اموال ارزشمند شما به خوبی محافظت کند.

تست مقاومت گاوصندوق با ترقه و انفجار

تا به حال چیزی در مورد تست مقاومت گاوصندوق با ترقه و انفجار شنیده اید؟ شاید برای شما هم جالب باشد که مقاومت گاوصندوق در برابر چنین فشارها و آسیب هایی چقدر است.

تست تفریحی مقاومت گاوصندوق با انواع ترقه بسیار جالب است، حتما ببینید، البته روش های تست مقاومت گاوصندوق در شرکت های تولید کننده انواع گاوصندوق متفاوت بوده و از شیوه های تست واقعی استفاده می کنند.

در واقع تست مقاومت گاوصندوق با ترقه و انفجار، یک تست برای سرگرمی است و شرکت ها برای بررسی مقاومت گاوصندوق از تست های استاندارد و اصولی استفاده می کنند. اگر کنجکاو هستید که بدانید یک گاوصندوق معمولی تا چه در برابر انفجار مقاوم است، پیشنهاد می کنیم فیلم زیر را که تست مقاومت گاوصندوق با انواع ترقه، آتش‌سوزی و انفجار است تا آخر مشاهده کنید:

مشاوره خرید و تست مقاومت گاوصندوق 

برای خرید و مشاوره در زمینه تست مقاومت گاوصندوق و نحوه بررسی ضریب امنیت انواع گاوصندوق خانگی، اداری و … از برندهای معتبر خارجی، می توانید وارد فروشگاه آنلاین اسپیتامن شوید. تمامی گاوصندوق ها به همراه عکس و با درج مشخصات کامل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است.

علاوه براین می توانید برای استفاده از خدمات مشاوره رایگان در زمینه انتخاب بهترین گاوصندوق و نحوه بررسی مقاومت گاوصندوق ها، با تیم پشتیبانی و خدمات فروش گاوصندوق اسپیتامن تماس حاصل فرمایید. اسپیتامن نماینده فروش انواع گاوصندوق خارجی ایمن با ضریب امنیت و مقاومت بالا در ایران است.

یک دیدگاه بگذارید

به راهنمایی نیاز دارید؟ در واتس‌اپ پیام ارسال کنید
Call Now Buttonهمین حالا تماس بگیرید. preloader