دفتر مرکزی
دفتر مرکزی
شهرستان‌ها
+98 21 -91302266 تهران - خیابان مطهری-تقاطع سهروردی-به سمت بهشتی پلاک289 شنبه - پنجشنبه: 9:00 الی 17:00
+98 21 86071623 برای اطلاع از سایر نمایندگی ها با شماره مقابل تماس بگیرید شنبه - پنجشنبه: 9:00 الی 17:00
گواهی‌نامه معتبر
ISO 9001:2008
برترین برندها
رتبه 1 در کره
نماینده انحصاری
در ایران
مشاهده قیمت ها

استاندارد RSC چیست؟

استاندارد RSC سیستم رتبه بندی سرقت گاوصندوق از مرکز استاندارد Underwriters laboratories در آمریکای شمالی و بخش اصلی در سیستم ارزیابی گاوصندوق و محصولات امنیتی است. این سیستم ارزیابی سرقت دارای 4 درجه کلی است که بر اساس ضخامت ورقه های به کار رفته در گاوصندوق و مقاومت آن در برابر تست های انجام شده تعیین می شود.

در صفحه راهنمای خرید گاوصندوق به عنوان یک بخش مهم در انتخاب گاوصندوق به اهمیت انتخاب یک درجه بندی مناسب برای امنیت گاوصندوق اشاره کردیم. در این جا قصد داریم مفصلا درباره امنیت گاوصندوق ها و یکی از معروف ترین درجه بندی های گاوصندوق صحبت کنیم. 

درباره مرکز Underwriters Laboratories 

(UL (underwriters laboratory، صد و بیست سال پیش به منظور تست محصولات در آمریکا پایه گذاری شد و جزء معدود شرکت هایی است که اجازه فعالیت از جانب اداره ایمنی و بهداشت حرفه ای ایالات متحده آمریکا (OSHA) کسب کرد. امروزه  این سازمان به عنوان یک استاندارد جهانی با بیش از ۱۲۰ مرکز بازرسی از ۱۰۲ کشور جهان مشتری دارد.

درجه های استاندارد RSC در گاوصندوق ها

UL RSC 

پایه ای ترین امتیاز امنیتی است که این استاندارد به گاوصندوق می دهد. در این شرایط، گاوصندوق به مدت 5 دقیقه توسط انواع ابزار های مکانیکی مشخص تست می شود و نباید آسیبی ببیند که راه ورودی به گاوصندوق شود.

این زمان کوتاه و اصطلاح پایه برای این امتیاز شما را فریب ندهد، تست RSC تست بی رحمی است. یعنی این زمان صرفا محدود به یک شرایط آزمایشی از پیش تعیین شده است که توسط کرنومتر اندازه گیری می شود. کارشناسان UL، ممکن است روی یک گاوصندوق 1ساعت زمان صرف کنند تا از ایمنی آن اطمینان پیدا کنند.

محدودیت های تست RSC

آن چیزی که تست RSC را محدود می کند، محدودیت در ابزار هایی است که استفاده می شود. به طور مثال وزن کله گی پتکی که استفاده می شود از 3 پوند نباید بیشتر باشد یا ابزار هایی مانند مته دریل از 18 اینچ نباید بیشتر باشد.

با تمام این محدودیت ها درجه RSC برای گاوصندوق های خانگی امنیت فوق العاده دارد و کافی است.

آخرین به روزرسانی تست RSC در سال 2019

این استاندارد هر 7 سال، متناسب با ابزار های جدید تمامی تست ها را تکرار می کنند و تمامی تولید کننده ها مجبور هستند محصولات خودشان را برای تداوم تایید این استاندارد ها به روز و ایمن کنند.

در اخرین سری استاندارد های ضد سرقت UL RSC و درجه بندی های UL_TL به سه درجه

RSC-Level 1

RSC-Level 2

RSC-Level 3

تقسیم شده. و ابزار های مورد استفاده ارتقا پیدا کرده و تعداد تکنسین هایی که همزمان تست را انجام می دهند بیشتر شده.

RSC-Level 1

به نوعی معادل TL-5 است. با این تفاوت که دو نفر با ابزار های پیچیده تر همزمان روی گاوصندوق تست انجام می دهند و گاوصندوق دارای این درجه مناسب مصارف خانگی است.

RSC-Level 2

اولین پله در امنیت نردبان گاوصندوق های اداری است. دو نفر به صورت همزمان از انواع ابزار های مکانیکی و دریل های متفاوت روی گاوصندوق نیرو اعمال می کنند. این درجه بندی به نوعی با TL 15 برابری می کند اما با این تفاوت که دو نفر تست را اجرا می کنند و همچنین ابزار هایی که استفاده می شود بسیار پیشرفته تر است.

RSC Level 3

بالاترین سطح امنیتی گاوصندوق است. به نوعی با TL30*6 برابری می کند. یعنی گاوصندوق همزمان از 6 جهت توسط ابزار های مختلف از جمله دریل های کاربیدی، ابزار های برش، سیستم های تحت فشار، اره های برقی و هر وسیله دیگری تحت آزمایش قرار می گیرد. 

کدام RSC مناسب ما خواهد بود؟

اگر صرفا یک گاوصندوق خانگی می خواهید پیشنهاد می کنیم سراغ استاندارد های RSC LEVEL نباشید. طبیعی است هزینه این محصولات بالاتر خواهد بود. استاندارد RSC به تنهایی برای گاوصندوق خانگی کفایت می کند مگر اینکه شما قصد نگهداری حجم زیادی پول و طلا داشته باشید که ارزش بالایی دارند و هزینه کردن برای یک استاندارد RSC LEVEL معقول باشد. استاندارد های Level2 و 3 در خرید گاوصندوق های فوق امنیتی مناسب است یعنی زمانی که ارزش دارایی های شما زیاد باشد یا محیط شما یک محیط صنعتی و نا امن باشد که نیاز به یک گاوصندوق فوق امنیتی با استاندارد هایی مانند RSC Level 2 یا 3 داشته باشید. 

 

 

یک دیدگاه بگذارید

به راهنمایی نیاز دارید؟ در واتس‌اپ پیام ارسال کنید
Call Now Buttonهمین حالا تماس بگیرید. preloader