دفتر مرکزی
دفتر مرکزی
شهرستان‌ها
+98 21 -91302266 تهران - خیابان مطهری-تقاطع سهروردی-به سمت بهشتی پلاک289 شنبه - پنجشنبه: 9:00 الی 17:00
+98 21 86071623 برای اطلاع از سایر نمایندگی ها با شماره مقابل تماس بگیرید شنبه - پنجشنبه: 9:00 الی 17:00
گواهی‌نامه معتبر
ISO 9001:2008
برترین برندها
رتبه 1 در کره
نماینده انحصاری
در ایران
مشاهده قیمت ها

چه طور از سرقت گاوصندوق اسلحه‌مان جلوگیری کنیم؟

به عنوان صاحب اسلحه، بسیار اهمیت دارد که از سرقت گاوصندوق اسلحه‌های داخل منزل‌مان مطمئن شویم. چرا که نگهداری اسلحه مسئولیت بالایی بر دوش صاحب آن می‌گذارد. بنابراین شما باید همواره اطمینان داشته باشید که اسلحه‌هایتان داخل این محصول و در منزل خودتان قرار دارند.

آیا ممکن است گاوصندوق به سرقت برود؟

گاوصندوق یک وسیله امنیتی بسیار ضروریست؛ اما آیا داشتن هر نوع گاوصندوق امنیت وسایل داخلش را تأمین می‌کند؟ باید بگوییم خیر! نوع گاوصندوقی که اختیار می‌کینم؛ و همچنین رعایت نکاتی مثل اطمینان از قفل بودن آن یا نصب آن به زمین، از مواردی هستند که خیال ما را بابت امنیت گاوصندوق راحت‌تر می‌کنند. در ادامه راه‌های بالاتر بردن امنیت این نوع گاوصندوق به خصوص را برایتان شرح می‌دهیم:

جلوگیری از سرقت گاوصندوق اسلحه

موضوع به سرقت رفتن این محصول، به خصوص برای دارندگان اسلحه بسیار مهم‌تر است. چرا که اگر گاوصندوق طلای شما به سرقت برود؛ فقط اموالتان از دست رفته‌اند. اما در صورت سرقت گاوصندوق اسلحه، امنیت جانی و مالی شما هم‌زمان به خطر افتاده است. چرا که شما نمی خواهید یک سارق جنایتکار به منزل شما نفوذ کرده و به اسلحه شما دسترسی پیدا کرده و از آن علیه خودتان استفاده نماید. بنابراین برای آشنایی با انواع گاوصندوق اسلحه، به این مطلب، مراحعه کنید؛ و برای آشنایی با روش‌های افزایش امنیت آن، ادامه همین مطلب را بخوانید.

اقدامات پیشگیرانه از سرقت گاوصندوق اسلحه

یکی از تفکرات غلط راجع به گاوصندوق این است که با خرید گاوصندوق کار ما در حفاظت از منزلمان به پایان رسیبده و امنیت‌مان صد در صد تضمین شده است. در حالی‌که این تفکر اشتباه است و ما باید بعد از خرید نیز نکات امنیتی مهمی را در نظر داشته باشیم؛ تا مانع سرقت گاوصندوق اسلحه خود شویم.

نصب گاوصندوق

۱-اتصال به زمین

اتصال و نصب گاوصندوق به زمین، یک عمل امنیتی بسیار خوب به حساب می‌آید. وقتی گاوصندوق با رول بولت به زمین بسته شود؛ یک سارق با حرکات ساده نمی‌تواند آن را جا به جا کند. سارقین وقتی با تلاش بسیار هیچ گونه حرکتی از محصول نبینند؛ حتی نخواهند فهمید که محصول به زمین قفل شده است.

اما نکته‌ای که قبل از نصب باید به آن دقت کنید؛ این است که از محل نصبتان اطمینان کامل داشته باشید. چرا که با نصب به زمین، حرکت دادن و حمل گاوصندوق بسیار دشوار می‌شود. بنابراین باید قبل از نصب محل دقیق نصبتان را انتخاب و از آن مطمئن باشید. در ادامه راه‌هایی برای انتخاب محل نصب به شما پیشنهاد می‌دهیم.

۲-پوشاندن دور محصول با یک کابینت هم‌شکل

یکی دیگر از راه‌های رایج برای مخفی کردن گاوصندوق، پنهان کردن آن در مبلمان هم‌شکل خودش است. با این کار سارق بلافاصله با ورود به منزل نمی‌تواند به حضور سلاح‌های گرم در مننزل شما پی ببرد. معایب این روش هم درست مثل روش قبلی‌ست. یعنی ثابت بودن و همیشگی بودن محل اختفای گاو صندوق. از طرفی تعویض مبلمان نیز کار دشوارتری خواهد شد و مجددا باید متناسب با مبلمان جدید پوششی برای صندوق در نظر گرفته شود. اما در کل این روش به عنوان یک روش امنیتی پاسخگو بوده و در موارد بسیاری موثر واقع شده است.

مخفی کردن گاوصندوق در منزل

گاهی افراد اقدام به نصب ردیاب گاوصندوق بر روی محصول خودشان می‌کنند؛ تا حتی در صورت سرقت نیز، بتوانند محل جدید آن را از طریق امواج GPS رصد کنند. اگر می‌خواهید با معایب و مزایای استفاده از ردیاب آشنا شوید؛ در این مقاله به طور کامل به این موضوع پرداخته‌ایم.

۳-پرهیز از قرار دادن محصول در این محل‌ها

در ادامه فهرستی از مکان‌های پر مخاطره را برای شما ارائه می‌کنیم که برای جلگری از سرقت گاوصندوق اسلحه باید از قرار دادن محصول در این محل‌ها حتما خودداری نمایید. البته این کامل‌ترین لیست ممکن نیست. اما سعی کرده‌ایم به منظور به حداکثر رساندن امنیت و حفاظت منزل شما، مهم‌ترین نکات را گوشزد کنیم. پس مطالعه این لیست را از دست ندهید:

آشپزخانه محلی ناامن برای گاوصندوق

۱)آشپزخانه

نگهداری محصولی که پر از تفنگ و اسلحه‌های آتش‌زاست، آن هم در آشپزخانه و در کنار سایل آتش‌زایی مثل اجاق گاز و توستر و مایکروفر، کار منطقی به نظر نمی‌رسد. درست است که آشپزخانه آخرین محلی‌ست که ممکن است سارق به آن‌جا فکر کند؛ اما بهتر است سراغ این گزینه پرخطر نرویم؛ علی‌الخصوص که محصولمان خودش هم حاوی مواد آتش‌زا و قابل انفجاری مثل اسلحه گرم است.

بهترین کار این است که از گاوصندوق نسوز برای این کار استفاده کنیم. گاوصندوق نسوز واقعی، یعنی محصولی که طبق استانداردهای تعریف شده بین‌المللی نسوز باشد؛ به خوبی می‌تواند امنیت شما و اسلحه‌هایتان را در برابر آتش محافظت کند. گاوصندوق نسوز با بدنه‌ای غیرقابل نفوذ، اجازه نفوذ دما به داخل محصول را برای مدت زمان خوبی، ناممکن می‌کند. در این فاصله آتش‌نشانی فرصت خاموش کردن آتش را دارد و بنابراین مشکلی در این خصوص به وجود نمی‌آید. با این وجود همین گاوصندوق نسوز را هم بهتر است در مکان‌هایی مثل طبقه‌های بالاتر و بین دیوار نگهداری نکنید.

گاراژ محلی ناامن برای نگهداری گاوصندوق اسلحه

۲)گاراژ

گاراژها معمولا شامل مواد قابل اشتعالی مثل رنگ و روغن و … می‌شوند. بنابراین نگهداری این محصول در گاراژ خطرناک است. از طرفی امنیت گاراژ زیاد بالا نیست. چرا که معمولا اتاقی‌ست که درب آن قفل نمی‌شود و همچنین ورود سارق به آن راحت‌تر است. بنابراین برای جلوگیری از سرقت گاوصندوق اسلحه بهتر است به هیچ عنوان به نگهداری آن در گاراژ فکر نکنیم.

۳)زیرزمین

زیرزمین‌ها به دو دلیل برای جلوگیری از سرقت گاوصندوق اسلحه مناسب نیستند. یکی اینکه محیط زیرزمین مرطوب است و می‌تواند موجب آسیب رساندن به اسلحه‌ها شود. دیگری اینکه در صورت آتش‌سوزی و یا زلزله، دسترسی به محیط زیرزمین بسیار دشوار بوده و امکان گیرافتادگی در آتش یا آوار را بالا می‌برد. برای مطالعه تأثیر رطوبت بر اقلام مختلف، یم‌توانید به این مقاله مراجعه کنید. اما برای جلوگیری از خطرات ناشی از وقایع طبیعی، بهتر است زیرزمین را برای نگهداری این محصول انتخاب نکنید.

کلام آخر

در این مقاله تلاش کردیم بعد از ارائه دلیل اهمیت جلوگیری از سرقت گاوصندوق اسلحه، راه‌هایی را برای حفظ امنیت این محصول پیشنهاد کنیم. در مجموع ۳ راهکار برای این کار پیشنهاد شد که شامل این موارد می‌شدند: نصب محصول به زمین، پوشاندن با مبلمان ست، و قرار ندادن محصول در محل‌های غیر امن. در پایان نیز از مشا می‌خواهیم انتقادات، پیشنهادات و سوالاتی را که در خصوص نگهداری و حفظ امنیت بیشتر اسلحه‌هایتان دارد؛ با ما در میان بگذارید.

یک دیدگاه بگذارید

به راهنمایی نیاز دارید؟ در واتس‌اپ پیام ارسال کنید
Call Now Buttonهمین حالا تماس بگیرید. preloader