دفتر مرکزی
دفتر مرکزی
شهرستان‌ها
+98 21 -91302266 تهران - خیابان مطهری-تقاطع سهروردی-به سمت بهشتی پلاک289 شنبه - پنجشنبه: 9:00 الی 17:00
+98 21 86071623 برای اطلاع از سایر نمایندگی ها با شماره مقابل تماس بگیرید شنبه - پنجشنبه: 9:00 الی 17:00
گواهی‌نامه معتبر
ISO 9001:2008
برترین برندها
رتبه 1 در کره
نماینده انحصاری
در ایران
مشاهده قیمت ها

گاوصندوق دارو ( pharmacy safes )

گاوصندوق دارو یا Pharmacy Safes همانطور که از نامش مشخص است برای نگهداری دارو های مهم طراحی شده است. طراحی داخلی و سیستم عملکرد گاوصندوق Pharmacy  به صورت اختصاصی برای نگهداری داروهای مهم در داروخانه ها طراحی شده اند. استفاده از گاوصندوق دارو از کشور های آمریکایی شروع شد و شرکت معتبر AMSEC یکی از اولین شرکت هایی بود که اقدام به تولید گاوصندوق های pharmacy کرد .

👈 در این نوشته می خوانید :

 • تاریخچه گاوصندوق دارو در صنعت گاوصندوق
 • معرفی ویژگی های این محصولات
 • معرفی اولین داروخانه و شرکت ها در تولید و  استفاده از گاوصندوق دارو

گاوصندوق دارو چطور وارد صنعت امنیت شد ؟

در سال های اخیر سرقت دارو های مهم  و پرمخاطب از جمله های داروهای مخدر از داروخانه ها افزایش یافت. علاوه بر سرقت داروها، فروش و استفاده غیرقانونی از آنها باعث شد تا سازمان بهداشت به فکر چاره ای برای جلوگیری و قطع این زنجیره شود. سازمان بهداشت و دارو برای جلوگیری از فروش و استفاده غیرقانونی از دارو ها به کمک شرکت های ایمنی درخواست ساخت یک گاوصندوق مخصوص نگهداری دارو دادند تا مکانیزم آن به صورتی باشد که امکان سوء استفاده و سرقت را تا حد امکان کاهش بدهد.

pharmacy safes

ویژگی گاوصندوق های pharmacy چیست ؟

آن چیزی که در این گاوصندوق ها بیشتر مورد توجه است بحث امنیت آنها در برابر سرقت و جلوگیری از سوء استفاده از آنها است. در این گاوصندوق ها بیش از هر چیز روی عملکرد سیستم قفل تمرکز شده است. هوشمند شدن گاوصندوق ها و امکان کنترل و دسترسی به گاوصندوق از راه دور جزء ویژگی های مهم این گاوصندوق ها محسوب می شود.

✔️ سیستم رمزنگاری برنامه ریزی شده :  یکی از ویژگی های این محصولات سیستم دیجیتالی و برنامه ریزی شده آنهاست. این گاوصندوق دیجیتال طوری برنامه ریزی شده اند که در زمان های مشخصی ( مثلا زمان تعطیلی داروخانه )  عملکرد قفل محصول به طور کلی قطع می شود. سیستم رمزنگاری دیجیتال در این محصولات کاملا برنامه ریزی شده اند و به صورت  هوشمند عمل می کنند.

عملکرد سیستم قفل در این محصولات بر اساس تاخیر و زمان است. یعنی به محض ااینکه رمز قفل را باز کنید به شما اجازه دسترسی نمی دهد بلکه باید یک زمان مشخصی را صبر کنید تا اجازه دسترسی به شما داده شود. این سیستم تاخیر با توجه به اهمیت زمان در سوء استفاده و دستبرد اهمیت دارد.

یکی دیگر از ویژگی های این سیستم رمزنگاری اتصال آن به آلارم است . در صورت وارد کردن رمز عبور اشتباه سیستم قفل به مدت معینی کامل غیرفعال می شود و در صورت اتصال به سیستم آلارم، دزدگیر فعال می شود.

گاوصندوق نگهداری دارو شرکت AMSEC

✔️ اتصال به گوشی های موبایل برای کنترل از راه دور : اغلب این محصولات به صورت هوشمند طراحی می شوند تا امکان کنترل از راه دور وجود داشته باشد. باز و بسته کردن درب محصول، اعلام هشدار و مدیریت دسترسی کارکنان یکی از ویژگی های مهمی است که با توجه به ضرورت محصولاتی که نگهداری می شود جزء ویژگی های مهم این محصولات است.

✔️ ثبت اطلاعات باز و بسته شدن محصول : یکی دیگر از ویژگی های مهم این محصولات ثبت اطلاعات باز و بسته شدن آنهاست. اغلب دسترسی به گاوصندوق داروخانه برای بیش از یک نفر تعریف می شود. به این جهت مهم است که اطلاعات هر بار باز وبسته شدن محصول و دسترسی به آن وجود داشته باشد.

✔️ طراحی فضای داخلی مناسب برای نگهداری دارو ها : استفاده از فضای تفکیک و کشو بندی شده در این محصولات با توجه به سایز و اندازه دارو ها باید در این محصولات رعایت شده باشد. فضای داخلی این محصولات اغلب کشو بندی شده تا استفاده از آن راحت تر باشد.

همانطور که دیدید در این دسته از محصولات روی نسوز بودن محصول تمرکز نشده است. اغلب این محیط ها مجهز به سیستم های هشداردهنده و اعلان حریق هستند و به طور کلی امنیت قابل قبولی دارند و یک گاوصندوق نسوز برای آنها کارایی چندایی ندارد. تمرکز اصلی در این محصولات روی هوشمند بودن محصول و محدود کردن دسترسی های غیرمجاز است نه نسوز بودن و مقاومت آنها در آتش سوزی و … .

معرفی اولین شرکت و داروخانه در تولید و استفاده از pharmacy safes

Walgreens اولین داروخانه که از گاوصندوق دارو استفاده کرد : Walgreens  یک شرکت آمریکایی و دومین فروشگاه بزرگ داروخانه ای است که بعد از CVS Health فعالیت می کند. Walgreens شرکت و فروشگاه بزرگ محصولات دارویی و بهداشتی است که برای تامین امنیت داروهای مهم و کنترل و نظارت بیشتر روی محصولات مهم اقدام به استفاده از گاوصندوق دارو کرد.

AMSEC ، شناخته شده ترین شرکت تولید کننده اقلام امنیتی:  American Security Products [AMSEC] شناخته شده ترین شرکت ارائه دهنده امنیت و راه حل های امنیتی در جهان است. این شرکت محصولات گسترده ای در بخش های مختلف ارایه می کند. AMSEC یکی از اولین شرکت هایی بود که برای سازمان بهداشت آمریکا اقدام به تولید گاوصندوق داروخانه ای کرد. . AMSEC در اواخر سال 1940 در یک ساختمان کوچک در پارامونت ، کالیفرنیا آغاز به کار کرد ، جایی که بنیانگذار گلن هال با یک دستگاه جوش به ساخت گاوصندوق های قوی ، فروشگاه خود را راه اندازی کرد.

4 پاسخ
 1. رضائی

  میشه دقیقا توضیح بدین این گاوصندوقا چه طوری باز و بسته میشه و مورد استفادهش دقیقا کجاست؟

  1. مهدیه ابراهیمی

   گاوصندوق دارو نیز مثل سایر محصولات گاوصندوق انواع مختلف دارد. نحوه باز شدن رمز گاوصندوق با توجه به نوع رمزی که دارد تعیین می‌شود. برای آشنایی بیشتر با انواع رمز گاوصندوق به این مقاله مراجعه کنید.
   انواع گاوصندوق‌های دارو را می‌توانید در سایت medicinesafe مشاهده کنید.
   کاربرد گاوصندوق دارو، خصوصا در این‌روزها که واکسن کرونا بعنوان دارویی حیاتی نایاب است، بسیار بیشتر احساس می‌شود. مورد استفاده گاوصندوق نیز برای تمام داروهایی‌ست که با ارزش بوده و امکان سرقت آن‌ها از داروخانه وجود داشته باشد. برای داروخانه‌ها نیز گاوصندوق در کنار دوربین می‌تواند امنیت را بیشتر کند.

 2. رضائی

  منظورم اینه که این گاوصندوقا یخچال هم داره؟؟؟ یا داروهای یخچالی نمیشه داخلش نگه داری کرد؟

یک دیدگاه بگذارید

به راهنمایی نیاز دارید؟ در واتس‌اپ پیام ارسال کنید
Call Now Buttonهمین حالا تماس بگیرید. preloader