دفتر مرکزی
دفتر مرکزی
شهرستان‌ها
+98 21 -91302266 تهران - خیابان مطهری-تقاطع سهروردی-به سمت بهشتی پلاک289 شنبه - پنجشنبه: 9:00 الی 17:00
+98 21 86071623 برای اطلاع از سایر نمایندگی ها با شماره مقابل تماس بگیرید شنبه - پنجشنبه: 9:00 الی 17:00
گواهی‌نامه معتبر
ISO 9001:2008
برترین برندها
رتبه 1 در کره
نماینده انحصاری
در ایران
مشاهده قیمت ها

انواع گاوصندوق | چند مدل صندوق در بازار وجود دارد؟

اغلب همه ما با محصولات خانگی و اداری و گاوصندوق های غول پیکر بانکی آشنا هستیم. اما در واقع صنعت گاوصندوق خیلی گسترده تر از آن چیزی است که ما صرفا در بازار داخلی می بینیم. گاوصندوق جزء صنایع امنیتی است که با پیشرفت زمان و تغییرات در سبک زندگی و نیاز های جدید بشر گسترش پیدا کرد. گاوصندوق ساعت، جواهرات، دیپازیت سیف ها و انواع مختلفی از گاوصندوق ها وجود دارند که هر کدام مخاطبان و مشتریان خاص خودشان را دارند که در ادامه بیشتر درباره این محصولت صحبت خواهیم کرد. در دسته بندی محصولات در این صنعت دو گروه کلی دیده می شود. یکی بر اساس کاربرد و دیگری بر اساس ویژگی های محصول. برخی از ویژگی های مانند طراحی ظاهری و دیزاین، نوآوری هایی را در این صنعت ایجاد و یک گروه متفاوت را بوجود آورده است. 

انواع گاوصندوق بر اساس کاربرد

خانگی : گاوصندوق های خانگی که تقریبا از پرفروش ترین های این صنعت هستند. همه ما مدارک و اسنادی داریم که از دست دادن آن ها به هر دلیلی برایمان گران تمام می شود. گاوصندوق خانگی عموما در ابعاد کوچکتری تولید می شوند، وزن آن ها کمتر است و به لحاظ ظاهری طراحی ظریف تری دارند. در این محصولات عموما از سیستم های رمزنگاری تاچ، کیبوردی ، فینگرپرینت استفاده می شود که سرعت عملکرد و ضریب امنیت بالاتری دارند.

اداری : گاوصندوق های اداری عموما محصولات سنگین تر و بزرگ تری هستند. در همه ادارات و سازمان ها هر چند  کوچک یک صندوق اداری لازم است. در واقع گاهی اوقات از یک گاوصندوق اداری در سازمان ها به عنوان قلب امنیت یک شرکت نام برده می شود. در این محصولات فضای داخلی به خوبی برای قرار دادن زونکن ها طراحی می شود. سیستم رمزنگاری طوری انتخاب می شود به علت تعدد رفت و آمد و امکان لو رفتن رمز و همچنین تناوب دسترسی به محصول، تغیرر رمز و باز و بسته کردن آن پیچیده نباشد.

فروشگاهی : دیپازیت سیف یا گاوصندوق های سپرده جعبه های امنی هستند که هر فردی می تواند به آن واریزی داشته باشد. با یک مثال موضوع را روشن تر می کنیم. تصور کنید کارمند شما قرار است در موعد مقرری که شما در دفترتان حضور ندارید یک چک مهم یا اطلاعات مربوط به سرمایه گذاری تان را تحویل دهد. دیپازیت سیف ها این امکان را ایجاد کردند تا کارمند شما بتواند آن چک را داخل صندوق بیندازد اما دسترسی به محتویات داخل آن نداشته باشد. عموما این محصولات به صندوق های فروشگاهی نیز معروف هستند که در رستوران ها و فروشگاه ها کاربرد دارند.

مدارک : صندوق مخصوص مدارک همان طور که از نامشان مشخص است صرفا برای نگهداری اسناد و مدارک کاغذی و دیجیتال طراحی شده اند. عموما این سری از محصولات در ابعاد مشخص و کوچک و قابل حمل هستند و بیشتر به عنوان یک محصول مکمل کاربرد دارند. عموما این محصولات نسوز  و ضدآب هستند.

انواع گاوصندوق بر اساس ویژگی ها

انواع گاوصندوق

نسوز : نسوز بودن جزء ویژگی هایی است که در هر محصولی باید وجود داشته باشد. اما اینکه یک گاوصندوق نسوز چقدر باید در آتش سوزی مقاوم باشد به عوامل مختلفی از جمله جنس اقلام و دارایی های که قرار است داخل آن قرار بگیرد یا میزان خطرات محیطی بستگی دارد. به عنوان مثال برای محیط های کارگاهی  و صنعتی که ریسک آتش سوزی بالاتر است شما حتما باید از گاوصندوق نسوز با درجه مقاومت بالاتر استفاده کنید. 

دیجیتال : گاوصندوق های دیجیتال در بازار امروز جزء محصولات پرطرفداری هستند که تقریبا سهم زیادی از بازار را به خودشان اختصاص داده اند. در گاوصندوق های دیجیتال عموما اثری از کلید و اهرم دیده نمی شود و سیستم رمزنگاری بر اساس رمز های عددی و حتی کد های ژنتیکی طراحی می شوند. در واقع محصولات دیجیتال به خوبی توانستند نقاظ ضعف محصولات مکانیکی را پوشش دهند. سرعت عملکرد بیشتر، سهولت در باز و بسته شدن درب، ضریب امنیت بالاتر همگی از ویژگی های محصولات دیجیتال است .  

مدل های گاوصندوق

دکوراتیو : محصولات دکوراتیو جزء محصولات جدید در این بازار هستند. این محصولات دقیقا انتخاب افرادی است که موضوع زیبایی و امنیت برای آن ها به یک اندازه اهمیت دارد. در گاوصندوق های دکوراتیو علاوه بر موضوع امنیت روی ظاهر محصول و تمام المان هایی که باعث می شوند ظاهر زیباتری وجود داشته باشد تمرکز می کنند. عموما در محصولات دکوراتیو، لولا ها پنهان طراحی می شوند، سیستم های رمزنگاری لمسی است، در فضای داخلی و بیرونی عموما از المان های چوب و چرم طبیعی استفاده می شود .

پنهان : گاوصندوق های پنهان یکی از انواع گاوصندوق است که ویژگی اصلی آن ها در معرض دید نبودن است. در واقع در گاوصندوق مخفی بیشتر روی هوش سرقت کار می کنند و محصول را طوری طراحی می کنند که در فضا هایی مانند دیوار یا داخل زمین قرار بگیرند. گاوصندوق های پنهان به گاوصندوق های دیواری و زیر زمینی گفته می شود. در این محصولات نیز تمام ویژگی های یک گاوصندوق مانند نسوز و ضدسرقت بودن وجود دارد. البته این سری از محصولات عموما در بازار ایران خیلی پررنگ نیستند و مهم ترین دلیل آن ها فراهم کردن فضای این محصولات است. به عنوان مثال گاوصندوق های زیرزمینی عموما در گاراژ ها کار گذاشته می شوند که با زندگی آپارتمان نشینی امروزی همخوانی ندارد. 

کلام آخر

در این جا درباره انواع گاوصندوق ها که بر اساس کاربرد و ویژگی هایی که دارند دسته بندی می شود صحبت کردیم. هر کدام از این محصولات دقیقا مخاطبان خودشان را دارند. در خرید گاوصندوق نکته مهمی که وجود دارد تعیین نیاز ها م دغدغه هایی است که مشتری دارد. در واقع انتخاب بین انواع گاوصندوق ها تا حد زیادی به تعیین همین موارد بستگی دارد. وقتی شما نیاز ها و توقعاتی که از محصول دارید را مشخص می کنید حالا بهتر می توانید از میان مدل های گاوصندوق که در بازار وجود دارد انتخاب کنید.  

یک دیدگاه بگذارید

به راهنمایی نیاز دارید؟ در واتس‌اپ پیام ارسال کنید
Call Now Buttonهمین حالا تماس بگیرید. preloader