دفتر مرکزی
دفتر مرکزی
شهرستان‌ها
+98 21 -91302266 تهران - خیابان مطهری-تقاطع سهروردی-به سمت بهشتی پلاک289 شنبه - پنجشنبه: 9:00 الی 17:00
+98 21 86071623 برای اطلاع از سایر نمایندگی ها با شماره مقابل تماس بگیرید شنبه - پنجشنبه: 9:00 الی 17:00
گواهی‌نامه معتبر
ISO 9001:2008
برترین برندها
رتبه 1 در کره
نماینده انحصاری
در ایران
مشاهده قیمت ها

تصورات اشتباه درباره امنیت در گاوصندوق ها

محصولات امنیتی عموما در ذهن افراد هنوز همان ظاهر و المان های قدیمی و زمخت را دارند. جا افتادن تغییرات محصولات در ذهن مصرف کنندگان از آنجایی که ارتبلط مستقیم با امنیت مهم ترین دارایی های آنها دارد عموما کار آسانی نیست. گاوصندوق یک شیوه سنتی و قدیمی برای نگهداری دارایی های مهم افراد است که از گذشته تا به امروز استفاده می شود. شرکت های گاوصندوق رفته رفته متناسب با نیاز و دغدغه های مشتریان و همین طور تکنولوژی های جدید تغییرات اساسی را در گاوصندوق ها ایجاد کردند اما متاسفانه برخی از این تغییرات بخصوص در ایران که شرکت های تولید گاوصندوق نیز خیلی آپدیت و بروز نشده اند برای مشتریان واضح و روشن نیست و متاسفانه گاها بر اساس فاکتور های قدیمی 50 سال پیش محصول شان را انتخاب می کنند.

یک سری فاکتور ها در ظاهر برای القای حس امنیت در مخاطب طراحی می شوند و ظاهری امن به محصول می دهد اما باید ببینیم کاربرد این فاکتور ها در امنیت محصول چیست؟ آیا می تواند فاکتور مهمی در انتخاب  محصول باشد یا خیر؟ مثلا ضخامت زیاد درب و بدنه، ردیف شدن تعداد زیادی زبانه در قسمت جلویی درب یا حتی سنگین شدن گاوصندوق ها ممکن است محصولی به ظاهر امن و نفوذ ناپذیر ایجاد کند در حالیکه ممکن است آنقدر ها هم که به نظر می رسد محصول امنی نباشد. 

⚠️ زبانه های زیاد پشت سرهم

زبانه ها در امنیت محصول تاثیر زیادی دارند، اگر زبانه ها از جنس فولاد مستحکم باشند و در موقعیت دقیق و مناسبی قرار بگیرند تقریبا امکان باز شدن درب به کمک دیلم و ابزار های مکانیکی را به صفر می رسانند. مثلا در یکی از محصولات برند لوسل برای بالا بردن ضریب امنیت محصول دو ردیف زبانه های فولادی قرار داده شده که در صورت آسیب به تمام زبانه های ردیف اول هنوز زبانه های دیگری در ردیف دوم وجود دارند که امن و مقاوم تر از بقیه دررب محصول را سر جای خود نگه داشته اند. گاوصندوق لوسل 5000 یکی از گران ترین و امن ترین محصولات این برند است که در دنیا به عنوان یک محصول فوق امنیتی شناخته می شود اما متاسفانه برخی از کمپانی ها برای القای امنیت در مشتری این طرح را کپی می کنند و  تعداد زیادی زبانه را در یک ردیف قرار می دهند در حالیکه جنس زبانه ها به اندازه کافی مقاوم نیست و به راحتی برش می خورد. متوجه شدن جنس زبانه ها کار آسانی نیست اما بهتر است بدانید که محصولاتی با این ویژگی عموما محصولات گران تری هستند. اگر محصول ارزان قیمتی دیدید که زبانه های زیادی پشت سر هم طراحی شده بود هیجان زده عمل نکنید.  قیمت گاوصندوق در این سری از محصولات در کل دنیا در محدوده بالایی قرار دارند و در قیمت های پایین عرضه نمی شوند. 

همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم این دسته از محصولات علاوه بر بحث قیمت به لحاظ امنیتی جزء محصولات فوق امن محسوب می شوند پس در نتیحه باید استاندارد های امنیتی مبنی بر ضریب امنیت بالای محصول را دریافت کرده باشند در غیر اینصورت نمی توان درباره امنیت محصول مطمئن بود. 

⚠️ وزن بالای 200 کیلوگرم

هرچند وزن گاوصندوق موضوع مهمی در امنیت محصول است و مانع جابجایی آن می شود اما حتی یک محصول با وزن بالای 1 تن اگر به لحاظ سیستم رمزنگاری و جنس درب و بدنه امنیت کافی نداشته باشد وزن نمی تواند چیزی را جبران کند. علاوه بر این با توجه به شرایط آپارتمان نشینی و شرایط زندگی امروزی گاوصندوق های سنگین دیگر گزینه مناسبی نیستند. محصولات سبکی وجود دارند که با نصب آن ها به زمین معادل یک محصول بالای 500 کیلو وزن می گیرند و دیگر دغدغه ای از این بابت وجود ندارد. وزن به تنهایی معیار کافی برای اطمینان از امنیت در محصول نیست  نباید از سایر فاکتور های امنیتی در گاوصندوق غافل شد. 

👈 مطلب پیشنهادی : اجاره نشینی و مشکلات خرید گاوصندوق 

کلام آخر 

شیوه ها و ابزار های سرقت بروز شده اند، محصولاتی که در سال ها پیش امنیت قابل قبولی داشتند در این شرایط دیگر مناسب نیستند و دستشان برای سارقان رو شده است. در خرید گاوصندوق باید با اطلاعات بروز انتخاب کرد. خرید گاوصندوق پروسه زمانبر و نیازمند تحقیق و بررسی است و نباید در آن بر اساس ظاهر و یا حتی گفتگو فروشنده تصمیم گرفت.

3 پاسخ
    1. مهدیه ابراهیمی

      یک مورد آمار آتش سوزی که در سال ۱۳۹۳ اعلام شده بود، اذعان می‌کرد در این سال به ازای هرروز ۵۵ مورد اتش سوزی فقط در تهران ثبت شده است. این آمار می‌تواند اهمیت گاوصندوق‌های نسوز را به نمایش بگذارد. بنابراین اگر می‌خواهید در آتش سوزی‌ها خیالتان از سالم ماندن وساسل با ارزشتان در امان بماند، حتما به فکر خرید گاوصندوق نسوز باشید. درضمن می‌توانید برای دریافت مشاوره رایگان با شماره تلفن ۸۸۴۹۰۵۷۹-۰۲۱ تماس حاصل نمایید.

یک دیدگاه بگذارید

به راهنمایی نیاز دارید؟ در واتس‌اپ پیام ارسال کنید
Call Now Buttonهمین حالا تماس بگیرید. preloader