دفتر مرکزی
دفتر مرکزی
شهرستان‌ها
+98 21 -91302266 تهران - خیابان مطهری-تقاطع سهروردی-به سمت بهشتی پلاک289 شنبه - پنجشنبه: 9:00 الی 17:00
+98 21 86071623 برای اطلاع از سایر نمایندگی ها با شماره مقابل تماس بگیرید شنبه - پنجشنبه: 9:00 الی 17:00
گواهی‌نامه معتبر
ISO 9001:2008
برترین برندها
رتبه 1 در کره
نماینده انحصاری
در ایران
مشاهده قیمت ها

نحوه استفاده از گاوصندوق هتل

اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی باشید که زیاد مسافرت می‌کنید و برای استراحت در هتل اقامت دارید، حتما در استفاده از گاوصندوق هتل با مشکلاتی روبرو شده‌اید. در این مقاله ما قصد داریم روش‌های ساده و بی دردسری را برای استفاده گاوصندوق هتلی به شما آموزش دهیم و برای همیشه شما را از شر رمز گشایی از نوشته های ریز و نامفهوم دستورالعمل باز کردن درب گاوصندوق هتل‌ها، نجات دهیم.

در هتل چه‌طور از گاوصندوق‌های هتلی استفاده کنیم؟

اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی باشید که زیاد مسافرت می‌کنید و برای استراحت در هتل اقامت دارید، حتما در استفاده از گاوصندوق هتل با مشکلاتی روبرو شده‌اید. در این مقاله ما قصد داریم روش‌های ساده و بی دردسری را برای استفاده گاوصندوق هتلی به شما آموزش دهیم و برای همیشه شما را از شر رمز گشایی از نوشته های ریز و نامفهوم دستورالعمل باز کردن درب گاو صندوق هتل‌ها، نجات دهیم.

برای مشاهده مقاله انواع سیف‌باکس‌ها به این لینک مراجعه کنید.

کد خود را انتخاب کنید.

آن را شماره گیری کنید.

با فشار دادن دکمه# آن را تأیید کنید.

دکمه Enter یا *را فشار دهید تا کد مورد نظر را تأیید کنید.

یک بار کد موردنظرتان را وارد کنید تا مطمئن شوید درست کار می کند. این کد تا زمانی که هتل را ترک می کنید، سیف باکس شما را باز می کند.

این روش برای تمام سیف‌باکس‌ها کاربردی نیست!

اما این روش علاوه بر سیف‌باکس‌ها برای گاوصندوق‌های دیجتال نیز کاربرد دارد. درواقع نصب بودن سیستم‌ دیجیتال روی گاوصندوق دیجیتال، استفاده از این نوع سیستم رمز را برای هر نوع کاربری راحت می‌کند. گاوصندوق دیجیتالی علاوه بر راحتی در استفاده، از امنیت بالاتری نیز برخوردار است؛ چرا که با روش‌های پیشرفته‌تری ساخته می‌شود.

اما این روش ممکن است روی همه انواع گاوصندوق هتل کار نکند. بعضی اوقات شماره‌گیری به تنهایی کافی نیست؛ و باید دستگیره آن را نیز بچرخانید. بعضی قفل‌ها جزء قفل‌های مکانیکی حساب می‌شوند، و بعد از چرخاندن دستگیره یک صدای کلیک ایجاد می‌کنند که نشانه آزاد شدن قفل است. گاهی اوقات علاوه بر کیبورد دیجیتالی یک کلید نیز روی درب سیف باکس مشاهده می کنید. شاید مواجهه با انواع متعدد مدل‌های هتلی و روش‌های باز کردن آن‌ها کمی گیج کننده باشد، اما بین تمامی این سیف‌باکس‌ها، قوانین مشترکی وجود دارد که با یاد گرفتن آن از این به بعد در هر هتلی که باشید به راحتی می توانید درب آن را باز کنید.

گاوصندوق چه تفاوتی با مدل هتلی دارد؟

گاوصندوق از آن‌جا که کاربردی متفاوت دارد؛ ویژگی‌های متفاوتی نیز با این مدل دارد. به‌طور مثال چون در منزلتان گارد امنیتی ندارید؛ گاوصندوق باید ویژگی‌هایی مثل ضدسرقت بودن یا سایر ویژگی‌های امنیتی داشته باشد. همچنین بدنه گاوصندوق نیز از لحاظ استحکام و نسوز بودن کاملا با این نوع متفاوت است. همانطور که متوجه شدید، گاوصندوق برخلاف نسبی بودن امنیت سیف‌باکس، یک امنیت مطلق را برای اموال و دارایی‌های شما به ارمغان می‌آورد. یعنی وابستگی به سایر ویژگی ها ندارد.

سیف‌باکس‌ها برای هتل‌ها و یا منازلی که در حالت پیش فرض از امنیت بسیار بالایی برخوردار هستند استفاده می‌شوند. دیواره های سیف‌باکس ها یک ورق فلزی نازک بوده و همین موضوع، امنیت آن را به شدت پایین می‌آورد. بعبارتی سیف باکس فقط یک جعبه رمز دار به حساب می‌آید و فقط به کار مکان‌هایی می‌آید، که خودشان امن هستند. مثل هتل‌ها که همزمان نیروی حفاظتی، دوربین، قفل‌های امن، و درب‌های سکوریتی متعددی دارند. معمولا گاو صندوق‌های هتلی استفاده می‌شوند از نوع سیف‌باکس هستند. معرفی انواع مختلف گاوصندوق‌ها و تفاوت سیف باکس با گاوصندوق در این مقاله به طور کامل شرح داده شده است. اما به طور کلی، سیف‌باکس ها به دلیل اینکه از امنیت کمتری برخوردار هستند، بیشتر به درد هتل می‌خورند تا منزل. درضمن بالا بودن وزن، موجب می‌شود حمل گاوصندوق نیز بسیار دشوار باشد.

گاوصندوق خانگی، یک محصول مطمئن برای حفاظت دارایی شما

24

در مقایسه با سیف‌باکس، گاوصندوق خانگی یک محصول بسیار امن و مطمئن برای حفاظت از دارایی‌های ارزشمند شما به حساب‌ می‌آید.

نحوه استفاده از گاوصندوق در هتل

در این قسمت نحوه باز کردن درب انواع مدل‌های هتلی را، به تفکیک مدل‌های مختلف آن به شما آموزش می‌دهیم.

قفل سنتی به همراه کلید اصلی

کلید را بچرخانید

کلید را گم نکنید

عموما اتفاق نمی‌افتد که مدیر هتل کلید سیف باکس را بعنوان امانت به مسافران بدهد؛ هرچند گاهی این مورد دیده شده است. پس درصورتی که کلید به شما تحویل داده شده است، بعد از قفل کردن درب گاوصندوق هتلی، حتما باید توجه کنید که این کلید به اندازه کلید درب اتاقتان در هتل  اهمیت دارد و هرگز نباید آن را گم کنید.

نحوه باز کردن درب گاوصندوق هتلی برای مدیر هتل

برنامه ریزی این نوع سیف‌باکس‌ها دست مدیر هتل است و نحوه باز کردن آن‌ها به ان صورت است:

کدمستر اصلی

با استفاده از این کدمستر مدیر هتل می تواند سیف باکس‌هارا برنامه ریزی کرده و رمز گاوصندوق‌ها را تجدید نماید.

کلید مادر

مدیر هتل بعضا یک کلید مادر دارد که می تواند درب گاوصندوق‌ها را با استفاده از آن باز کند. ورودی این کلید در پشت یک صفحه پلاستیکی پنهان شده است.

نحوه باز کردن درب گاوصندوق هتلی برای مهمانان هتل

اگر مسافر هتل هستید، می توانید کد مورد نظر خود را طبق دستورالعمل‌های کتبی تنظیم کنید. و یا به ادامه این م مقاله با دقت توجه نمایید:

باز کردن درب سیف باکس هتلی
سیف باکس با رمز دیجیتالی

سیف‌باکس با رمز مکانیکی

درب سیف باکس باز باشد.

رمز فراموش‌نشدنی انتخاب کنید.

دکمه مکانیکی روی کیبورد را فشار داده و نگه دارید.

کد را وارد کنید.

دکمه مکانیکی را رها کنید.

این رمز اکنون متعلق به سیف باکس شماست. یک یا دو بار این کار را با درب باز امتحان کنید و وقتی مطمئن شدید رمز کار می کند، درب محصول خود را ببندید و باخیال راحت هتل را ترک کنید.

رمز الکترونیکی گاوصندوق هتلی

اگر شما هم بارها در فرایند تعویض قفل گاوصندوق گیر افتاده یا رمز خود را فراموش کرده باشید، به خوبی درک خواهید کرد که چرا اینقدر تأکید می کنم حتما این موارد را با درب بسته انجام دهید.

درب گاوصندوق هتلی حتما باز باشد.

رمز ترکیبی را یک بار وارد نمایید.

دکمه enter را فشار دهید. (در بعضی مواقع دکمه #)

کد ترکیبی را دوباره وارد کنید تا تأیید شود.

دوباره کلید enter (و یا دکمه #) را بزنید تا رمز تنظیم شود.

حالا شما قادرید که رمز محصول را تنظیم نمایید، اما درب آن را هنوز نه! بعد از آنکه رمز را با درب باز دوبار با موفقیت اجرا کردید، وقت آن رسیده که این کار را با درب بسته نیز امتحان کنید.

رمز الکترونیکی با دکمه یا کلید برنامه‌ریزی شده

کلید را بچرخانید

کلید قرمز را فشار داده و چند ثانیه نگه دارید تا زمیانی که دکمه صدای بوق را بشنوید.

رمز را وارد کرده و دکمه enter را فشار دهید. (در بعضی مواقع دکمه #)

دوباره دکمه enter یا # را فشار دهید.

گاهی در پشت درب گاوصندوق، یک دکمه قرمز رنگ وجود دارد. کاربرد این دکمه این است که با فشار دادن آن می‌توانید قفل گاوصندوق را در حالت برنامه ریزی قرار دهید. پس از این تنها کاری که باید انجام دهید این است که رمزتان را تنظیم کرده  ودرب گاوصندوق را قفل کنید. گاهی اوقات برای تنظیم حالت برنامه ریزی یک کلید نیز در پشت در قارر دارد که باید آن را نیز بچرخانید تا رمزتان بعدا به درستی کار کند.

ورود رمز گاوصندوق هتلی

قفل دیجیتالی با رمز یکبار مصرف

روش باز کردن برخی گاوصندوق‌های هتلی به راحتی وارد کردن چند عدد داخل کیبورد آن است. رمزی که اولین بار به سیف باکس وارد می کنید، همان رمز سیف باکس شماست و دیگر نیازی به تنظیم کردن رمز ندارید. اما برای همین مکانیسم ساده هم باز توصیه می‌کنم حتما با درب باز این روش را امتحان کنید.

در حالت بسته بودن درب گاوصندوق هتلی، دکمه Open را فشار دهید. با شنیدن صدای موتور سیف باکس، پس از چند ثانیه درب آن باز می‌شود.

گاوصندوق‌های دیجیتالی که به ندرت در هتل‌ها پیدا می‌شوند.

برخی گاوصندوق‌های هتلی برای هتل‌های پر مسافر طراحی نشده‌اند. درواقع مدیر یا صاحب این هتل‌ها اهمیتی به خرید یک گاوصندوق با برند معتبر نداده است. یا شاید  اطلاعی از برندهای معتبر موجود در بازار نداشته است. در این حالت شما کدمستر اصلی سیف باکس را در اختیار خواهید داشت و باید رمز خودتان را از این طریق تعریف کنید. این روش نسبت به ورش های قبلی پیچیدگی بیشتری دارد.

شماره کدمستر اصلی را وارد کنید

دکمه enter یا # را فشار دهید.

یک بار کد ترکیبی را وارد کنید.

برای تأیید رمز، دوباره کد ترکیبی را شماره گیری کنید

برای تنظیم کد، دوباره Enter را فشار دهید

گاهی بعد از وارد کردن مستر کد، باید دکمهset یا ok را فشار دهید تا رمز تأیید شود. همچنین بعد ازینکه پسورد انتخابی خود را وارد کردید نیز باید دوباره دکمه ok را فشار دهید و رمز خود را شماره گیری کنید.

به خاطر داشته باشید از آنجا که این کدمستر را ممکن است از صاحب هتل گرفته تا کارکنان هتل، همگی بدانند، بهتر است کدمستر را حتما عوض کنید و رمز خودتان را بر روی دستگاه تنظیم کنید.

تغییر رمز گاوصندوق هتلی

نکته مهم: به هیچ وجه نمی‌توانید رمز یک گاو صندوق بسته را بازنشانی کنید.
اگر درب آن باز باشد،

اگر یک مدل دیجیتالی معمولی باشد— در این حالت، شما به کد اصلی احتیاج دارید

اگر گاوصندوق هتلی یا سیف‌باکس باشد— یا از همان کدمستر اصلی استفاده می کنید یا کد جدید تعریف می کنید. برای این کار در همین مطلب به بالا مراجعه کنید: (با شماره گیری کردن دو مرحله‌ای رمز جدید مورد نظر خودتان، یا با فشار دادن دکمه قرمز رنگ پشت درب و تنظیم کد)

گاوصندوق هتل باز نمی شود

باز نشدن سیف باکس هتلی چند دلیل رایج دارد:

۱-شما رمزتان را فراموش کرده‌اید  چندین رمز ممکن را امتحان کنید(در زیر مورد انگشت چرب را حتما بخوانید). کدمستر اصلی را نسز امتحان کنید. در صورتی که هیچ یک از این روش‌ها جواب نداد، از پرسنل هتل کمک بخواهید.

۲-باتری‌ها کم یا ضعیف شده‌اند از پرسنل هتل بخواهید تا کلید اصلی را برای باز کردن سیف باکس با خود بیاورند. برای اطلاعات بیشتر درباره دوام باطری‌ها به این مطلب مراجعه کنید.

۳-محصولتان را بیش از حد پر کرده‌اید در این حالت وسایل شما به درب فشار وارد می‌کند. این اتفاق باعث می‌شود با این که درب سیف باکس باز شده است، اما از عملکرد صحیح پیچ و مهره‌ها ممانعت به عمل بیاید. در این حالت درب را با شدت به داخل فشار دهید.

۴-کمی بی دقتی کرده‌اید. شاید شما رمز را به درستی وارد می‌کنید ولی فراموش می کنید که دکمه enter یا open را فشار دهید (همه صندوق‌ها فقط با وارد کردن رمز باز نمی‌شوند)

۵-گاهی بعد از شماره گیری کد ، باید دکمه را بچرخانید. در این حالت ، کد فقط برای آزاد شدن قفل است که باید برای ورود پیچ ​​و مهره ها و باز شدن درب چرخانده شود.

اگر رمز سیف‌باکس هتلی را فراموش کرده‌اید بخوانید

گاهی اوقات می‌توانید رمزی را که اغلب استفاده می‌شود، حدس بزنید. چرا که انگشتان اثر چربی روی کلیدهای پلاستیکی باقی می‌گذارند. هنگامی که رقم‌ها را پیدا کردید ، سعی کنید چند ترکیب ساده و معقول با این رمزها بسازید.

این روش یک شمشیر دولبه‌ است. یعنی خودتان حواستان باشد که اگر می‌خواهید کسی رمز شما را حدس بزند، صفحه کیبورد سیف باکشس‌ها را –که اغلب پلاستیکی بوده و جای انگشت رو آن می‌ماند- پاک کنید.

یک دیدگاه بگذارید

به راهنمایی نیاز دارید؟ در واتس‌اپ پیام ارسال کنید
Call Now Buttonهمین حالا تماس بگیرید. preloader