دفتر مرکزی
دفتر مرکزی
شهرستان‌ها
+98 21 86072900 تهران - خیابان سپهبد قرنی -خیابان کلانتری - پلاک 55 - طبقه سوم شنبه - پنجشنبه: 9:00 الی 17:00
+98 21 86071623 برای اطلاع از سایر نمایندگی ها با شماره مقابل تماس بگیرید شنبه - پنجشنبه: 9:00 الی 17:00
گواهی‌نامه معتبر
ISO 9001:2008
برترین برندها
رتبه 1 در کره
نماینده انحصاری
در ایران
مشاهده قیمت ها

نحوه استفاده از گاوصندوق هتل

اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی باشید که زیاد مسافرت می‌کنید و برای استراحت در هتل اقامت دارید، حتما با مشکل باز کردن درب گاوصندوق هتلی روبرو شده‌اید. آن هم انواع و اقسام گاوصندوق‌های مختلف در هتل‌های مختلف.

در این مقاله ما قصد داریم روش‌های ساده و بی دردسری را برای باز کردن درب گاوصندوق هتلی به شما آموزش دهیم و برای همیشه شما را از شر رمز گشایی از نوشته های ریز و نامفهوم دستورالعمل باز کردن درب گاوصندوق هتل‌ها، نجات دهیم.

در هتل چه‌طور از گاوصندوق‌های هتلی استفاده کنیم؟

عموما افراد در هتل‌ها با انواع گاوصندوق‌های هتلی روبرو می شوند که طریقه بازشدن درب هرکدام از این گاوصندوق‌ها، متفاوت است و برای باز کردن درب آن‌ها، دستورالعملی طولانی با نوشته‌هایی تودرتو روبرو تهیه شده که حوصله هر خواننده‌ای را سرمی‌برد. به خصوص اگر بعد از یک روز کاری سخت، برای استراحت به هتل رفته باشید. روش باز کردن گاوصندوق هتلی، در اکثر مواقع به ۴ مرحله خلاصه می‌شود:

برای مشاهده مقاله انواع سیف‌باکس‌ها به این لینک مراجعه کنید.

 1. کد خود را انتخاب کنید.
 2. آن را شماره گیری کنید.
 3. با فشار دادن دکمه# آن را تأیید کنید.
 4. دکمه Enter یا *را فشار دهید تا کد مورد نظر را تأیید کنید.

یک بار کد موردنظرتان را وارد کنید تا مطمئن شوید درست کار می کند. این کد تا زمانی که هتل را ترک می کنید، سیف باکس شما را باز می کند.

این روش برای تمام سیف‌باکس‌ها کاربردی نیست!

اما این روش ممکن است برای همه انواع گاوصندوق هتل کار نکند. بعضی اوقات شماره‌گیری به تنهایی کافی نیست؛ و باید دستگیره گاوصندوق را نیز بچرخانید. بعضی قفل‌ها جزء قفل‌های مکانیکی حساب می‌شوند، و بعد از چرخاندن دستگیره یک صدای کلیک ایجاد می‌کنند که نشانه آزاد شدن قفل است. گاهی اوقات علاوه بر کیبورد دیجیتالی یک کلید نیز روی درب سیف باکس مشاهده می کنید.

شاید مواجهه با انواع متعدد این گاوصندوق‌های هتلی و روش‌های باز کردن آن‌ها کمی گیج کننده باشد، اما بین تمامی این سیف‌باکس‌ها، قوانین مشترکی وجود دارد که با یاد گرفتن آن از این بهبعد در هر هتلی که باشید به راحتی می توانید درب گاوصندوق آن را باز کنید.

تفاوت گاوصندوق هتل با گاوصندوق معمولی

معمولا گاوصندوق هایی که در هتل‌ها استفاده می‌شوند از نوع سیف‌باکس هستند. معرفی انواع مختلف گاوصندوق‌ها و تفاوت سیف باکس با گاوصندوق در این مقاله به طور کامل شرح داده شده است. اما به طور کلی، سیف‌باکس ها به دلیل اینکه از امنیت کمتری برخوردار هستند، بعنوان گاوصندوق روی آن‌ها حساب باز نمی شود.

سیف‌باکس یا همان گاوصندوق هتلی، برای هتل‌ها و یا منازلی که در حالت پیش فرض از امنیت بسیار بالایی برخوردار هستند استفاده می‌شوند. دیواره های سیف‌باکس ها یک ورق فلزی نازک بوده و همین موضوع، امنیت گاوصندوق هتلی را به شدت پایین می‌آورد. بعبارتی سیف باکس فقط یک جعبه رمز دار به حساب می‌آید و فقط به درد مکان‌هایی می‌خورد، که خودشان امن هستند. مثل هتل‌ها که همزمان نیروی حفاظتی، دوربین، قفل‌های امن، و درب‌های سکوریتی متعددی دارند.

گاوصندوق خانگی، یک محصول مطمئن برای حفاظت دارایی شما

24

در مقایسه با سیف‌باکس، گاوصندوق یک محصول بسیار امن و مطمئن برای حفاظت از دارایی‌های ارزشمند شماست.

نحوه استفاده از گاوصندوق در هتل

در این قسمت نحوه باز کردن درب انواع گاوصندوق‌های هتلی را، به تفکیک مدل‌های مختلف گاوصندوق به شما آموزش می‌دهیم.

قفل سنتی به همراه کلید اصلی

 1. کلید را بچرخانید
 2. کلید را گم نکنید

عموما اتفاق نمی‌افتد که مدیر هتل کلید گاوصندوق را بعنوان امانت به مسافران بدهد؛ هرچند گاهی این مورد دیده شده است. پس درصورتی که کلید به شما تحویل داده شده است، بعد از قفل کردن درب گاوصندوق هتلی، حتما باید توجه کنید که این کلید به اندازه کلید درب اتاقتان در هتل  اهمیت دارد و هرگز نباید آن را گم کنید.

ترکیب قفل دیجیتالی و مکانیکی

د صورتی که سیف باکس موجود در هتل از نوع رمز دیجیتالی و مکانیکی باشد، روش باز کردن درب آن برای مدیران هتل و مهمانان هتل کمی متفاوت است:

نحوه باز کردن درب گاوصندوق هتلی برای مدیر هتل

برنامه ریزی این نوع سیف‌باکس‌ها دست مدیر هتل است و نحوه باز کردن آن‌ها به ان صورت است:

کدمستر اصلی

با استفاده از این کدمستر مدیر هتل می تواند سیف باکس‌هارا برنامه ریزی کرده و رمز گاوصندوق‌ها را تجدید نماید.

کلید مادر

مدیر هتل بعضا یک کلید مادر دارد که می تواند درب گاوصندوق‌ها را با استفاده از آن باز کند. ورودی این کلید در پشت یک صفحه پلاستیکی پنهان شده است.

نحوه باز کردن درب گاوصندوق هتلی برای مهمانان هتل

اگر مسافر هتل هستید، می توانید کد مورد نظر خود را طبق دستورالعمل‌های کتبی تنظیم کنید. و یا به ادامه این م مقاله با دقت توجه نمایید:

سیف‌باکس با رمز مکانیکی

 1. همیشه امتحان کردن را با درب باز سیف باکس شروع کنید.
 2. رمزتان را به نوعی انتخاب کنید که فراموشتان نشود
 3. دکمه مکانیکی روی کیبورد را فشار داده و نگه دارید.
 4. در حالتی که دکمه را نگه داشته اید، کد را وارد کنید.
 5. دکمه مکانیکی را رها کنید.

این رمز اکنون متعلق به سیف باکس شماست. یک یا دو بار این کار را با گاوصندوق با درب باز امتحان کنید و وقتی مطمئن شدید رمز کار می کند، درب گاوصندوق خود را ببندید و باخیال راحت هتل را ترک کنید.

رمز الکترونیکی گاوصندوق هتلی

اگر شما هم مثل من بارها در فرایند تعویض قفل گاوصندوق گیر افتاده یا رمز خود را فراموش کرده باشید، به خوبی درک خواهید کرد که چرا اینقدر تأکید می کنم حتما این موارد را با درب بسته گاوصندوق انجام دهید.

 1. درب گاوصندوق هتلی حتما باز باشد.
 2. رمز ترکیبی را یک بار وارد نمایید.
 3. دکمه enter را فشار دهید. (در بعضی مواقع دکمه #)
 4. کد ترکیبی را دوباره وارد کنید تا تأیید شود.
 5. دوباره کلید enter (و یا دکمه #) را بزنید تا رمز تنظیم شود.

حالا شما قادرید که رمز گاوصندوق را تنظیم نمایید، اما درب گاوصندوق را هنوز نه! بعد از آنکه رمز را با درب باز دوبار با موفقیت اجرا کردید، وقت آن رسیده که این کار را با درب بسته نیز امتحان کنید.

رمز الکترونیکی با دکمه یا کلید برنامه‌ریزی شده

 • با درب باز امتحان کنید.
 • رمز غیرقابل فرموشی خود را انتخاب کنید
 • کلید را بچرخانید
 • کلید قرمز را فشار داده و چند ثانیه نگه دارید تا زمیانی که دکمه صدای بوق را بشنوید.
 • رمزتان را وارد نمایید.
 • دکمه enter را فشار دهید. (در بعضی مواقع دکمه #)
 • برای تأیید دوباره این کار را انجام دهید.
 • دوباره دکمه enter یا # را فشار دهید.

گاهی در پشت درب گاوصندوق، یک دکمه قرمز رنگ وجود دارد. کاربرد این دکمه این است که با فشار دادن آن می‌توانید قفل گاوصندوق را در حالت برنامه ریزی قرار دهید. پس از این تنها کاری که باید انجام دهید این است که رمزتان را تنظیم کرده  ودرب گاوصندوق را قفل کنید. گاهی اوقات برای تنظیم حالت برنامه ریزی یک کلید نیز در پشت در قارر دارد که باید آن را نیز بچرخانید تا رمزتان بعدا به درستی کار کند.

images

قفل دیجیتالی با رمز یکبار مصرف

روش باز کردن برخی گاوصندوق‌های هتلی به راحتی وارد کردن چند عدد داخل کیبورد آن است. رمزی که اولین بار به سیف باکس وارد می کنید، همان رمز سیف باکس شماست و دیگر نیازی به تنظیم کردن رمز ندارید. اما برای همین مکانیسم ساده هم باز توصیه می‌کنم حتما با درب باز این روش را امتحان کنید.

در حالت باز بودن درب گاوصندوق هتلی

 • رمزتان را وارد کنید.
 • درب سیف باکس را ببندید

در حالت بسته بودن درب گاوصندوق هتلی

 • کدی را که قبلا انتخاب کردید، وارد نمایید.
 • دکمه Open را فشار دهید. با شنیدن صدای موتور سیف باکس، پس از چند ثانیه درب آن باز می‌شود.

گاوصندوق‌های دیجیتالی که به ندرت در هتل‌ها پیدا می‌شوند.

برخی گاوصندوق‌های هتلی برای هتل‌های پر مسافر طراحی نشده‌اند. درواقع مدیر یا صاحب این هتل‌ها اهمیتی به خرید یک گاوصندوق با برند معتبر نداده است. یا شاید  اطلاعی از برندهای معتبر موجود در بازار نداشته است. در این حالت شما کدمستر اصلی سیف باکس را در اختیار خواهید داشت و باید رمز خودتان را از این طریق تعریف کنید. این روش نسبت به ورش های قبلی پیچیدگی بیشتری دارد.

 1. همیشه با درب سیف‌باکس باز تمرین کنید!
 2. رمز خود انتخاب کنید
 3. یک بار شماره کدمستر اصلی را وارد کنید
 4. دکمه enter را فشار دهید. (در بعضی مواقع دکمه #)
 5. یک بار کد ترکیبی را وارد کنید
 6. برای تنظیم رمزتان، دکمه Enter (یا بعضی اوقات #) را فشار دهید
 7. برای تأیید رمز، دوباره کد ترکیبی را شماره گیری کنید
 8. برای تنظیم کد ، دوباره Enter (در برخی موارد *) را فشار دهید

گاهی بعد از وارد کردن مستر کد، باید دکمهset یا ok را فشار دهید تا رمز تأیید شود. همچنین بعد ازینکه پسورد انتخابی خود را وارد کردید نیز باید دوباره دکمه ok را فشار دهید و رمز خود را شماره گیری کنید.

به خاطر داشته باشید از آنجا که این کدمستر را ممکن است از صاحب هتل گرفته تا کارکنان هتل، همگی بدانند، بهتر است کدمستر را حتما عوض کنید و رمز خودتان را بر روی دستگاه تنظیم کنید.

تغییر رمز گاوصندوق هتلی

نکته مهم: به هیچ وجه نمی‌توانید رمز یک گاوصندوق بسته را بازنشانی کنید.
اگر درب گاوصندوق باز باشد،

اگر یک گاوصندوق دیجیتالی معمولی باشد— در این حالت، شما به کد اصلی احتیاج دارید

اگر گاوصندوق هتلی یا سیف‌باکس باشد— یا از همان کدمستر اصلی استفاده می کنید یا کد جدید تعریف می کنید. برای این کار در همین مطلب به بالا مراجعه کنید: (با شماره گیری کردن دو مرحله‌ای رمز جدید مورد نظر خودتان، یا با فشار دادن دکمه قرمز رنگ پشت درب و تنظیم کد)

گاوصندوق هتل باز نمی شود

باز نشدن سیف باکس هتلی چند دلیل رایج دارد:

 1. شما رمزتان را فراموش کرده‌اید  چندین رمز ممکن را امتحان کنید(در زیر مورد انگشت چرب را حتما بخوانید). کدمستر اصلی را نسز امتحان کنید. در صورتی که هیچ یک از این روش‌ها جواب نداد، از پرسنل هتل کمک بخواهید.

2.باتری‌ها کم یا ضعیف شده‌اند از پرسنل هتل بخواهید تا کلید اصلی را برای باز کردن سیف باکس با خود بیاورند.

۳٫گاوصندوق خود را بیش از حد پر کرده‌اید در این حالت وسایل شما به درب فشار وارد می‌کند. این اتفاق باعث می‌شود با این که درب سیف باکس باز شده است، اما از عملکرد صحیح پیچ و مهره‌ها ممانعت به عمل بیاید. در این حالت درب را با شدت به داخل فشار دهید.

۴٫کمی بی دقتی کرده‌اید. شاید شما رمز را به درستی وارد می‌کنید ولی فراموش می کنید که دکمه enter یا open را فشار دهید (همه گاوصندوق‌ها فقط با وارد کردن رمز باز نمی‌شوند)

۵٫بعد از شماره گیری کد ، بعضی گاوصندوق ها باید دکمه را بچرخانید. در این حالت ، کد فقط برای آزاد شدن قفل است که باید برای ورود پیچ ​​و مهره ها و باز شدن درب چرخانده شود.

اگر رمز گاوصندوق هتلی را فراموش کرده‌اید بخوانید

گاهی اوقات می‌توانید رمزی را که اغلب استفاده می‌شود، حدس بزنید. چرا که انگشتان اثر چربی روی کلیدهای پلاستیکی باقی می‌گذارند. هنگامی که رقم‌ها را پیدا کردید ، سعی کنید چند ترکیب ساده و معقول با این رمزها بسازید.

این روش یک شمشیر دولبه‌ است. یعنی خودتان حواستان باشد که اگر می‌خواهید کسی رمز شما را حدس بزند، صفحه کیبورد سیف باکشس‌ها را –که اغلب پلاستیکی بوده و جای انگشت رو آن می‌ماند- پاک کنید.

یک زندگی امن، با اسپیتامن

یک دیدگاه بگذارید

به راهنمایی نیاز دارید؟ در واتس‌اپ پیام ارسال کنید
preloader