دفتر مرکزی
دفتر مرکزی
شهرستان‌ها
+98 21 -91302266 تهران - خیابان مطهری-تقاطع سهروردی-به سمت بهشتی پلاک289 شنبه - پنجشنبه: 9:00 الی 17:00
+98 21 86071623 برای اطلاع از سایر نمایندگی ها با شماره مقابل تماس بگیرید شنبه - پنجشنبه: 9:00 الی 17:00
گواهی‌نامه معتبر
ISO 9001:2008
برترین برندها
رتبه 1 در کره
نماینده انحصاری
در ایران
مشاهده قیمت ها

آیا دستگاه ردیاب گاوصندوق ما را از خطر سرقت نجات می‌دهد؟

ردیاب گاوصندوق، وسیله‌ای الکترونیکی‌ست که بعد از خرید، می‌توان روی محصول نصب کرد. تولید کنندگان ردیاب گاوصندوق ادعا می‌کنند در صورت سرقت، به کمک این ردیاب می‌توان محل اختفای آن را پیدا کرد. در این مقاله می‌خواهیم این ادعا را صحت‌سنجی، و معایب و مزایای استفاده از ردیاب را برشماریم. پس این مطلب فوق‌العاده را از دست ندهید.

استفاده از ردیاب GPS در گاوصندوق

باتوجه به ناامنی‌های فزاینده، افراد زیادی تمایل به استفاده از گاوصندوق درمنازلشان پیدا کرده‌اند. از طرفی جمع شدن تمام وسایل ارزشمند یک فرد، در یک نقطه یعنی گاوصندوق، برای سارقان بسیار جذاب و وسوسه‌برانگیز شده است. به‌طوریکه همواره دنبال راه‌هایی برای راهیابی و یا خارج کردن آن از منزل هستند. همین موضوع باعث شده افراد تمایل پیدا کنند که گاوصندوقی امن و مطمئن تهیه کنند. همچنین به اقدامات امنیتی دیگر مثل ردیاب و GPS گاوصندوق نیز جذب شوند.

همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم؛ هدف از ساخت این ردیاب‌ها این است که اگر سارقی تصمیم به جابه‌جا کردن و دزدیدن وسایل با ارزش منزل شما، مثل خودرو یا گاو صندوق کرد؛ شما از طریق ردیاب آنلاین بتوانید مکان فعلی آن را ردیابی کرده و به اموال باارزشتان باز گردید. این روش مثل همه روش‌های دنیا بی‌نقص نیست. در این مطلب می‌خواهیم معایب و مزایای استفاده از ردیاب و پیشنهاد کارشناسان حوزه امنیت را به شما بدهیم.

ردیاب گاوصندوق

ردیاب گاوصندوق چیست؟

ردیاب یک دستگاه کوچک دارای GPS است که برروی محصولی که می‌خواهید آن را دنبال کنید؛ شما نصب می‌شود. این دستگاه توسط یک اپلیکیشن به گوشی همراه شما متصل می‌شود و اطلاعات لوکیشن آن در گوشی شما قابل رویت است. هرگاه وسیله شما جابه‌جا شود؛ این تغییر لوکیشن از طریق اپلیکیشن رصد شده و به اطلاع شما می‌رسد. در این حالت ممکن است شما پیامک یا ایملی مبنی بر سرقت وسیله‌تان دریافت نمایید. در این حالت شما می‌توانید محل فعلی محصول خود را در آن لحظه مشادهده نموده و برای دنبال کردن آن اقدام نمایید.

همانطور که می‌دانید؛ خرید گاوصندوق یک هزینه درست و هوشمندانه در راستای تأمین امنیت منزل و دارایی‌های ماست. بعد از خرید گاوصندوق، نیز اقدامات دیگری لازم است؛ مثل نصب آن به زمین که بارها از آن سخن گفته‌ایم. اما آیا نصب کردن GPS جزء اقدامات ضروری بعد از خرید گاوصندوق است؟ آیا درحالی که ما هزینه زیادی را برای خرید گاوصندوق متحمل شده‌ایم؛ هزینه دوباره برای ردیاب نیز لازم است؟ برای پاسخ بهتر به این سوال، بیایید آپشن‌هایی را که این وسیله به ما می‌دهد؛ بررسی کنیم. در پایان با داشتن این اطلاعات تصمیم خواهید گرفت که بعد از خرید گاوصندوق، بهتر است آن را به این وسیله نیز مجهز کنید یا خیر.

قرار دادن ردیاب در گاوصندوق خانگی

معایب:

ردیاب گاوصندوق نیز مثل هر وسیله دیگری، معایب و مزایای خودش را دارد. پس اگر بخواهیم نگاهی منصفانه به این محصول داشته باشیم؛ باید معایب و مزایای آن را در کنار هم بررسی کنیم. توصیه ما این است که قبل از تصمیم برای خریدن دستگاه ردیاب، محصولی امن تهیه کنید و از نصب گاوصندوق با زیرسازی اصولی نیز اطمینان حاصل کنید. سپس به ایرادات و مزایای این محصول به‌عنوان یک ویژگی اضافی، نگاه کنید.

سیگنال ضعیف

وقتی شما تصمیم می‌گیرید در منزل‌تان و بر روی گاوصندوق خانگی دستگاه ردیاب بگذارید؛ باید حتما ابعاد گاوصندوق خانگی‌تان را هم در نظر داشته باشید. چرا که وقتی ردیاب سیگنال‌های ضعیفی داشته باشد، از پشت دیواره‌های ضخیم گاوصندوق خانگی، عملا فایده‌ای ندارد. پس باید قدرت سیگنال این دستگاه‌ها با ضخامت و ابعاد گاوصندوق خانگی شما متناسب باشد؛ در حالی‌که این محصولات فقط در یک اندازه سیگنال عرضه می‌شوند. قدرت سیگنال این دستگاه‌ها معمولا به اندازه‌ای نیست که بتواند از پشت دیواره ۶-۷ سانتی گاوصندوق‌های خانگی عمل کند. خاصه که دستگاه‌های GPS در حالت ایده‌آل برای پیدا کردن لوکیشن، نیاز است که دید واضحی از آسمان داشته باشند.

حتما قدرت سیگنال را با ضخامت محصولتان بسنجید! برای این‌کار این محصول را قبل از خرید در موقعیت‌های مختلف امتحان کنید

برخی اوقات نیز افراد راه‌های خلاقانه‌ای برای قرار دادن این دستگاه روی بدنه خارجی محصول اقدام می‌کنند. اما اگر خودمان را جای سارقی که توانسته به منزلمان راه پیدا کرده و محصول را از آن خارج کند بگذاریم؛ می‌بینیم پیدا کرده این دستگاه کوچک و جدا کردن آن از دستگاه کار چندان دشواری نیست.

معایب ردیاب گاوصندوق

حصار جغرافیایی

یکی از محدودیت‌هایی که سیستم‌های ردیاب GPS دارند، حصار جغرافیایی آن‌هاست. اگر تراشه GPS تعریف شده بر روی این دستگاه‌ها، از حصار جغرافیایی تعریف شده بر روی آن  خارج شود؛ دیگر امکان پیدا کردن آن را نخواهید داشت. در این صورت فقط شما پیامی خواهید داشت مبتنی بر به سرقت رفتن با ارزش‌ترین دارایی‌تان. اما اینکه آن را دقیقا به چه نقطه‌ای منتقل کرده‌اند؛ را نخواهید دانست! البته اگر پیام تغییر لوکیشنی که از این دستگاه دریافت می‌کنید را به سرعت پیگیری کنید؛ شاید قبل از خروج آن از محدوده سرویس بتوانید محصول‌تان را باز گردانید.

باطری

دستگاه ردیاب نیازی به برق ندارد و خودش دارای یک باطری مجزا با طول عمر معین است. البته از آنجا که این دستگاه دائما روشن، و در حال پیگری لوکیشن گاوصندوق شما است؛ باطری زیادی مصرف می‌کند. این باطری همچنین به مرور زمان فرسوده‌تر نیز می‌شود. از طرفی شارژ کردن این باطری‌ها زمان‌بر است. به‌طوریکه در بعضی دستگاه‌ها تا ۸ ساعت برای شارژ کردن دستگاه باید زمان گذاشت. درحالی که باطری این شارژ را فقط تا چند هفته نگه می دارد. البته در صورت کم بودن باطری، این دستگاه از طریق پیامک به شما اطلاع‌رسانی می‌کند.

مزایا:

دستگاه ردیاب گاوصندوق، معمولا به‌عنوان یک تکنولوژی جدید، خوب تعبیه شده‌است. در برخی مواقع نیز واقعا ممکن است در صورت سرقت آن، به شما کمک کنند تا مکان دقیق سارق را پیدا کنید. در این قسمت می‌خواهیم امکانات خوبی را که برخی از این ردیاب‌ها به شما ارائه می‌دهند؛ عنوان کنیم. اگر تصمیم به خرید یکی از این ردیاب‌ها رفتید؛ حتما بررسی کنید که این امکانات را داشته باشد.

سازگاری با تمام اپراتورها

این نوع دستگاه‌های ردیاب در کشور خودمان بومی‌سازی شده‌اند بنابراین با تمام اپراتورهای ایرانی سازگاری دارند. این موضوع باعث می‌شود، هرگونه جابه‌جایی محل در این گاو صندوق از طرق مختلف به شما قابل اعلام باشد: یعنی پیامک، ایمیل، تلگرام و … در این صورت شما در هر نقطه‌ای چه آنتن داشته باشید یا نه، می توانید از جابه‌جا شدن محصولتان مطلع شوید.

مقاومت در برابر بلایای طبیعی

یکی از فواید این دستگاه‌ها این است که ضدآب و نسوز هستند. بنابراین در مواجهه با بلایای طبیعی مثل سیل و آتش‌سوزی، مشکلی برای این دستگاه به‌وجود نمی‌آید و می تواند باز هم مثل قبل لوکیشن دستگاهتان را تعیین کند. این ویژگی از نقاط قوت این محصول به‌حساب می آید. اما نسوز بودن این دستگاه چقدر کارآیی دارد؟

فواید ردیاب برای گاوصندوق نسوز

وقتی شما یک گاوصندوق نسوز داشته باشید؛ در برابر این حادثه طبیعی خیالتان از بابت اموال ارزشمندتان راحت است. گاوصندوق‌های نسوز بدنه‌ای نسوز داشته و با آلیاژهای نسوز پر شده‌اند. چه بهتر که این گاوصندوق نسوز بودنش را با یک استاندارد معتبر اثبات کند؛ مثل استاندارد ULآمریکا. البته از آن‌جا که دستگاه ردیاب را داخل محصول قرار می‌دهند؛ عملا نسوز بودن آن، چندان فایده‌ای ندارد. چرا که بدنه گاوصندوق نسوز، اجازه عبور دمای زیاد از بدنه را نمی‌دهد. در نتیجه در آتش‌سوزی آتش به داخل گاوصندوق نسوز (از جمله ردیاب) راه پیدا نمی کند. اما از آن‌جا که این محصول یک قطعه‌ای الکتریکی است و ممکن است در دمای بالا به مشکل بر بخورد؛ بهتر آن است که نسوز باشد. همچنین می‌توان از گاوصندوق نسوز، با درجه نسوز سطح ۱، مناسب اقلام متادیتا نیز هست استفاده کرد.

آیا ردیاب گاوصندوق بخرم یا نه؟

در این مطلب تلاش کردیم معایب و مزایایی که در ارتباط با ردیاب گاوصندوق وجود دارد؛ نام ببریم. معایب این محصول عبارتند از: سیگنال ضعیف، محدودیت جغرافیایی و عمر باطری کم. سازگاری با اپراتورهای ایرانی، دریافت لوکیشن لحظه‌ای از محصول، مقاومت در بلایای طبیعی. با توجه به امکانات و معایبی که این محصول دارد؛ این شما هستید که می‌توانید تصمیم بگیرید آیا هزینه کردن برای آن برایتان امری به‌صرفه است یا خیر.

یک دیدگاه بگذارید

به راهنمایی نیاز دارید؟ در واتس‌اپ پیام ارسال کنید
Call Now Buttonهمین حالا تماس بگیرید. preloader