دفتر مرکزی
دفتر مرکزی
شهرستان‌ها
+98 21 -91302266 تهران - خیابان مطهری-تقاطع سهروردی-به سمت بهشتی پلاک289 شنبه - پنجشنبه: 9:00 الی 17:00
+98 21 86071623 برای اطلاع از سایر نمایندگی ها با شماره مقابل تماس بگیرید شنبه - پنجشنبه: 9:00 الی 17:00
گواهی‌نامه معتبر
ISO 9001:2008
برترین برندها
رتبه 1 در کره
نماینده انحصاری
در ایران
مشاهده قیمت ها

گاوصندوق مخفی | بهترین موقعیت برای مخفی کردن صندوق

گاوصندوق مخفی در این روز ها با وجود شرایط نابسمان جامعه بیشتر مورد استفبال قرار گرفته و اغلب افراد به دنبال محصولی هستند که علاوه بر امنیت کافی به لحاظ نسوز و ضدسرقت بودن در جایی از منزل، خارج از دیدرس بتوانند آن را پنهان کنند. در این مقاله قصد داریم درباره موقعیت های مناسب برای جاساز کردن صندوق ها در منزل، نحوه مخفی کردن گاوصندوق و از همه مهم تر اشتباهات متداولی که در پنهان کردن محصول امنیت آن را به شدت تحت تاثیر قرار میدهد صحبت کنیم. اگر به دنبال یک موقعیت مناسب برای مخفی کردن گاوصندوق تان یا به دنبال طراحی و ساخت گاوصندوق مخفی برای منزل تان هستید این مقاله به شما کمک می کند تا بتوانید یک گاوصندوق مخفی با امنیت بالا داشته باشید.

👈 قبل از ادامه لازم است بدانید که منظور از گاوصندوق مخفی در واقع گاوصندوق های زیرزمینی یا دیواری هستند که در زمین و یا دل دیوار پنهان می شوند. گاوصندوق های مخفی برخلاف کشور های آمریکا و اروپایی در بازار ایران خیلی متدوال نیستند و عموما توسط شرکت ها شخصی سازی می شوند. وقتی درباره گاوصندوق مخفی صحبت می کنیم یعنی محصولاتی که ذاتا به صورت مخفی طراحی شده اند اما زمانیکه درباره جاساز کردن صحبت می کنیم در واقع منظور راه های مخفی کردن یک گاوصندوق معمولی است. 

✅ موقعیت های مناسب برای پنهان کردن گاوصندوق 

چه موقعیت هایی برای مخفی کردن گاوصندوق مناسب است؟ چرا مخفی کردن محصولات معمولی در زمین اغلب توصیه نمی شود؟ در اینجا قصد داریم علاوه بر معرفی موقعیت های مناسب برای این امر، خط قرمز ها و مواردی که نه تنها امنیت ایجاد نمی کند بلکه موجب خسارت مالی نیز می شود را بحث کنیم. 

جاساز کردن صندوق مخفی در خانه ها

کمد ها بهترین موقعیت برای جاساز کردن گاوصندوق 

بهترین موقعیت برای قرار دادن گاوصندوق استفاده از کمدها است. قرار دادن گاوصندوق در کمد های دیواری و یا حتی در مواردی در کابینت ها می تواند گزینه مناسبی باشد. اما دقت کنید که در این شرایط به دلیل محدودیت ابعاد بخصوص اگر هنوز گاوصندوق تان را نخریده اید باید دقت بیشتری کنید. اگر قرار است گاوصندوق را به زمین پیچ و مهره کنید حتما باید حداقل 10 سانتی متر ارتفاع را بیشتر در نظر بگیرید تا محصول به راحتی پیچ و مهره شود. یا اگر محدودیت زیادی در عمق کمد دارید حتما باید حواستان به فضایی که سیستم قفل اشغال می کند باشد تا مانع از بسته شدن درب نشود. یا یک نکته دیگر در نظر گرفتن زوار کمد برای باز و بسته شدن درب گاوصندوق است که اغلب مشتریان به آن دقت نمی کنند.

طراحی فضاهای مناسب در مرحله نقشه کشی

یکی از بهترین موقعیت ها برای این منظور بخصوص برای افرادی که در حال بازسازی هستند طراحی یک فضای از پیش تعیین شده است. دیواره های اطراف این محیط ها را می توان به کمک میلگرد و بتن ریزی مستحکم تر بنا کرد تا امکان آسیب رساندن به محصول به حداقل برسد. نکته ای که برای این دسته مهم است برآورد میزان تحمل وزن بالا در واحد مربع است. جایی که تصمیم می گیرید محصول را قرا دهید باید توان تحمل وزن بالا در واحد مربع را داشته باشد. و نسبت به سایر موقعیت ها بتن ریزی بهتری داشته باشد.

جاساز کردن در زمین | تاثیر رطوبت و مشکلات احتمالی 

⚠️ این موضوع یکی از آن مواردی است که اغلب مشتریان با آن روبه‌رو هستند. گاوصندوق های زیرزمینی به جهت جنس بدنه و نوع قفل طوری طراحی شده اند که در اثر رطوبت خاک هیچ آسیبی نمی بینند که در ادامه در بخش انواع گاوصندوق های مخفی درباره آن مفصلا صحبت می کنیم.

اگر خانه ویلایی دارید و قصد کردید گاوصندوق خانگی را داخل زمین جاساز کنید، راه پر دردسری انتخاب کردید. رطوبت خاک و محیط اطراف حتی در صورت بتن ریزی نیز عبور می کند و به محصول می رسد. گاوصندوق های خانگی در اثر این رطوبت در مدت زمان کوتاهی دچار خوردگی، پوسیدگی و حتی مشکلات جدی در سیستم قفل می شوند. این شیوه برای گاوصندوق های خانگی عموما توصیه نمی شود مگر اینکه محیط اطراف به خوبی عایق بندی شود و هیچ راه نفوذ رطوبتی باقی نماند.

✅ گاوصندوق های مخفی و انواع آنها 

تا اینجا درباره نحوه پنهان کردن و جاسازکردن صندوق در خانه ها مطرح شد. در ادامه قصد داریم درباره گاوصندوق های مخفی که توسط کمپانی ها طراحی و ساخته می شود، انواع گاوصندوق های مخفی و ویژگی ها و کاربرد های هر کدام از آنها بپردازیم 

انواع گاوصندوق های پنهان

گاوصندوق زیرزمینی یا Underfloor safe

گاوصندوق های زیرزمینی یکی از انواع گاوصندوق های مخفی است که به لحاظ ایمنی در صدر گاوصندوق مخفی قرار دارد. گاوصندوق زیرزمینی در محیط توسط بتن فیکس می شود. این محصولات دو مدل دارند، مدل اول که اصطلاحا در انگلیسی به آن ها underfloor safe گفته می شود که وقتی به زمین فیکس شوند دیگر امکان جابه‌جایی ندارند . مدل دیگر که معروف به floor board است توسط بتن فیکس نمی شود. این دسته از گاوصندوق زیرزمینی به کمک پیچ و مهره ثابت می شود و امکان جابه‌جایی آن وجود دارد. نقطه منفی این محصولات محدود شدن آنها به خانه های ویلایی و گاراژ هاست. 

گاوصندوق دیواری یا wall safes 

گاوصندوق های دیواری به راحتی پشت یک آینه، تابلو و حتی کمد لباس مخفی و از دید خارج می شوند. در گاوصندوق دیواری باید توجه داشته باشید که بعد از نصب حتما محصول با دیوار همسطح شود و کلید و اهرم مانع پنهان شدن آن نشود. اما در مورد گاوصندوق های دیواری توجه داشته باشید که این محصولات عموما دارای لایه فولادی نازک تری به نسبت سایر محصولات هستند و برای نگهداری نقدینگی و طلا وجواهرات خیلی استفاده نمی شود. نقطه ضعف این محصولات بیشتر فضای مفید محدودی است که در اختیار کاربر می گذارد. عمق این محصولات اغلب کم است و خیلی فضای مفید داخلی زیادی ندارد. 

کلام آخر

گاوصندوق های پنهان بیشتر برای خانه های ویلایی مناسب است. به طور کلی تقاضای این محصولات در بازار ایران به علت محدودیت هایی مانند آپارتمان نشینی محدود است و اغلب به درخواست مشتریان و بنا به محیط و نیاز آنها شخصی سازی می شود. هزینه طراحی و ساخت گاوصندوق های مخفی اغلب کمی بالاتر است. جنس فولاد به کار رفته در محصول حتما باید از فولاد ضد زنگ و مرغوبی باشد که در اثر رطوبت آسیب نبینند. سیستم قفل در این محصولات اغلب به صورت مکانیکی طراحی می شوند و کمتر نمونه های دیجیتالی در بین آنها دیده می شود. 

یک دیدگاه بگذارید

به راهنمایی نیاز دارید؟ در واتس‌اپ پیام ارسال کنید
Call Now Buttonهمین حالا تماس بگیرید. preloader