دفتر مرکزی
دفتر مرکزی
شهرستان‌ها
+98 21 -91302266 تهران - خیابان مطهری-تقاطع سهروردی-به سمت بهشتی پلاک289 شنبه - پنجشنبه: 9:00 الی 17:00
+98 21 86071623 برای اطلاع از سایر نمایندگی ها با شماره مقابل تماس بگیرید شنبه - پنجشنبه: 9:00 الی 17:00
گواهی‌نامه معتبر
ISO 9001:2008
برترین برندها
رتبه 1 در کره
نماینده انحصاری
در ایران
مشاهده قیمت ها

تاثیر رطوبت روی کاغذ، وسایل الکترونیکی و طلا

اگر شما در یک منطقه با آب و هوای شرجی زندگی کرده باشید باید بدانید رطوبت محیط چقدر می تواند موثر باشد. از بوی بد رطوبت گرفته تا کپک و زنگ زدگی اشیا فلزی. در واقع هیچ چیز از رطوبت در امان نیست و گاهی اوقات ممکن است خسارات زیادی را ایجاد کند. 

در مقاله نصب گاوصندوق درباره محدودیت هایی که در نصب محصولات در محیط های مرطوب وجود دارد صحبت شد و یک سری راهکار های کلی برای حل این مشکل عنوان کردیم، مثل اینکه از دستگاه های رطوبت گیر استفاده کنید یا تا حد امکان از گاوصندوق دیجیتال استفاده نکنید و …  اما قبل از اینکه بخواهید مشخص کنید از چه راهی برای محافظت گاوصندوق و اقلام داخل آن در برابر رطوبت استفاده کنید باید درباره تاثیری که یک محیط مرطوب می تواند روی اقلام متفاوت داشته باشد اطلاع پیدا کنید. همیشه ژل سیلیس جوابگو نخواهد بود شاید لازم باشد به فکر یک راهکار بهتر برای محافظت از دارایی هایتان در برابر رطوبت باشید.  

تاثیر رطوبت روی کاغذ

رطوبت چقدر روی کاغذ موثر است؟

کاغذ به آرامی با رطوبت واکنش می دهد اما تاثیر و شدت آن به حدی است که مسئله زمان را بهتر است به کلی فراموش کرد. کاغذ در مقابل رطوبت ابتدا نرم و سست می شود و دیگر مقاومت قبلی را ندارد. کم کم نوشته های آن پخش می شود، رطوبت در الیاف کاغذ جذب می شود و در نهایت ممکن است تاثیرات کپک را روی آن ها ببینید. این پروسه برای افرادی که در مناطق شرجی زندگی می کنند کاملا طبیعی و ملموس است. فقط کافی است کتاب ها و کاغذ هایی که دیگر به آن احتیاج ندارید در یک زیرزمین نمور قرار بدهید تا شاهد این پروسه باشید.

زمانی که رطوبت محیط بالاست، می تواند روی اقلام کاغذی که داخل گاوصندوق نگهداری می کنید نیز تاثیرگذار باشد، پول، اسناد و مدارک مهم مانند اوراق بهادار، فاکتورهای مهم، اظهارنامه های مالیاتی، سند املاک و … تصور اینکه بعد از مدتی با اسناد داخل گاوصندوق به شکل و شمایل جدید روبه‌رو شوید سخت است.

تاثیر رطوبت روی وسایل الکترونیکی

مشکل اصلی در وسایل الکترونیکی متریال تشکیل دهنده برد های الکتریکی است. برنج و مس .مس و برنج در مقابل رطوبت دچار یک نوع زنگ زدگی یا خوردگی می شوند که اصطلاحا به آن زنگ مس یا  verigritis  گفته می شود. خوردگی می تواند حتی باعث شکستگی در بردهای الکترونیکی شود، این مشکل حتی ممکن است برای قفل الکترونیک گاوصندوق شما نیز ایجاد شود. اگر قفل گاوصندوق در اثر رطوبت دچار مشکل شود ممکن است نیاز به سوراخ کردن قفل یا حتی بریدن درب گاوصندوق شود، یعنی نه تنها مجبور هستید هزینه بازکردن درب گاوصندوق تان را بپردازید بلکه باید یک پروسه دیگر را دوباره تکرار کنید، انتخاب گاوصندوق، خرید، جابه‌جای، نصب و … البته کار به همین جا ختم نمی شود و اگر در گاوصندوق تان اقلام دیجیتال نگهداری کرده باشید قطعا باید به فکر خرید دوباره باشید و از ان ها صرف نظر کنید.

در راهنمای خرید گاوصندوق تاکید زیادی روی انتخاب نوع قفل گاوصندوق داشتیم، اگر شما در همان مرحله خرید بتوانید متناسب با نیاز و شرایطتان گاوصندوق مناسب را انتخاب کنید دیگر نیازی به دوباره کاری و تکرار هزینه ها نیست. موضوع رطوبت در همه جای دنیا وجود دارد و کمپانی های زیادی برای جلوگیری از مشکلاتی که می تواند در این محیط ها برای مشتریان وجود داشته باشید اقدام به تولید محصولاتی کردند که به خوبی عایق بندی شده اند و می توانند به خوبی در شرایط محیطی این چنینی مقاوم باشند.

تاثیر رطوبت روی وسایل الکترونیک

تاثیر رطوبت روی مهمات و اسلحه

عموما در ساخت مهمات و اسلحه، کمپانی ها به حد کافی برای عایق بندی ها کار می کنند اما مشکل همیشه از جایی شروع می شود که اسلحه شما از یک کمپانی معتبر نیست و ممکن است به خوبی عایق بندی نشده باشد. در اسلحه و مهمات ممکن است خسارت شما به یک زنگ زدگی ختم نشود، بلکه بحث امنیت نیز مطرح باشد و عواقب بدی را به همراه داشته باشد. حتی در نگهداری از اسلحه در شرایط جوی نامناسب در آموزش های نظامی از روغن های مخصوصی استفاده می شود که عملکرد سلاح را مختل نکند.

تاثیر رطوبت روی طلا و جواهرات

بهترین آرزویی که در این جا می توان کرد این است که گاوصندوق شما پر از طلا و جواهر باشد . طلا یک فلز نجیب است که با رطوبت واکنش نمی دهد و به راحتی می توانید در هر شرایطی آن ها را نگهداری کنید اما جواهرات کمی با طلا متفاوت هستند، ممکن است در اثر رطوبت درخشندگی اصلی را از دست بدهند و نیاز باشد تا سیقل داده شوند. 

یک دیدگاه بگذارید

به راهنمایی نیاز دارید؟ در واتس‌اپ پیام ارسال کنید
Call Now Buttonهمین حالا تماس بگیرید. preloader