دفتر مرکزی
دفتر مرکزی
شهرستان‌ها
+98 21 -91302266 تهران - خیابان مطهری-تقاطع سهروردی-به سمت بهشتی پلاک289 شنبه - پنجشنبه: 9:00 الی 17:00
+98 21 86071623 برای اطلاع از سایر نمایندگی ها با شماره مقابل تماس بگیرید شنبه - پنجشنبه: 9:00 الی 17:00
گواهی‌نامه معتبر
ISO 9001:2008
برترین برندها
رتبه 1 در کره
نماینده انحصاری
در ایران
مشاهده قیمت ها

چطور رمز گاوصندوق را برای دو نفر تنظیم کنیم تا فقط در حضور دو نفر باز شود؟

تنظیم کردن رمز گاوصندوق به نوعی که فقط در حضور دو نفر مشخص باز شود ( رمزگذاری مشترک ) عموما در ادارات و سازمان ها برای دفاتر مدیریت و هئیت مدیره مطرح می شود. در این موارد اغلب افراد دنبال گاوصندوقی هستند که قفل آن همانند دو تکه مهم از یک پازل باشد که تنها در کنار هم قرار گرفتن این تکه ها پازل تکمیل و قفل باز شود. در واقع در این موارد مشتریان به دنبال یک گاوصندوق امنی هستند که هیچ راه نفوذی نداشته باشند و خیالشان از بابت امنیت آن راحت باشد.

👈 در این نوشته کوتاه توضیح می دهیم که دقیقا چه مدل قفلی با چه ویژگی هایی برای شما مناسب است . چه ویژگی هایی نباید در گاوصندوق شما وجود داشته باشد و در ادامه چند نمونه گاوصندوق پیشنهادی داریم که دقیقا مناسب شرایط و کاربرد شماست.

استفاده از قفل های ترکیبی 

برای این ویژگی و کاربرد قفل های ترکیبی مناسب است. در قفل های ترکیبی رمز های دیجیتال و مکانیکی به نوعی باهم ترکیب شدند که برای باز کردن آن باید هر دو رمز دیجیتال و مکانیکی به کار گرفته شود. در قفل های ترکیبی اغلب دو حالت وجود دارد . یا رمز عددی با کلید و اهرم ترکیب می شود یا رمز اثرانگشتی با کلید و اهرم. در این حالت هر کدام از این موارد وجود نداشته باشد امکان باز کردن قفل ترکیبی نخواهد بود.

✔️ دقت کنید که در قفل های ترکیبی به هیچ عنوان رمز اثرانگشتی با رمز عددی ترکیب نمی شود. چراکه در این حالت در اثر هر آسیب احتمالی به انگشت مانند خراش برداشتن آن اسکنر قادر به اسکن الگوی انگشت شما نخواهد بود. در مواردی که صرفا از اسکنر اثرانگشت استفاده می شود اغلب امکان ثبت چند اثرانگشت برای کاربر وجود دارد تا در صورت هر مشکل احتمالی بتواند با اسکن انگشت دیگر درب گاوصندوق را باز کند.

⚠️ فراموش نکنید که کلید باید کامپیوتری و غیرقابل کپی باشد. در گاوصندوق های دیجیتال و حتی در مدل های ترکیبی همیشه عنوان کردیم که از یک برند معتبر انتخاب کنید. هرچند الکترونیکی بودن گاوصندوق های دیجیتال مهم ترین مشخصه این محصولات هستند اما دقت کنید که اگر از یک برند نامعتبر و متفرقه انتخاب شوند می توانند امنیت محصول را تحت قرار دهند. تشخیص اینکه چطور متوجه شویم یک کلید غیرقابل کپی است حتما در نوشته های بعدی به آن اشاره خواهیم کرد.

استفاده از قفل های با رمز عددی دقت بالا 

علاوه بر قفل های ترکیبی محصولاتی با رمزهای عددی دقت بالا نیز می تواند گزینه خوبی باشد. رمز هایی با دقت 20 رقم که 10 رقم اول و آخر هر کدام توسط یک شخص مجزا وارد شود. در این محصولات دیگر نیازی به کلید و اهرم و مشکلات احتمالی گم شدن کلید و … نیست. در صورتیکه که هرکدام از کاربران رمز عبورشان را فراموش کردند باید با بخش خدمات و پشتیبانی محصول تماس و برای گرفتن کدمستر اقدام کنند. کدمستر کل رمز را یکبار ریست می کنند تا بتوانید مجدد رمز عبور جدید برای آن تعریف کنید. دقت کنید که در این محصولات پشتیبانی 24 ساعته و منظم بسیار مهم است. پشتیبانی و خدمات گاوصندوق جزء موارد مهمی است که متاسفانه اغلب نادیده گرفته می شود در حالیکه داشتن خدمات و پشتیبانی در اغلب موارد از هزینه های اضافی جلوگیری می کند. مثلا در این همین شرایط فراموشی رمز عبور اگر محصول شما خدمات و پشتیبانی نداشته باشد مجبور به تعویض کامل رمز خواهید شد که علاوه بر بحث امنیت و مشکلات اطمینان از اصل بودن رمز جدید فرآیندی هزینه بر و پردردسر خواهد بود.

✔️ یک ویژگی دیگری که اغلب در گاوصندوق های لوسل کاربرد دارد و می تواند برای شما بسیار مفید و کاربردی باشد مجهز بودن محصول به دوربین است. در گاوصندوق های لوسل در برخی مدل ها در قسمت فوقانی یک دوربین قرار گرفته است که با زاویه 140 درجه تمام تصاویر را ضبط و در یک کارت حافظه که در قسمت داخلی درب قرار گرفته ذخیره می کند.

⚠️ در خرید گاوصندوق دقت کنید که به هیچ عنوان سراغ محصولی با شاه کلید نروید. شاه کلید بدون نیاز به هیچ رمز و کلید و اثرانگشت و … می تواند قفل را باز کند. در خرید گاوصندوق دقت کنید که محصول با این ویژگی ها دقیقا مخالف خواسته و نیاز شماست و می تواند برای شما دردسر ساز باشد. مگر اینکه شاه کلید را برای همیشه داخل محصول بگذارید.

محصولات پیشنهادی

در بین محصولات موجود، محصولی که هم امنیت مناسبی داشته باشد و هم بتواند تمام نیاز و خواسته های شما در خصوص نوع قفل را برطرف کند بسته به میزان بودجه شما برای خرید، ابعاد مورد نظر و اقلام قابل نگهداری در آن متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال اگر شما صرفا قصد نگهداری دسته چک و مقداری پول نقد داشته باشید می توانید از یک محصول با ابعاد جمع و جور که به زمین نصب می شود استفاده کنید. در این حالت محدوده قیمت گاوصندوق چیزی حدود 7 تا 9 میلیون تومان باید در نظر گرفت اما اگر اقلامی که برای نگهداری دارید بیشتر است و به دنبال یک محصول با ویژگی های امنیتی منحصر به فرد هستید قطعا باید بودجه بیشتری برای آن در نظر بگیرید. 

2 پاسخ
    1. مهدیه ابراهیمی

      در حال حاضر ارزان‌ترین محصولی که در سایت اسپیتامن تعریف شده است، گاوصندوق yes m020 می‌باشد. این محصول یک گاوصندوق خانگی بوده و قیمت آن ۱۰,۰۱۶,۰۰۰ تومان است.

یک دیدگاه بگذارید

به راهنمایی نیاز دارید؟ در واتس‌اپ پیام ارسال کنید
Call Now Buttonهمین حالا تماس بگیرید. preloader