دفتر مرکزی
دفتر مرکزی
شهرستان‌ها
+98 21 86072900 تهران - خیابان سپهبد قرنی -خیابان کلانتری - پلاک 55 - طبقه سوم شنبه - پنجشنبه: 9:00 الی 17:00
+98 21 86071623 برای اطلاع از سایر نمایندگی ها با شماره مقابل تماس بگیرید شنبه - پنجشنبه: 9:00 الی 17:00
گواهی‌نامه معتبر
ISO 9001:2008
برترین برندها
رتبه 1 در کره
نماینده انحصاری
در ایران
مشاهده قیمت ها

ترفندهای حمل گاوصندوق به ساده‌ترین روش ممکن!

حتما شما هم هربار که می‌خواهید به منزل دیگری نقل مکان بکنید، حمل و جابه‌جایی وسایل سنگینی مثل گاو صندوق و یخچال‌های بزرگ برایتان معضل بزرگی‌ست. لابد با خودتان فکر می‌کنید، چه‌طور افراد حرفه‌ای، حمل گاوصندوق را به این راحتی انجام می دهند. درواقع جابه‌جایی و حمل گاوصندوق قلق‌ها و ترفندهایی دارد که با آن‌ها به سادگی انجام‌پذیر استدر ضمن انجام این نقل و انتقال‌ها نیاز به رعایت کردن احتیاط و نکات امنیتی از جانب شما نیز هست. پس اگر تصمیم به نقل مکان گرفته‌اید؛ این مطلب را از دست ندهید.

چرا گاوصندوق خانگی را اینقدر صعب‌الإنتقال می سازند؟

گاوصندوق‌های خانگی به علل خاصی سنگین طراحی می‌شوند. مثلا در خانه‌های ویلایی که با حیاط بزرگ، نیاز است که گاوصندوق خانگی وزن بالایی داشته باشد. از طرفی ممکن است در گاوصندوق خانگی، اشیای قیمتی، اسلحه گرم و موارد مهم دیگیری رقار داشته باشد. پس وزن بالا موجب افزایش چشم‌گیر استحکام گاوصندوق خانگی شما می‌شود. بنابراین ممکن است شما نتوانید به سمت گاوصندوق‌های خانگی در ابعاد کوچک‌تر بروید؛ اما نگران نباشید این مطلب جوابی به نیازهای شماست.

حالا که نتوانسته‌اید از وزن بالا صرف‌نظر کنید؛‌چگونه باید این هیولای غول‌پیکر را جابه‌جا کنید؟ قطعا برای اینکار نیروهای متخصص و ابزار حرفه‌ای نیاز دارید؛ و البته با روش‌هایی که در ادامه به شما خواهیم گفت.اما قبل از هرچیز اگر همین الآن نیاز به حمل گاوصندوقتان دارید؛ با این شماره ۰۲۱۸۶۰۷۲۹۰۰ تماس بگیرید.

۱-گزینه‌ها را بررسی کنید

با یک ارزیابی سریع به این نتیجه برسید که آیا خودتان در هیچ صورتی امکان جابه‌جایی گاوصندوق را داردید یا نه! اگر به گزینه دوم رسیدید ریسک خودتان را کاهش دهید و کارتان را به یک تیم متخصص و  حرفه‌ای بسپارید. با این وجود اگر احسصاس می‌کنید می‌تواندی حمل گاوصندوق را به عهده بگیرید؛ نیاز به یک تیم دو یا سه نفره از دوستانتان دارید تا د راین راه به شما کمک کنند.

۲-گاوصندوقتان را آماده حمل کنید

برای وسیله‌ای حساس مثل گاوصندوق، بهتر است کار را ه متخصصان بسپارید اما اگر احساس می‌کنید که گاوصندوق‌تان در شرایطی‌ست که خودتان باید این کار را انجام دهید، قبل از شروع لازم است گاوصندوق را آماده یک سفر طولانی کنید. برای این کار اقدامات ذیل را انجام دهید:

محتویات صندوقتان را با احتیاط خارج کنید

اسکناس، جواهرات، اسلحه و هرچیز دیگری که در وسیله‌تان نگه داری می‌کرده‌اید؛ باید خارج شوند. با این کار وزن وسیله تا حد خوبی کمتر می‌شود. از طرفی برای این‌کار باید حتما مراقب وسایلتان باشید، به‌خصوص که در اثنای جابه‌جایی‌ و نقل مکان، ممکن است پای افراد زیادی به منزلتان باز شود.

👈

از بسته بودن درب مطمئن شوید

گاوصندوق‌های دیجیتال، یا غیر از آن که به صورت رمزی هستند، باید حتما به درستی و باید دقت بسته باشند. تحت هیچ شرایطی نباید این اتفاق بیفتد که درب گاوصندوق دیجیتال، با آن سیستم رمز و قفل گران قیمتی که دراد؛ در حین چجابه‌جایی باز شود. پس قبل از هرگونه حرکتی به گاوصندوق دیجیتال خودتان حتما مطمئن شوید که درب آن به درستی بسته بوده و قفل آن باز نخواهد شد.

👈

بسته‌بندی باید مطمئن باشد

پتوهای ضخیمی را دور محصولتان بپیچید و از نوار بسته‌بندی یا روکش کشی استفاده کنید؛ تا پتوها را در جای خود ثابت کنید. با این پوشش، شما از وارد آمدن ضربه‌های احتمالی به محصولتان جلوگیری به عمل می‌آورید.

👈

در مقاله اجاره‌نشینی و مشکلات خرید گاوصندوق که چندی پیش در همین سایت منتشر شد، درباره مسائل و مشکلاتی که اجاره‌نشینان در هنگام خرید گاوصندوق با آن روبرو هستند، توضیح داده شده است.

eq3xonzswqhdwqozqiwc

۳-تجهیزات حرکت را آماده کنید!

Dolly  یا هند تراک (hand truck) وسیله‌ایست که حمل گاوصندوق را خیلی آسان می‌کند. برای اینکه ادامه مسیر راحت‌تر انجام دهید، یک هندتراک خوب اجاره کنید. اما قبل از اجاره کردن آن، باید بدانید مقاومت هندتراکی که اجاره می‌کنید؛ باید تحمل وزن محصول شما را داشته باشد. پس قبل از رزرو حتما این موضوع را به‌خاطر داشته باشید و وزن دقیق محصولتان را چک کنید.

۴-وقت آن رسیده که استراتژی خروج را عملی کنیم

حالا وقت آن رسیده که حمل گاوصندوق‌تان را آغاز کنید. برای این‌کار مواظب باشید نکته‌ای از قلم نیفتد. مثلا عرض تمام درها و نقاط تنگ را اندازه بگیرید و با مقایسه آن با محصولتان مطمئن شوید مشکلی برایتان پیش نمی‌آید. مسیر دقیق‌تان را ترسیم کنید و شخصی را در جلو قرار دهید که ورزیده‌تر بوده و به مسیر آشناتر باشد.

۵-از کف و دیواره‌ها غافل نشوید

کف و دیواره‌های مسیرتان را از درب خانه تا ورودی کامیون با پتو و پارچه، یا کارتون‌های ضخیم بپوشانید. مطمئنا نمی‌خواهید در صورت وارد آمدن ضربه، کف و دیواره‌های منزلتان را نیز عوض کنید.

۶-آن را روی هندتراک، محکم کنید

باید صندوقتان را را طوری روی دالی بگذارید؛ که تعادل وزنی رعایت شود. بعد از قدم شما نیاز دارید برای حمل گاوصندوق، ان را با تسمه و طناب به دالی یا هندتراک محکم کنید. طناب‌ها را تا جای ممکن سفت کنید و از تعادل وزنی آن مطمئن شوید تا خطر واژگونی آن وجود نداشته باشد.

۷-گوشه‌ها و پله‌ها؛ یک سد بزرگ برای حمل گاوصندوق

چرخیدن یا همان pivot مشکل‌ترین کار شما به‌خصوص در پاگرد پله ها خواهد بود. گاو صندوق را خیلی آرام روی پتو و برروی پله‌ها بلغزانید و از یکی از دوستانتان بخواهید از پشت سر، شما را حمایت کند. خطرناک‌ترین مرحله، همین عبور از پله‌هاست.

th

۸-ادامه حمل گاوصندوق را به کامیون‌ها بسپاری

در ادامه راه حمل گاوصندوق شما نیاز به یک کامیون با رمپ بارگیری دارید. درضمن محفظه این کامیون باید به اندازه‌ای باشد که کفاف حجم صندوق شما را بدهد. دقت کنید که شیب این رمپ باید مطابق استاندارد طراحی شده باشد. بعد از ورود وسیله به کامیون، آن را با طناب‌ها و تسمه‌ها مجددا به ککامیون نصب کنید تا در حین حرکت تکان نخورد.

۹-امنیت، امنیت و باز هم امنیت

همیشه و همواره امنیت را در اولویت قرار دهید. چه در حمل گاوصندوق چه در هر کار دیگری. در ادامه چند توصیه کوتاه به شما می‌کنیم که حمل گاوصندوق را با امنیت بیشتری انجام دهید:

  • بعنوان یک فرد مبتدی در حمل گاوصندوق، محددیت‌های خودتان را بشناسید و از قبل با یک متخصص مشورت کنید.
  • لباس گشاد، کفش راحت و محافظ مچ پا ببندید. همچنین انگشت‌های دست و پای خود را با دستکش‌های حرفه ای و جوراب محکم محافظت کنید.

۱۰-حمل گاوصندوق، خطرناک‌تر از آنچه از دور پیداست!

جابه‌جا کردن گاوصندوق از آنچه فکر می کنید؛ تخصصی‌تر و دشوارتر است. خطرات احتمالی این کار را از پیش درنظر بگیرید و سپس شروع به هر اقدامی بکنید.

یک دیدگاه بگذارید

به راهنمایی نیاز دارید؟ در واتس‌اپ پیام ارسال کنید
preloader