دفتر مرکزی
دفتر مرکزی
شهرستان‌ها
+98 21 -91302266 تهران - خیابان مطهری-تقاطع سهروردی-به سمت بهشتی پلاک289 شنبه - پنجشنبه: 9:00 الی 17:00
+98 21 86071623 برای اطلاع از سایر نمایندگی ها با شماره مقابل تماس بگیرید شنبه - پنجشنبه: 9:00 الی 17:00
گواهی‌نامه معتبر
ISO 9001:2008
برترین برندها
رتبه 1 در کره
نماینده انحصاری
در ایران
مشاهده قیمت ها

گاوصندوق دو درب | کمد مقاوم بایگانی بخریم یا گاوصندوق دو درب؟

گاوصندوق دو درب چه تفاوتی با کمد بایگانی و یا اصطلاحا پودپانزر دارد؟ تفاوت محدوده قیمت گاوصندوق دودرب و کمد بایگانی چقدر است؟ و دلیل این تفاوت قیمت چیست؟ اگر قصد خرید کمد بایگانی نسوز و یا گاوصندوق دو درب را دارید، قبل از خرید حتما این مقاله را بخوایند تا بتوانید با اطمینان بیشتری نسبت به خریدمحصول خود اقدام نمایید.

کمد بایگانی بخرم یا گاوصندوق دو درب ؟

کمد بایگانی مقاوم و گاوصندوق دو درب، هر دو در برخی از سازمان‌ها و ادارات که اسناد و مدارک زیادی برای نگهداری دارند، استفاده می‌شوند. فضای داخلی این محصولات برای قرار دادن اسناد در سایزهای مختلف با طبقه‌های متحرک و قابل تنظیم طراحی شده است.

گاوصندوق دو درب با اینکه ظاهری شبیه به کمد بایگانی دارد، اما کاملا یک گاوصندوق است که در ابعاد بزرگ ساخته شده است. این گاوصندوق برای نگهداری اسناد، مدارک، دارایی‌ها، و هر وسیله ارزشمندی‌ست که نیاز به نگهداری با امنیت بالا دارد. ویژگی‌های گاوصندوق دو درب دقیقا عین گاوصندوق است. یعنی نسوز بودن، وزن قابل قبول، بدنه بسیار محکم، و سیستم رمز فوق‌العاده امنیتی.

در حالی که کمد بایگانی همانطور که از نامش پیداست، صرفا یک کمد است آن هم برای نگهداری پوشه ها و اسناد دم دستی. اگر برای خرید کمد بایگانی جستجو کرده باشید، حتما با کمدهای بایگانی زیادی روبرو می‌شوید: کمد بایگانی فلزی، کمد بایگانی اداری، کمد بایگانی ریلی، کمد بایگانی نسوز

تفاوت کمد بایگانی با گاوصندوق دو درب

گاوصندوق دو درب با کمد مقاوم بر خلاف شباهت‌های ظاهری زیادی که دارند دو محصول با ویژگی های امنیتی کاملا متفاوت هستند. اما چقدر از این ویژگی‌ها در کمدهای بایگانی وجود دارد؟ درجه نسوز بودن و سطح امنیت انها چقدر بالاست؟ پاسخ به این پرسش زمانی ارزشمند می‌شود که می‌خواهید تصمیم بگیرید داخل کمد بایگانی‌تان چه مواردی را می‌توانید نگهداری کنید.

از طرفی خرید گاوصندوق‌ دو درب و استفاده از آن، محدودیت‌های خاصی دارد و لازم است قبل از هزینه کردن برای خرید گاوصندوق دو درب بدانید با چه چالش ها و محدودیت هایی روبه‌رو هستید. پس برای تصمیم در خرید کمد بایگانی یا گاوصندوق نسوز حتما باید ویژگی های هرکدام را بدانید و تفاوت ان‌ها را با هم بسنجید. به این صورت خیلی راحت‌تر می‌توانید انتخاب درستی داشته باشید.

قوی‌تر بودن بدنه گاوصندوق دو درب

کمدهای مقاوم اغلب از یک لایه ورق فولادی ساخته می‌شوند و روی این ورق‌ها قفل‌های دیجیتال یا مکانیکی سوار می‌شود. بدنه فلزی کمد بایگانی هیچ گونه مقاومتی در برابر ضربه‌های خارجی و یا آسیب فیزیکی نیز ندارد. این کمدها به راحتی با ساده‌ترین وسایل تخریبی، مثل دریل معمولی قابل تخریب هستند.

کمد بایگانی نسوز نیست!

در کمدهای مقاوم لایه عایق حرارتی وجود ندارد و محصول نسوز نیست. کمد های مقاوم اغلب در مواردی به کار می رود که دغدغه‌ای از بابت آتش سوزی و تهدید اسناد و مدارک وجود نداشته باشد. در برخی از شرکت‌ها محیط قرار گیری اسناد عایق بندی می‌شود و به سیستم‌های اعلام و کنترل حریق مجهز می‌شوند که در این شرایط استفاده از کمدهای مقاوم پیشنهاد می‌شود که مقرون به صرفه تر است.

اما کمدهای بایگاانی نسوز چه‌طور؟ برخی از کمد های بایگانی یا پودپانزر به صورت نسوز طراحی می شوند که در اینصورت در اطلاعات محصول این ویژگی کامل درج می‌شود. البته در کمدهای بایگانی و پودپانزر نسوز میزان مقاوم محصول به اندازه یک گاوصندوق دو درب نیست. بنابر این حتما هنگام خرید کمد بایگانی نسوز به این نکتهدقت کنید که در چه مدت زمانی و تا درجه‌ای و برای چه وسایلی نسوز است!

گاوصندوق دو درب

✔️ گاوصندوق دو درب همانطور که در تصویر روبه‌رو می بینید یک گاوصندوق با ابعاد بزرگ تر است که تمام ویژگی های امنیتی یک گاوصندوق را دارد. در این گاوصندوق ها از ورق های فولاد با ضخامت بالا استفاده می شود که اغلب در برابر دریل، دیلم و ابزارهای مکانیکی مقاوم و امن هستند. سیستم های رمزنگاری در این گاوصندوق ها با سرعت عملکرد بالایی طراحی می شود تا باز و بسته کردن آنها زمانبر نباشد. به طور کلی این گاوصندوق ها اغلب محصولاتی با سطح امنیتی بالا هستند که خیال شما را از بابت اسناد و مدارک تان راحت می کند.

مشاوره و سفارش گاوصندوق دو درب و کمد های مقاوم

با کارشناسان ما تماس بگیرید

 02191302266

✔️ یک نکته مهم در گاوصندوق های دو درب نسوز بودن آنهاست. دقیقا برخلاف کمدهای مقاوم این محصولات دارای عایق نسوزی هستند که محصول را در شرایط آتش سوزی مقاوم می‌کند. میزان نسوز بودن این محصولات با توجه به موقعیت قرار گیری محصول و میزان خطرات محیطی متفاوت است. به طور کلی یک گاوصندوق نسوز با این ویژگی ها از حدود 1 ساعت تا 3 ساعت در دمای بالای 900 درجه سانتی گراد باید نسوز باشد.

تفاوت ابعاد کمد بایگانی دو درب با ابعاد گاوصندوق

نکته مهم دیگر در خصوص این دو محصول تفاوت قیمت آنهاست. یکی از عوامل موثر روی قیمت گاوصندوق ابعاد محصول است. از آنجایی که این محصولات دو درب اغلب در ارتفاع بالای 1 متر و 70 طراحی می شوند قیمت بالاتری نیز دارند. در کمدهای بایگانی به دلیل تک لایه بودن درب و بدنه، استفاده از ورق های نازک تر فولادی و همچنین حذف ماده عایق بی دوجداره قیمت محصول به میزان قابل توجهی کاهش پیدا می کند. 

در اینجا با بررسی تفاوت گاوصندوق دو درب و کمد های بایگانی باید بتوانید تصمیم بگیرید که دقیقا به کدام یک نیاز دارید. در خرید هر دو مدل محصولات یک سری نکات مهم وجود دارد که حتما باید قبل از خرید لحاظ کنید.

یکی از خطراتی که در خصوص این محصولات وجود دارد دقیقا وزن محصولات است. اغلب وزن این محصولات بالای 1 تن است و زیربنای محیط باید استحکام کافی برای برای تحمل وزن بالا در واحد مربع را داشته باشد. قبل از خرید این محصولات حتما باید از نیروی کارشناس ماهر و یا یک مهندس ساختمان که اشراف کامل به این موضوع دارد مشورت کنید. اگر ساختمان مقاومت کافی برای یک محصول سنگین وزن را نداشته باشد در مرور زمان می تواند باعث نشست کردن و حتی آوار شدن ساختمان شود.

مشکلات مربوط به جابجایی و حمل و نقل

بعد از بررسی میزان استحکام بنا باید به فکر جابجایی و حمل و نقل محصول باشید. جابجایی این محصولات بر اساس موقعیت ساختمان یا به کمک جرثقیل و یا نیروهای باربری مخصوص انجام می شود. اگر فضای تراس و یا ورودی مشخصی وجود داشته باشد اغلب به کمک جرثقیل صندوق وارد محیط ساختمان می شود در غیر اینصورت صندوق به کمک نیروهای باربری مخصوص و از طریق پله ها انجام می شود. قبل از هر اقدامی برای این محصولات پیشنهاد می کنیم از یک کارشناس ماهر کمک بگیرید تا در خصوص امکان حمل و نقل و جابجایی محصول همه چیز را برآورد کند. عرض راه پله ها و پاگردها، ورودی های ساختمان، تعداد طبقات همه باید قبل از خرید گاوصندوق برآورد شود.

تفاوت گاوصندوق دو درب و کمد بایگانی مقاوم

نکات مربوط به کمد های بایگانی مقاوم

در انتخاب و تصمیم گیری درباره این محصولات ضخامت ورق فولاد به کار رفته و نوع سیستم رمز از همه چیز مهم تر است. کمد های مقاوم اغلب وزن سنگینی ندارند و به لحاظ جابجایی و مقاومت ساختمان به مشکلی برنخواهید خورد. اما ضخامت ورق به کار رفته و نوع سیستم حتما باید بررسی شود. از محصولات با ورق های نازک استفاده نکنید چرا اختلاف قیمت قابل توجهی با کمدهای مقاوم با ورق های مستحکم تر ندارند.

در خرید محصولات امنیتی قبل از هر چیز باید به یک درک درستی از نیاز و دغدغه ای که دارید برسید. اقلامی که قرار است نگهداری کنید، محل قرار گرفتن محصول، ارزش دارایی ها همگی روی انتخاب نوع محصول موثر هستند. اگر به دنبال یک فضای مطمئن برای نگهداری اسناد هستید و دغدغه ای از بابت نسوز بودن و امنیت آنها ندارید کمد های بایگانی گزینه مناسبی هستند. اما اگر اسناد مهمی برای نگهداری دارید که آسیب به آنها به هر دلیلی غیرقابل جبران است کمد های بایگانی نمی توانند پاسخگو دغدغه و نیاز شما باشند. در این شرایط بر اساس موقعیت مکانی که دارید باید سراغ گاوصندوق دو درب و یا یا گاوصندوق اداری کوچک تر باشید.

2 پاسخ
    1. مهدیه ابراهیمی

      گاوصندوقی که در عکس مشاهده می‌کنید، گاوصندوق مدل ES-700 برند ایگل می‌باشد. وزن آن ۶۷۰ کیلوگرم است. البته در حال حاضر این محصول موجود نمی‌باشد. ولی محصولات دیگری با همین حدود وزن و ابعاد جایگزین شده‌اند. برای دریافت مشاوره رایگان و معرفی این محصول می‌توانید با شماره تلفن تماس۰۲۱۸۶۰۷۲۹۰۰ حاصل نمایید.

یک دیدگاه بگذارید

به راهنمایی نیاز دارید؟ در واتس‌اپ پیام ارسال کنید
Call Now Buttonهمین حالا تماس بگیرید. preloader