دفتر مرکزی
دفتر مرکزی
شهرستان‌ها
+98 21 -91302266 تهران - خیابان مطهری-تقاطع سهروردی-به سمت بهشتی پلاک289 شنبه - پنجشنبه: 9:00 الی 17:00
+98 21 86071623 برای اطلاع از سایر نمایندگی ها با شماره مقابل تماس بگیرید شنبه - پنجشنبه: 9:00 الی 17:00
گواهی‌نامه معتبر
ISO 9001:2008
برترین برندها
رتبه 1 در کره
نماینده انحصاری
در ایران
مشاهده قیمت ها

گاوصندوق جواهر و نکات مهم در انتخاب آن

آیا شما به گاوصندوق جواهر احتیاج دارید؟ ارزش جواهرات شما چقدر است؟ آن ها را کجا نگهداری می کنید؟ کشو و دراورهای میز آرایش ؟

اگر به جواهرات علاقه دارید و همیشه به دنبال طرح های جدید در این زمینه هستید شما دقیقا نیاز به یک گاوصندوق جواهر دارید تا بتوانید از آن ها خوب نگهداری کنید. گاوصندوق جواهر برای هر کسی مناسب نیست، اگر تعداد جواهرات شما کم است یک گاوصندوق که برای نگهداری اسناد و مدارک و پول ها دارید کفایت می کند. گاوصندوق جواهر به کسی توصیه می شود که کلکسیونی از جواهرات برای خود دارد و همیشه به این کلکسیون طرح های جدید اضافه می شود. اگر شما جزء این دسته از افراد هستید قبل از هرچیزی باید امنیت این جواهرات را تامین کنید. در این نوشته سعی کردیم تمامی ویژگی هایی که برای یک گاوصندوق جواهر به آن نیاز است را بررسی کنیم تا در نهایت بتوانید یک گاوصندوق مناسب خریداری کنید.

در خرید گاوصندوق جواهر به چه مواردی باید دقت کرد؟

 گاوصندوق جواهر حتما باید ضد سرقت باشد

اصطلاح ضدسرقت برای گاوصندوق جواهرات خیلی پررنگ تر جلوه می کند و بیش از هرچیز دیگری باید به آن توجه کرد. گاوصندوق جواهرات حتما باید توسط یک استاندارد معتبر ضدسرقت، تایید شده باشد. استاندارد هایی مانند RSC می تواند به شما ضمانت بدهد که گاوصندوق شما امن خواهد بود. اما توجه کنید که به پایه ای ترین استاندارد RSC  اکتفا نکنید. قرار است یک بخش مهمی از دارایی هایتان را در گاوصندوق نگهداری کنید که ارزش زیادی دارد پس استاندارد های پایه مناسب شما نخواهد بود.  استاندارد RSC به عنوان یک رتبه امنیتی معروف گاوصندوق است که در سطح جهانی پذیرفته شده است. استاندارد RSC یک استاندارد آمریکایی است و جزء معدود استاندارد هایی است که در این زمینه مجوز فعالیت دارد و از سراسر دنیا برای تست محصولات، مشتری دارند. 

 نسوز بودن برای گاوصندوق جواهرات نیز الزامی است 

به جرات می توان گفت در تمامی راهنماهای خرید گاوصندوق از برند های معتبر به این موضوع به صورت کاملا تخصصی اشاره شده که نشان دهنده اهمیت این معیار در گاوصندوق است. نسوز بودن در تمامی گاوصندوق ها از گاوصندوق خانگی گرفته تا اسلحه و جواهرات صدق می کند. نسوز بودن گاوصندوق باید توسط استاندارد های معتبری تایید شده باشد. یکی از این استانداردهای معتبر استاندارد UL است که می تواند به شما ضمانت بدهد گاوصندوق نسوز دارید. حداقل کلاس نسوزی که شما احتیاج دارید UL 350  است. ما در این جا حداقل ها را از بهترین و سخت گیرانه ترین استاندارد های عنوان می کنیم. گاوصندوق دارای UL 350 1HR حداقل کلاس نسوزی است که شما به آن احتیاج خواهید داشت. استاندارد نسوز باید توسط یک مرکز معتبر باشد و به صورت لیبل روی گاوصندوق درج شده باشد. استاندارد ul به صورت یک نمودار زمان بر حسب دما است که مشخص می کند گاوصندوق در چه دمایی به چه مدت زمان مقاوم است. 

 چه قفلی برای گاوصندوق جواهر انتخاب کنیم ؟ 

انتخاب نوع قفل در هر گاوصندوقی اعم از خانگی و اداری تا اسلحه و جواهرات موضوع مهمی است که همیشه مورد بحث است چراکه انتخاب قفل یک موضوع امنیتی و همچنین شخصی است.عموما کمپانی های برای گاوصندوق جواهرات 3 نوع قفل روی آن ها به کار می برند.  

قفل های ترکیبی، قفل های تمام دیجیتال و  قفل بایومتریک

قفل بایومتریک عموما در گاوصندوق جواهرات طرفداران زیادی دارد ، چراکه نه نتها قفل امنی است بلکه دسترسی و سرعت عملکرد خوبی به شما خواهد داد. اما این موضوع را فراموش نکنید که همه این موارد در صورتی صدق می کند که قفل بایومتریک توسط یک برند معتبر طراحی شده باشد.

اما گفتیم انتخاب قفل یک موضوع شخصی نیز است. اگر شما به امنیت بیشتری نیاز دارید می توانید یک قفل ترکیبی انتخاب کنید. قفلی که از یک رمز عددی و یک رمز بایومتریک تلفیق شده باشد. این ترکیبی بودن قفل ممکن است زمان بیشتری برای باز کردن درب گاوصندوق نسبت به حالتی که صرفا بایومتریک انتخاب می کنید صرف کند اما می تواند امنیت خوبی را برای شما فراهم کند.  

 طراحی فضای داخلی در گاوصندوق جواهرات مهم است

گاوصندوق جواهرات باید باکس بندی شده باشد و برای جواهرات شما از پیش فکری شده باشد. این باکس بندی ها عموما توسط پارچه درجه یک روکش می شوند تا جواهرات شما آسیبی نبیند. در فضای داخلی و ابعاد گاوصندوق کمی آینده نگر باشید و جایی برای جواهراتی که قرار است به کلکسیون شما اضافه شود در نظر بگیرید. 

کلام آخر

گاوصندوق جواهرات باید یک گاوصندوق فوق امنیتی باشد که نسوز و ضدسرقت بودن آن توسط استاندارد های معتبر مانند RSC و UL تضمین شده باشد تا بتوان به عنوان یک گاوصندوق مناسب برای نگهداری جواهرات با ارزش روی آن حساب کرد. کمپانی هایی معتبری از جمله BROWN SAFES  هستند که در حیطه تولید گاوصندوق جواهرات موفق عمل کردند و جزء شرکت های معروف تولید کننده گاوصندوق جواهرات محسوب می شوند.  

یک دیدگاه بگذارید

به راهنمایی نیاز دارید؟ در واتس‌اپ پیام ارسال کنید
Call Now Buttonهمین حالا تماس بگیرید. preloader