دفتر مرکزی
دفتر مرکزی
شهرستان‌ها
+98 21 -91302266 تهران - خیابان مطهری-تقاطع سهروردی-به سمت بهشتی پلاک289 شنبه - پنجشنبه: 9:00 الی 17:00
+98 21 86071623 برای اطلاع از سایر نمایندگی ها با شماره مقابل تماس بگیرید شنبه - پنجشنبه: 9:00 الی 17:00
گواهی‌نامه معتبر
ISO 9001:2008
برترین برندها
رتبه 1 در کره
نماینده انحصاری
در ایران
مشاهده قیمت ها

۵ طرز فکر غلط مشتریان درباره گاوصندوق

گاوصندوق، یک محصول امنیتی بوده و آنقدر خاص و منحصر به فرد است؛ که کمتر کسی راجع به ویژگی های آن اطلاعات کامل دارد. بنابراین ممکن است در هنگام خرید ادعاهایی از تولیدکنندگان مختلف بشنویم؛ که شباهتی به واقعیت ندارند. در این مطلب می‌خواهیم این تفکرات غلط درباره گاوصندوق‌ها را بیان کنیم و شما را از بروز هر نوع اشتباهی منع کنیم. پس این مطلب را حتما تا انتها بخوانید.

تفکرات غلط درباره گاوصندوق‌ها

فروشندگان و تولید کنندگانی که در حوزه محصول خاصی مثل گاوصندوق فعالیت دارند؛ بعضا ادعاهایی در مورد محصولاتشان می‌کنند؛ که ممکن است مشتریان ناآگاه را به ورطه اشتباه بیندازد. اما اگر شما از قبل با ویژگی‌ها و تعاریف درست گاوصندوق آشنا باشید؛ اشتباهی رخ نمی‌دهد. در این مقاله ما سعی می‌کنیم ادعاهای اشتباه را که موجب ایجاد تصورات و انتظارات غلط از گاوصندوق می‌شود؛ برای شما لیست کنیم. این شما و این تفکرات غلط درباره گاوصندوق:

باور غلط درباره خرید گاوصندوق

۱-داشتنش بهتر از نداشتنش است؛ با هر قیمتی

گاهی افراد تصور می‌کنند خرید گاوصندوق، به تنهایی می‌تواند آن‌ها را از شر سارقین نجات دهد. اما این تفکر اشتباه محض است. اتفاقا خرید گاوصندوق ارزان و بی‌کیفیت، ممکن است شما را از داشتن امنیت محروم نیز بکند. این اتفاق در صورتی می‌افتد که با خرید گاوصندوق ارزان قیمت، به سارقان یا کسانی که ممکن است منزلمان را زیر نظر داشته باشند اطلاع دهیم که در منزل اشیاء باارزشی داریم. در حالی‌که یک محصول ارزان و بی‌کیفیت، توان نگهداری از اموال ما را ندارد. پس همیشه خرید گاوصندوق به هر قیمتی، کار درستی نیست.

بهترین کار این است که وقتی تصمیم به تجهیز منزلمان از لحاظ امنیت می‌گیریم؛ این کار را تمام کمال انجام دهیم و سراغ یک برند خوب و معتبر برویم که محصولات اثبات‌شده‌ای داشته باشد.

۲-هرچه درب و بدنه ضخیم‌تر، بهتر!

گاهی افراد فکر می‌کنند این ضخامت درب و بدنه محصول است که از باز شدن در برابر دیلم و سایر ابزارهای دستی مقاومت می‌کند. اما این تصور کاملا غلط است. اگر سارقی مجهز به یکی از این ابزارها باشد، دیگر فرقی نمی کند درب محصول شما چند سانت ضخامت دارد؛ ۳ سانت یا ۱۰ سانت. آنچه در این‌جا مهم است نحوه طراحی این درب و بدنه آن است. گاوصندوقی که امنیت بالایی داشته باشد؛ امنیت درب و بدنه را با طراحی پلکانی آن تأمین می‌کند. در این صورت حتی با دیلم و ابزارهای دستی هم نمی‌توان درب محصول را گشود. برخی از محصولات برای طراحی‌شان تا ۳ پلکان استفاده می‌کنند. این پلکان‌های تودرتو باعث مقاومت بسیار بالا در برابر دیلم شده و امنیت آن را افزایش می‌دهند. بنابراین آنچه امنیت درب گاو صندوق را تأمین می‌کند ضخامت آن نیست بلکه طراحی پلکانی آن است.

۳-نسوز بودن، یک ویژگی اضافه

اینکه گاوصندوق نسوز باشد؛ به حدی مسئله مهمی‌ست که اصلا نمی‌توان از آن چشم‌پوشی کرد. گاوصندوق نسوز اگر به اندازه امنیت بالای بدنه اهمیت نداشته باشد؛ کمتر از آن مهم نیست. بدنه گاوصندوق‌های نسوز از مواد آلیاژ نسوز ساخته می‌شود و اگر طبق استانداردهای معتبر تعبیه شده باشد؛ باید در دمای کوره سالم بماند. به‌طوریکه دما را به هیچ وجه به داخل محصولتان راه ندهد. مثلا استاندار نسوز ul  آمریکا، که معتبرترین استاندارد را در بحث گاوصندوق نسوز ارائه می‌دهد، تعیین می کند محصولات باید حداقل در دمای ۹۴۵ درجه و به مدت ۱ ساعت نسوز باقی بمانند.

تفکر غلط درباره گاوصندوق نسوز

۴-هرچه وزن بیشتر، بهتر

گاهی افراد تصور می‌کنند وزن بالای محصول، امنیت آن را تأمین می‌کند. این در حالی‌ست که بسیاری از گاوصندوق‌های خانگی خوب و معتبر، وزن سبکی دارند. درواقع از آن‌جا که گاوصندوق خانگی قرار است در منزل و برای نگهداری برخی موارد اندک استفاده شود؛ معمولا آنقدر‌ها غول پیکر و سنگین نیست بلکه فضایی متناسب با همان وسایل ارزشمند موجود در منزل دارد. اگر برایتان سوال است که این تناقض چگونه حل می‌شود؛ باید بگوییم به سادگی. یک ویژگی بسیار آسان اما فوق‌العاده مهم در اکثر گاوصندوق‌های خانگی تعبیه شده است؛ که نه تنها وزن سبک آن را جبران میکند؛ بلکه امنیتی چندین برابر نیز به آن اعطا می‌کند. ویژگی که در قالب اشتباه چهارم به آن خواهیم پرداخت:

۵-گاوصندوقم نیاز به نصب ندارد

ویژگی که از آن سخن می‌گوییم؛ نصب گاوصندوق به زمین است. با استفاده از یک رول بولت ۱۳ سانتیمتری، محصول شما به زمین نصب می‌شود. علاوه بر اینکه با نصب، محصول تا ۷۰۰ کیلوگرم وزن می‌گیرید، در برابر لنگر انداختن نیز مقاوم می‌شود. چرا که صندوق را در سه کنج نصب می‌کنند. بنابراین وقتی سارق در حال تلاش برای از جا کندن این محصول است؛ از هر طرف که تلاش کند؛ محصول به دیوار برخورد می‌کند. بنابراین این ویژگی، یک آپشن فوق‌العاده برای محصول شماست که توصیه می‌کنیم هر محصولی با هر وزنی تهیه می‌کنید؛ حتما آن را به زمین نصب کنید.

گاهی افراد می‌گویند ممکن است سارقین چند نفر باشند و با ابزارهای گوناگون بتوانند محصول را از جا بکنند. همانطور که گفتیم؛ نصب، تا ۷۰۰ کیلوگرم به محصول شما وزن می‌دهد؛ بنابرای جدا کردن آن حتی اگر میسَر باشد؛ کار ۱ الی ۴ ساعت تلاش با ابزارهای مختلف است. این جاست که ویژگی‌های دیگر محصول نیز می‌توانند به کمکتان بیایند. مثلا داشتن آلارم ضد سرقت. وقتی سارقین برای از جا کندن صندوق به آن نیرو وارد می‌کنند؛ این لرزش‌ها و نیروها باعث به صدا درآمدن یک آژیر بلند می‌شود. بنابراین سارق جرأت بیشتر ماندن در منزل شما را نخواهد داشت.

تفکر غلط درباره سارقان گاوصندوق

۶-سارق با دیدن گاوصندوق غول‌پیکر می‌ترسد!

تصویری که شرکت‌های تولیدکننده گاوصندوق در دهه‌های پیش از محصولاتشان ارائه می‌داند؛ تصویری بزرگ و مخوف از یک گاوصندوق غول‌پیکر بود که سارقین را می‌ترساند. اما واقعیت امر چیز دیگریست. درواقع امروزه دیگر سارقان آنقدر به اطلاعات روز دنیا مجهز شده‌اند که با دیدن یک گاوصندوق بزرگ، نه تنها جا نمی‌زنند؛ بلکه انگیزه بیشتری برای سرقت پیدا می‌کنند. چرا که خواهند فهمید حتما درون این صندوق یک شئ باارزش پنهان شده است. بنابراین تا حد انکان باید ویژگی‌های امنیتی را برای گاوصندوق در نظر گرفت. سعی کنید رتبه امنیتی گاوصندوقی که انتخاب می کنید؛ بالا باشد. خودتان نیز چند نکته ساده اما مهم را از یاد نبرید. مثلا کلید یدک گاوصندوق را در منزل پنهان نکنید. و یا قفل کردن محصول را پس از هربار استفاده از یاد نبرید.

در این مطلب تلاش کردیم چند تا از اشتباهات رایجی که در مورد گاوصندوق وجود دارد را برای شما رفع کنیم. آیا شما تا کنون تصور غلطی راجع به این محصول داشته‌اید؟ لطفا نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

یک دیدگاه بگذارید

به راهنمایی نیاز دارید؟ در واتس‌اپ پیام ارسال کنید
Call Now Buttonهمین حالا تماس بگیرید. preloader