دفتر مرکزی
دفتر مرکزی
شهرستان‌ها
+98 21 -91302266 تهران - خیابان مطهری-تقاطع سهروردی-به سمت بهشتی پلاک289 شنبه - پنجشنبه: 9:00 الی 17:00
+98 21 86071623 برای اطلاع از سایر نمایندگی ها با شماره مقابل تماس بگیرید شنبه - پنجشنبه: 9:00 الی 17:00
گواهی‌نامه معتبر
ISO 9001:2008
برترین برندها
رتبه 1 در کره
نماینده انحصاری
در ایران
مشاهده قیمت ها

استاندارد KSG چیست؟

استاندارد KSG جزء آن دست از آزمایش هایی که به جهت تعیین میزان مقاومت گاوصندوق در آتش سوزی انجام می شود. این استاندارد محصولات را در میزان مقاومت در برابر آتش سوزی 3 دسته می کند. کمترین میزان مقاومت محصول طبق این استاندارد 1 ساعت در دمای 924 درجه است و بیشترین آن 3 ساعت در دمای 1122 است. قبل از ادامه بحث و بررسی دقیق هر کدام از لول های این استاندارد باید بدانید استاندازد KSG صرفا برای اقلام کاغذی تعریف شده. بنابراین اگر در میان وسایلی که می خواهید نگهداری کنید اقلام دیجیتال و یا مغناطیسی وجود دارد استاندارد KSG مناسب نخواهد بود. 

در تصمیم گیری برای گاوصندوق بحث نسوز بودن جزء آن فاکتور هایی است که نباید از آن غافل شد. در گاوصندوق نسوز برای اطمینان از میزان مقاومت آن ها باید به استاندارد های معتبری که محصولات تست و درجه بندی می کنند استناد کرد و چه بهتر که این تاییدیه ها از مراکز بین المللی باشد تا هیچ جای شک و تردیدی در میزان مقاومت محصول باقی نگذارد. 

دسته بندی استاندارد KSG

این دسته بندی بیشتر بر اساس زمان مقاومت محصولات انجام شده. البته در دمای محیط هم کمی با هم اختلاف دارند اما تمرکز اصلی تان را باید روی زمان بگذارید. برای تعیین اینکه کدام یک از این درجه ها برای شما مناسب است باید عوامل زیادی از جمله محیطی که محصول در آن قرار می گیرد و میزان خطرات محیطی را در نظر بگیرید. اگر برای محیط های صنعتی به دنبال محصول هستید بهتر است محصولی با استاندارد های بالاتر انتخاب کنید. 

  1. استاندارد KSG 4500_60

گاوصندوق دارای استاندارد KSG 4500_60 در دمای بیرونی 924 درجه سانتی گراد به مدت یک ساعت مقاوم بوده و دمای داخلی آن از 177 درجه سانتی گراد در این زمان بالاتر نخواهد رفت.

  1. استاندارد KSG 4500_120

طبق این استاندارد گاوصندوق در دمای بیرونی 1010 درجه سانتی گراد به مدت دو ساعت نسوز بوده و دمای داخلی آن از 177 درجه سانتی گراد بالاتر نخواهد رفت.

  1. استاندارد KSG 4500_180

این استاندارد مقاوم ترین نوع استاندارد KSG  در برابر حریق است و به معنای مقاومت گاوصندوق به مدت 3 ساعت در دمای بیرونی 1122 درجه سانتی گراد می باشد. در طی این زمان دمای داخل گاوصندوق از 177 درجه سانتی گراد بالاتر نخواهد رفت. 

استاندارد KSG

استاندارد های یک گاوصندوق چقدر روی قیمت آن محصول موثر هستند؟

در زمان آتش سوزی به دلیل دمای بالای محیط احتمال سقوط  آوار و  اجسام زیاد است، در استاندارد ها حتما باید این مورد لحاظ شود و مقاومت گاوصندوق در دمای بالا همزمان با سقوط و فشار آوار سنجیده شود، KSG جزء آن دسته از استاندارد هایی است که تمام موارد را لحاظ کرده و ضمانت داده است.

زمانیکه یک محصول در لیست استاندارد های معتبر جهانی قرار می گیرد و موفق به عبور از تست های دشوار این مراکز می شود در واقع توانسته یک اعتماد جهانی را جلب کند که قطعا روی قیمت گاوصندوق تاثیرگذار خواهد بود. اما این موضوع قیمت گاوصندوق باعث نشود که محصولی با سطح پایین تر انتخاب کنید. قیمت گاوصندوق را فدای کیفیت آن نکنید. در خرید گاوصندوق حتما به تاییدیه هایی که محصول دریافت کرده دقت کنید. عموما مهم ترین تاییدیه های یک محصول روی قسمت داخلی درب آن درج می شود.

یک دیدگاه بگذارید

به راهنمایی نیاز دارید؟ در واتس‌اپ پیام ارسال کنید
Call Now Buttonهمین حالا تماس بگیرید. preloader