دفتر مرکزی
دفتر مرکزی
شهرستان‌ها
+98 21 86072900 تهران - خیابان سپهبد قرنی -خیابان کلانتری - پلاک 55 - طبقه سوم شنبه - پنجشنبه: 9:00 الی 17:00
+98 21 86071623 برای اطلاع از سایر نمایندگی ها با شماره مقابل تماس بگیرید شنبه - پنجشنبه: 9:00 الی 17:00
گواهی‌نامه معتبر
ISO 9001:2008
برترین برندها
رتبه 1 در کره
نماینده انحصاری
در ایران
مشاهده قیمت ها

چطور از رتبه بندی گاوصندوق در انتخاب محصول استفاده کنیم؟

رتبه بندی گاوصندوق ها بر چه اساس است؟ چند نوع رتبه بندی در گاوصندوق ها وجود دارد و هر کدام چه کمکی به ما می کنند؟ اگر گاوصندوق ها در سطح بین المللی و مطابق استاندارد های جهانی تولید شده باشند یک سری رتبه بندی های مشخص دارند که بر اساس امنیت و کیفیت یا حتی ارزش اقلامی که می تواند داخل آن قرار بگیرد انجام می شود. این رتبه بندی گاوصندوق به مشتری کمک می کند تا راحت تر بتواند در انتخاب گاوصندوق تصمیم بگیرد و محصولی را انتخاب کند که دقیقا متناسب با نیاز ها و دغدغه های شخص است. در اینجا می خواهیم درباره انواع رتبه بندی و امتیاز دهی گاوصندوق ها صحبت کنیم، ببینیم از هر کدام از آنها چطور می توان در انتخاب گاوصندوق استفاده کرد.

✅ رتبه بندی نسوز (Fire Rating )

نسوز بودن یکی از ویژگی های اساسی در هر گاوصندوقی است که حتما باید وجود داشته باشد اما هر گاوصندوق نسوزی برای همه اقلام، کاربرد و محیط ها مناسب نیست. گاوصندوق نسوز که در یک محیط صنعتی قرار می گیرد قطعا با اقلام متفاوت با سایر محصولات است. اما معیاری که بتواند به ما کمک کند تا دقیقا گاوصندوق نسوز مناسب با شرایط مان را انتخاب کنیم رتبه بندی است که روی گاوصندوق ها انجام می شود.   

در رتبه بندی نسوز، گاوصندوق ها بر اساس میزان مقاومتی که در شرایط آتش سوزی دارند تست و رتبه بندی می شوند که بر اساس این رتبه بندی ها به شما کمک می کند تا بر اساس جنس اقلامی که قرار است داخل گاوصندوق نگهداری کنید تصمیم بگیرید. رتبه نسوز بر اساس جنس اقلام، زمان مقاومت و دمای محیط تعیین می شود. یکی از معتبر ترین رتبه بندی های نسوز استاندارد UL آمریکا است. UL کامل ترین و حتی سخت گیر ترین استانداردی است که محصولات را در این زمینه دسته بندی می کند.

✅ رتبه بندی امنیت و سرقت (Security Rating )

امنیت گاوصندوق در برابر سرقت و دستبرد دقیقا اساسی ترین دغدغه مشتریان گاوصندوق است اما این ویژگی در یک گاوصندوق تحت تاثیر عوامل مختلفی مانند جنس متریال به کار رفته در گاوصندوق، نوع سیستم رمزنگاری، لولاها و زبانه های قفل و حتی ضخامت فولاد به کار رفته در گاوصندوق متغیر است.

در رتبه بندی امنیت و سرقت محصولات در شرایط سخت آزمایش می شوند تا مشخص شود هر محصول دقیقا چقدر در برابر آسیب های مکانیکی یا هکر ها مقاوم است. در این آزمایش ها محصولات از جهات مختلف با ابزارهای مکانیکی متفاوت مانند پتک، دریل، هوابرش، دیلم و یا هر وسیله دیگری که برای آسیب رساندن به گاوصندوق وجود دارد آزمایش می شود. معروف ترین استاندارد ضدسرقت گاوصندوق استاندارد rsc آمریکا است. طبق استاندارد rsc محصولات بر اساس کاربردشان به سه دسته تقسیم می شوند. محصولاتی با ضریب امنیت مناسب برای خانه ها ( RSC LEVEL 1 ) ، ادارات و سازمان ها ( RSC LEVEL 2 ) و دسته سوم محصولات فوق امنیتی ( RSC LEVEL 3  ) که مخاطبان خاص خودشان را دارند.

این رتبه بندی ها به صورت یک لیبل روی قسمت داخلی درب محصول درج می شود که نشان دهنده میزان امنیت محصول است. استفاده از این لیبل ها و متوجه شدن مفهوم این نماد ها نیازمند یک سری اطلاعات اولیه از این استاندارد هاست.

رتبه نقدینگی ( Cash Rating )

رتبه نقدینگی بر اساس رتبه امنیت و نسوز بودن محصول تعیین می شود. رتبه نقدینگی دقیقا یک مبلغ مشخص را برای یک محصول تعیین می کند و اینطور شما می توانید بر اساس ارزش دارایی هایتان محصول مناسب را انتخاب کنید. رتبه نقدینگی شاید بهترین راه برای انتخاب محصول مناسب در بازار باشد اما متاسفانه در همه برند ها انجام نمی شود.

✅ رتبه بندی بیمه (Insurance Rating )

رتبه بندی بیمه دقیقا بر اساس امنیت و رتبه نقدینگی انجام می شود. به قولی یک تضمین برای ادعایی است که کمپانی ها روی محصولات شان دارند. به کمک رتبه بیمه در صورت هر گونه آسیب و از دست دادن دارایی ها بخش مهمی از خسارت وارد شده به صاحب جبران می شود. رتبه بندی بیمه به نوعی مطابق سایر امتیاز ها و رتبه بندی های گاوصندوق مشخص می شود. هر مقداری که در رتبه بندی نقدی و حتی امنیتی مشخص شده باشدتوسط کمپانی بیمه می شود تا در صورت بروز حادثه بتواند خسارت وارد شده را جبران کند. البته استفاده از رتبه بیمه یک سری قوانین امنیت محیطی نیز دارد که باید در محل وجود داشته باشد مثلا یکی از آنها مجهز بودن محیط به دوربین های مداربسته است تا فرآیند سرقت و یا آسیب به گاوصندوق کامل در آن ثبت شده باشد.

آیا رتبه بندی گاوصندوق در همه محصولات وجود دارد؟

رتبه بندی نسوز و ضدسرقت بودن جزء آن فاکتور هایی است که باید در همه محصولات وجود داشته باشد. اما رتبه نقدینگی و بخصوص بیمه جزء پارامتر های عمومی نیست و صرفا برخی برند ها برای محصولاتشان می گیرند. رتبه بیمه ممکن است روی محصولات وارداتی به ایران وجود داشته باشد اما طبیعتا به دلیل مشکلات و تحریم ها امکان پشتیبانی وجود ندارد. اما به عنوان یک تضمین برای امنیت و کیفیت محصول می تواند گزینه خوبی باشد.

یک دیدگاه بگذارید

به راهنمایی نیاز دارید؟ در واتس‌اپ پیام ارسال کنید
preloader