چیز هایی که به جای نگهداری در بانک، باید در صندوق خانگی نگهداری کنیم

چیز هایی که به جای نگهداری در بانک، باید در صندوق خانگی نگهداری کنیم

بسیاری اعتقاد دارند که امن ترین مکان برای نگهداری اشیاء با ارزش، صندوق امانات بانک است. ولی چه چیز هایی را بهتر است در گاوصندوق خانگی نگهداری کنیم؟
۱- به ندرت محتوای صندوق امانات بانک ها بیمه شده اند. در صورتی که اشیاء، معمولا تحت پوشش بیمه خانه و صاحب خانه است.
۲- پاسپورت ها و گواهینامه ها: جایگزین کردن این موارد بسیار دشوار است و در هنگام مسافرت با فرزندان در دسترس خواهند بود.
۳- لیست پزشکان خانوادگی، تجویز های پزشک، اطلاعات تماس درمانگاه ها و داروخانه هایی که استفاده می کنید: ممکن است به این موارد برای تهیه موجودی دارو نیاز داشته باشید که بر اساس نظمی مشخص نگهداری خواهند شد.
۴- سی دی ها یا هارد های قابل حمل که دارای اطلاعات و کپی هایی از عکس های خانوادگی است: اسکن کردن عکس های خانوادگی قدیمی و نگهداری نسخه دیجیتال آنها ایده جالبی است. خاطرات خانوادگی شما غیر قابل تکرار می باشند.
۵- کلید های صندوق امانات: اگر اشیاء با ارزشی را در صندوق امانات بانک نگهداری می کنید، باید مطمئن باشید که کلید این صندوق امانات در محل امنی نگهداری شود.
۶- مدارک مهم مربوط به سرمایه گذاری ها، برنامه ریزی های دوران بازنشستگی، حساب های بانکی، و اطلاعات تماس مربوط به آنها.
۷- اطلاعات مربوط به قرض های خاص، زمان های مربوط به آن و اطلاعات تماس و دسترسی  لازم به آن ها: محافظت از مدارک مالی و اعتباری خود در زمان آتش_سوزی و … بسیار مهم است.
۸- کپی مدارک قضایی شما از قبیل اختیارات حقوقی، وصیت نامه ها، وکالت نامه های سلامت و …
۹ – کپی وصیت نامه هایی که شما باید به آنها رسیدگی کنید. دسترسی به این مدارک از اهمیت زیادی برخوردار است، زیرا معمولا بانک ها، صندوق حاوی این مدارک را تا هنگام فوت فرد، مهر و موم می کنند.
۱۰ – اشیاء با ارزش: جواهرات، سکه ها، پول نقد و … که نیاز دارید هر از گاهی به آنها دسترسی داشته باشید.
۱۱-  کلید های زاپاس و سند اتومبیل ها: اهمیت زیادی دارد که بدانید که هنگام نیاز، کجا قرار دارند.
البته اینکه تصمیم بگیرید دقیقا چه چیزی در صندوق ضدحریق نگهداری کنید به شرایط شخصی شما اندازه محیط و محل قرارگیری گاوصندوق بستگی دارد.

ارسال نظر

پست های اخیر

چیز هایی که به جای نگهداری در بانک، باید در صندوق خانگی نگهداری کنیم

بسیاری اعتقاد دارند که امن ترین مکان برای نگهداری اشیاء با ارزش، صندوق امانات بانک است. ولی چه چیز هایی را بهتر است در گاوصندوق خانگی نگهداری کنیم؟ ۱- به ندرت محتوای صندوق امانات بانک ها بیمه شده اند. در صورتی که اشیاء، معمولا تحت پوشش بیمه خانه و صاحب خانه است. ۲- پاسپورت ها […]

آيا براي شرايط بحراني و اضطراري آماده ايد؟

آيا براي شرايط بحراني و اضطراري آماده ايد؟ خانواده من مدت ۳هفته به سفر جاده اي تابستانه رفته بودند. روز قبل از سفر؛ زلزله اي در کاليفرنيا رخ داد و شبکه هاي بانکي در سراسر غرب کشور آسيب ديد. خانواده ي من ساعت هاي زيادي بدون برق بودند. وقتي روز بعد به سفر رفتيم، متوجه […]

امنیت در محل سکونت

امنیت محل سکونت یکی از مولفه های مهم در برنامه های امنیت شخصی به حساب می آید. می توانید موارد زیر را برای بالا بردن امنیت محیط زندگی خود به کار ببرید: همه ی ورودی ها از جمله درب ورودی و درب گاراژ ،درب پاسیو و … باید به سرعت قفل شوند.  کلید ها را […]

Top
خدمات مشتریان : ۶۶۷۲۴۹۳۲-۰۲۱
en
فا
X