آيا براي شرايط بحراني و اضطراري آماده ايد؟

آيا براي شرايط بحراني و اضطراري آماده ايد؟

آيا براي شرايط بحراني و اضطراري آماده ايد؟

خانواده من مدت ۳هفته به سفر جاده اي تابستانه رفته بودند. روز قبل از سفر؛ زلزله اي در کاليفرنيا رخ داد و شبکه هاي بانکي در سراسر غرب کشور آسيب ديد. خانواده ي من ساعت هاي زيادي بدون برق بودند. وقتي روز بعد به سفر رفتيم، متوجه شديم که نمي توانيم پولي از دستگاهاي خودپرداز برداشت کنيم.
چند روزي گذشته بود ولي هنوز نتوانسته بوديم پولي از حساب برداشت کنيم. خوشبختانه پدر و مادرم از قبل پول نقد همراه داشتند. بهتر است خود را براي شرايط بحراني آماده کنيم و چيز هايي که ممکن است در اين مواقع مورد نياز ما باشند را فراهم کنيم.
موارد و  اطلاعات مالي که بايد در شرايط اضطراري به راحتي در دسترس قرار گيرند
اگر شما براي ترک محل  عجله داريد، و يا حوادث طبيعي در محل زندگي شما اتفاق افتاد مسئله  مهم اين  است که برخي اطلاعات ضروري را بدانيد.
چيزهايي که در اين مواقع بايد دردسترس باشد شامل موارد زير است:
پول نقد: بدانيد که چقدر پول احتياج داريد و اين پول را در يک محفظه ضد آب و ضد حريق نگه داري کنيد. همچنين از اين پول براي نياز روزانه استفاده نکنيد و در محلي نگه داري کنيد که در مواقع اضطراري بتوانيد به آن دسترسي داشته باشيد. جايي که در ديد نبوده و بتوانيد دسترسي سريع داشته باشيد.
کتابهاي جيبي:کيف پول،کتاب هاي جيبي ميتوانند مکان مناسبي براي نگه داري پول در مواقع اضطراري باشند. اين موارد مي تواند شامل چيزهايي که در طول روز استفاده مي کنيم مثل کارت اعتباري،کارت بيمه درماني، پول نقد و … باشد.
پاسپورت: بايد در جايي قرار دهيد که در زمان اضطراري به آن دسترسي داشته باشيد.
دستگاه ارتباطي: مثل تلفن همراه، تبلت يا کامپيوتر. سعي کنيد هميشه اين وسايل را شارژ نگه داريد همچنين حتما يک شارژر اضافي هم تهيه کنيد. زيرا نميدانيد چه زمان ممکن است شارژ وسايل ارتباطي تمام شود.
ليست شماره هاي مهم اضطراري: اگر خيالتان از بابت امنيت دستگاه هاي ارتباطي راحت است، ميتوانيد شماره بانکي، کارت اعتباري، شماره تلفن خدمات اجاره مسکن و خودرو، شرکتهاي بيمه و هرشماره ديگري که از نظر شما حائز اهميت است را در آن وارد کنيد. در هر صورت بايد اين اطلاعات ضروري را در يک محل امن هم نگه داري کرد تا در مواقع ضروري بتوانيد به راحتي به اين اطلاعات دسترسي پيدا کنيد. زيرا ممکن است در مواقع اضطراري دستگاه هوشمند شما شارژ نبوده و امکان شارژ وجود نداشته باشد.
شماره حساب: ميتوانيد شماره حساب خود را به صورت رمزنگاري يا کد گذاري شده يادداشت کنيد که براي ديگران قابل دسترس نباشد.
نگه داري اطلاعات مهم و ضروري شخصي:
اطلاعات شخصي مثل تاريخ تولد، بيمه هاي بازنشتگي، ليست حسابها و شماره حساب ها و اطلاعات ارزشمند ديگري که بايد نگه داري شوند مثل محل سکونت دائمي.
بهترين راه نگه داري اين اسناد و اطلاعات جايي است که ضد آب و ضد آتش بوده و در حوادث طبيعي آسيب نبيند. همينطور مي توان از گاوصندوق هايي که به اين منظور طراحي و ساخته شده اند استفاده کرد که به خوبي مي توانند لوازمي که در شرايط اضطراري به آن ها نياز داريم را در خود نگهداري کنند.

ارسال نظر

پست های اخیر

چیز هایی که به جای نگهداری در بانک، باید در صندوق خانگی نگهداری کنیم

بسیاری اعتقاد دارند که امن ترین مکان برای نگهداری اشیاء با ارزش، صندوق امانات بانک است. ولی چه چیز هایی را بهتر است در گاوصندوق خانگی نگهداری کنیم؟ ۱- به ندرت محتوای صندوق امانات بانک ها بیمه شده اند. در صورتی که اشیاء، معمولا تحت پوشش بیمه خانه و صاحب خانه است. ۲- پاسپورت ها […]

آيا براي شرايط بحراني و اضطراري آماده ايد؟

آيا براي شرايط بحراني و اضطراري آماده ايد؟ خانواده من مدت ۳هفته به سفر جاده اي تابستانه رفته بودند. روز قبل از سفر؛ زلزله اي در کاليفرنيا رخ داد و شبکه هاي بانکي در سراسر غرب کشور آسيب ديد. خانواده ي من ساعت هاي زيادي بدون برق بودند. وقتي روز بعد به سفر رفتيم، متوجه […]

امنیت در محل سکونت

امنیت محل سکونت یکی از مولفه های مهم در برنامه های امنیت شخصی به حساب می آید. می توانید موارد زیر را برای بالا بردن امنیت محیط زندگی خود به کار ببرید: همه ی ورودی ها از جمله درب ورودی و درب گاراژ ،درب پاسیو و … باید به سرعت قفل شوند.  کلید ها را […]

Top
خدمات مشتریان : ۶۶۷۲۴۹۳۲-۰۲۱
en
فا
X