دفتر مرکزی
دفتر مرکزی
شهرستان‌ها
+98 21 86072900 تهران - خیابان سپهبد قرنی -خیابان کلانتری - پلاک 55 - طبقه سوم شنبه - پنجشنبه: 9:00 الی 17:00
+98 21 86071623 برای اطلاع از سایر نمایندگی ها با شماره مقابل تماس بگیرید شنبه - پنجشنبه: 9:00 الی 17:00
گواهی‌نامه معتبر
ISO 9001:2008
برترین برندها
رتبه 1 در کره
نماینده انحصاری
در ایران
مشاهده قیمت ها

گاوصندوق هوشمند چیست؟

گاوصندوق هوشمند همان طور که از نامشان پیداست باید خیلی سریع تر و متفاوت تر از گاوصندوق های موجود در بازار باشند. گاوصندوق هوشمند در واقع محصولاتی هستند که سیستم رمز نگاری و سیستم امنیتی آن ها هوشمندتر از سایر محصولات طراحی شده.در این محصولات آپشن هایی طراحی می شود که نه تنها به امنیت گاوصندوق کمک می کند بلکه کاربری راحت تری را برای صاحب گاوصندوق فراهم می کند.

ویژگی گاوصندوق هوشمند

  • در این گاوصندوق ها سیستم قفل دارای یک سنسور است که به محض قرار گرفتن زبانه ها در جای خود، درب گاوصندوق به صورت اتوماتیک قفل می شود.
  • اگر رمز گاوصندوق را وارد کنید اما به مدت یک زمان مشخص مثلا 30 ثانیه، درب گاوصندوق را باز نکنید، سیستم قفل مجددا فعال می شود و درب گاوصندوق قفل خواهد شد.
  • سیستم رمز این دسته از محصولات تمام دیجیتال بوده و دیگر خبری از کلید و اهرم نیست.
  • عموما سیستم قفل در این گاوصندوق ها لمسی است و قفل های بایومتریک (اثرانگشتی و اسکنر عنبیه ) در آن طراحی شده است.
  •  قفل های بایومتریک به تنهایی یک سیستم هوشمند است که با کدهای ژنتیکی کار می کند. قفل های بایومتریک شامل دوسته اثرانگشتی و اسکنر عنبیه هستند که به لحاظ امنیتی بالاتر از سایر قفل ها هستند. در گاوصندوق های اثرانگشتی و اسکنر عنبیه ( قفل های بایومتریک ) الگوی ژنتیکی شخص به یک سری کد تبدیل می شوند که منحصر به همان الگو و فرد است که در صورت تطابق الگو با کد، قفل گاوصندوق باز خواهد شد. این سیستم ها از آن جایی که کاملا منحصر به فرد هستند امنیت بسیار بالاتری دارند. اگر بخواهیم درباره یک گاوصندوق هوشمند تمام عیار صحبت کنیم به گاوصندوق های دارای قفل بایومتریک باید اشاره کرد. 

گاوصندوق های deposit cash هوشمند |  گاردا، smart safe ( بیشتر بدانید )

  •  در این محصولات در صورت وارد کردن چند بار رمز عبور اشتباه، سیستم قفل به مدت مشخصی غیر فعال می شود.
  • سیستم گلس لاک نیز می تواند از آپشن های یک گاوصندوق هوشمند باشد، در این دسته از محصولات، سیستم امنیتی خیلی اصولی تر ارتقا داده شده.
  • در سیستم گلس لاک یک شیشه در قسمت میانی گاوصندوق قرار دارد که در صورت هرگونه ورود غیر مجاز یا دسترسی غیر متعارف به قفل و زبانه ها این شیشه باید شکسته شود. شکسته شدن شیشه به صورت هوشمند به زبانه ها ارتباط دارد و باعث می شود تا زبانه های گاوصندوق تا حداکثر حالت خود باز شوند. در این حالت گفته می شود که گاوصندوق  پلمپ شده و تقریبا امکان باز کردن درب گاوصندوق برای سارق به حداقل می رسد. در این شرایط باز کردن درب گاوصندوق باید توسط تکنسین های ماهری صورت بگیرد که به سیستم آن گاوصندوق اشراف دارند، حتی در این حالت نیز باز کردن درب گاوصندوق مستلزم صرف یک زمان حدود 4 تا 6 ساعته است.
  • سیستم گلس لاک یک سیستم کاملا هوشمند است که در گاوصندوق های لوکسی مانند گاوصندوق لوسل اجرا می شود.

جمع بندی 

سیستم های هوشمند با بهره گیری از تکنولوژی جدید به صنایع مختلف از جمله گاوصندوق  کمک می کند تا بتوانند به امنیت محصولاتشان اضافه کنند و دخالت های انسانی در محصولات کم تر باشد. گاوصندوق های هوشمند علاوه بر امنیت بالاتر به نسبت سایر محصولات دارای رابط کاربری بهتری نیز هستند و عموما سرعت عملکرد بالاتری دارند.

یک دیدگاه بگذارید

preloader