دفتر مرکزی
دفتر مرکزی
شهرستان‌ها
+98 21 86072900 تهران - خیابان سپهبد قرنی -خیابان کلانتری - پلاک 55 - طبقه سوم شنبه - پنجشنبه: 9:00 الی 17:00
+98 21 86071623 برای اطلاع از سایر نمایندگی ها با شماره مقابل تماس بگیرید شنبه - پنجشنبه: 9:00 الی 17:00
گواهی‌نامه معتبر
ISO 9001:2008
برترین برندها
رتبه 1 در کره
نماینده انحصاری
در ایران
مشاهده قیمت ها

کف سازی مناسب، لازمه نصب گاوصندوق

نصب گاوصندوق بخصوص اگر محصول شما زیر ۱۰۰ کیلوگرم باشد جزء الزامات امنیتی است که البته موضوع نصب یک موضوع پیش افتاده نیست و حتما باید مواردی مانند کف سازی مناسب در آن رعایت شده باشد. در غیر این صورت نصب گاوصندوق، مثل معروف خشت اول گر نهد معمار کج خواهد شد. چراکه اساس امنیت گاوصندوق رعایت نشده. 

در راهنمای خرید گاوصندوق به یک تفکر اشتباه درباره تاثیر وزن گاوصندوق در امنیت آن اشاره کردیم. گفتیم که وزن، دلیل قطعی بر امنیت گاوصندوق نیست. محصولات سبکی وجود دارند که با نصب بر روی زمین وزنی معادل ۴۰۰ تا ۶۰۰ کیلوگرم می گیرند و در هر زمانی که احتیاج باشد می توان رول بولت ها را آزاد کرد. این محصولات انتخاب مناسبی برای افرادی است که به هر دلیلی هر ساله مجبور به جا‌به‌جایی هستند و قطعا جا‌به‌جایی گاوصندوق های سنگین برای آن ها هزینه بر خواهد بود. به نوعی موضوع خرید یک گاوصندوق صرفا به انتخاب آن برنمی گردد اگر گاوصندوق شما جزء محصولات سبک وزن باشد باید بتوانید به خوبی گاوصندوق را نصب کنید.  

این موضوع بیشتر در گاوصندوق های دیجیتال مطرح است. گاوصندوق دیجیتال عموما گاوصندوق هایی با وزن کم هستند و یکی از مشکلات مشتریان همیشه همین موضوع وزن پایین گاوصندوق های دیجیتال است. گاوصندوق دیجیتال با نصب اصولی به زمین می تواند یک گزینه عالی باشد. با وجود تمام مزیت های گاوصندوق دیجیتال اگر به درستی به زمین نصب نشود می تواند مشکل ساز باشد و امنیت گاوصندوق تان را بهم بزند. گفتیم گاوصندوق دیجیتال سرعت عملکرد و امنیت فوق العاده ای دارد. اما همه این امنیت مستلزم یک نصب اصولی نیز هست.

عموما از هر ۱۰ یا ۱۵ نصب گاوصندوق که توسط نیروی خدمات شرکت انجام می شود به یک مورد کف سازی نامناسب بر میخوریم، قطعا نصب گاوصندوق مستلزم رعایت یک سری اصول فنی است که اگر رعایت نشود در واقع امنیت گاوصندوق شما به خطر میفتد. زمانی که به مشتری اعلام می شود باید کف سازی منزل یا محیط کار خود را اصلاح کنند شاید اولین چیزی که در ذهن مشتری ایجاد می شود و باعث آزرده خاطر شدن آن ها می شود، میکسر های بتن و سختی های بنایی است. اما اشتباه نکنید !!!! نیازی به این روش های پر دردسر نیست …

کارشناسان اسپیتامن با توجه به شرایط شما بهترین راهی که می تواند مشکل شما را حل کند پیشنهاد خواهند داد و در بسیاری از موارد با توجه به تجربه ای که دارند مشکل را برطرف خواهند کرد … این موضوع در مواردی که مشتری در محل کار یا منزل، مستاجر است بیشتر اهمیت پیدا می کند چراکه قطعا تمایلی به هزینه کردن برای ملکی که متعلق به آن ها نیست ندارند یا حتی گاها صاحب ملک اجازه این چنین فعالیت هایی را نخواهد داد. در این حالت عموما کارشناسان اسپیتامن سعی می کنند تمام جوانب را بسنجند و بهترین راه حل ممکن را انتخاب کنند. 

عموم مشکلاتی که در نصب گاوصندوق به کف سازی بر میخوریم چیست؟

  1. تراز نبودن کف زمین : گاهی اوقات محل نصب گاوصندوق صرفا سطح صافی نیست و اگر گاوصندوق نصب شود ممکنه در باز و بسته کردن درب مشکل ایجاد شود. تحت این شرایط پیشنهاد می شود که کف پوش همان ناحیه جدا شود و تراز شود یا محل نصب گاوصندوق به طور کلی تغییر کند و یک محیط دیگر در نظر گرفته شود. در بسیاری از موارد اگر با توجه به نظر کارشناسان نصب تراز نبودن کف، مشکل اساسی ایجاد نکند، گاوصندوق نصب خواهد شد.
  2. خلاء بین محیط و زمین : این حالت عموما زمانی پیش می آید که مشتری قصد نصب گاوصندوق در داخل کمد را دارد و یک خلائی بین چوب کمد و زمین وجود دارد. در این حالت عموما مشکل جدی نیست و با شیوه های کم دردسری می توان مشکل را حل کرد.
  3. پوک بودن زمین : این مشکل در واقع نسبت به دو حالت قبلی پر دردسر تر است، در ساختمان هایی که به لحاظ عمرانی غیر اصولی کار شدند برای پر کردن و یکنواخت کردن سطح از نخاله های ساختمانی استفاده می شود و فضای خالی بین این نخاله ها کامل پر نمی شود و سطح بالایی توسط موزاییک، سرامیک یا هر کف پوش دیگری پوشش داده می شود. زمانیکه گاوصندوق به یک کف ساز این چنینی دریل می شود قطعا امنیت کافی نخواد داشت و به مشتریان توصیه می شود صرفا کف سازی محیطی که قصد نصب گاوصندوق را دارند اصلاح کنند. مثلا محیط ۱ متر مربع را بتن ریزی و سرامیک می کنند.

بهترین مکان برای نصب گاوصندوق کجاست ؟ 

گاوصندوق مان را کجا نصب کنیم ؟ بهترین مکان برای قرار دادن گاوصندوق کجاست ؟ فاکتور هایی وجود دارد که می تواند به شما کمک کند تا بتوانید بهترین موقعیت را برای قرار دادن گاوصندوق انتخاب کنید. در بهترین حالت بهتر است گاوصندوق در کنج و به سمت دیوارهای بیرونی قرار بگیرد البته در نظر داشته باشید که این حالت بیشتر برای آپارتمان ها و طبقات بالایی صدق می کند. اینکه چقدر به گاوصندوق نیاز دارید ، منزل شما ویلایی است یا آپارتمانی همه می تواند در انتخاب مکان مناسب برای نصب گاوصندوق به شما کمک کند. 

بهترین مکان برای قرار دادن گاوصندوق کجاست ؟ ( بیشتر بخوانید  )

نتیجه گیری

این موضوع را در نظر داشته باشید که هدفتان از خرید گاوصندوق محافظت از دارایی های با ارزشتان است و قرار است این گاوصندوق یک مدت طولانی در منزل یا محل کار شما جا خوش کند و از دارایی هایتان محافظت کند. قطعا زمانی که پیشنهاد کف سازی به شما ارایه می شود شاید در وهله اول کمی آزرده خاطر شوید اما قطعا این پیشنهادات زمینه ساز مقاومت محصول شما در شرایط بحرانی و سرقت خواهد بود. پیشنهاد می کنم حتما روایت یک سرقت نافرجام گاوصندوق لوسل را بخوانید.

یک دیدگاه بگذارید

preloader